Nerede Hata Yapıldı-Yapılıyor?.. | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nerede Hata Yapıldı-Yapılıyor?..

Foruma girdiğimde ve spor sitelerini açtığımda, başından beri yeni transferlerden daha çok, fayda sağlaması zor görünen ve para edebilecek futbolcuların satılmasına dair haberler görmeyi istedim ve hep hayal kırıklığına uğradım. Birkaç futbolcu ederine yakın fiyata gönderilmiş olsa, yeni transferleri yapmak çok zor olmazdı (Bedava Seri ve Nzonzi alınabiliyorsa, bonservisiyle de birkaç futbolcu alınabilirdi pekala) ve kadro yetersizliğinden çok bundan sonraki kadro planlamasının nasıl olacağını konuşuyor olabilirdik şu an...

Bir tek Fernando satılabildi ki o işi de Monchi' nin sezon içinde çoktan bağladığına ait verileri konuşmuştuk burada...Yönetimin asıl beceriksizliğini bu noktada görüyorum; hoşumuza gitse de gitmese de transfer işlerinin menajerler üzerinden yürüdüğünü bilmeyen kaldıysa, onun saflığıdır!..Falcao transferi yerine asıl satışlar için işbirlikleri yapılmalıydı menajerlerle. Bunu yapmadıkları, en azından iş bitirebilecek adamlarla yapmadıkları kesin gibi bir şey. Ne futbolcuların, ne olmadık paralara, nerelere gidebildiklerini gördüğümüz piyasada bir tanesine bile ciddi alıcı çıkmaz mı, velev ki bizdeki maaşı yüksek olsun vs?..Gerekirse 13 düşündüğünü 10' a, 5 düşündüğünü 3' e verirdin, yine de birkaçını elden çıkarırdın...

Bu noktada Fatih Terim' in etkisini bilemiyorum; malum, o onaylamadan hiçbir futbolcuyu satamazlar. Birkaç futbolcu için ciddi talep oluştu da Hoca, ''Onlar bana lazım'' diye veto ettiyse, yöneticilere bir şey diyemem o vakit. Eğer bu son dediğim gibi olduysa Hocayı da çelişkili bulurum. Geçen yılki kadro ile bir yere varılamayacağına herkesten önce kendisi, 'köklü revizyon' iması ile vurgu yapmıştı zira ve mevcut kadroda vazgeçilemeyecek futbolcu neredeyse yok gibi bir şeydi. Satmadan alamayacağımızı da herkesten iyi biliyordu...Yaşadığı sağlık probleminin de etkisiyle olacak, Hocayı çok bezgin ve bildiğimizden düşük enerjili görüyorum; sezonun erkenden kaybedilmesi ihtimali ortaya çıktı ve şu saatten sonra elinden gelebilecek fazla bir şey olamayabilir gibi görünüyor...

Not: Üye görüşü bölümünü bulamadığım için yine ilgisiz yere yazmış olabilirim:unsure:🤭

Kısaca bize bir transfer aklı lazım.
Terim, her seferinde transferden anlamadığını kanıtlıyor.
Yaşlı ve yerli isimlere milyonlar saçmaktan başka bir şeyden anlamıyor.
Herhangi bir futbol sistemi olmadığı için önüne ne gelse alıyor.

Vefa işini acilen bırakmamız lazım.
Nagatomo 32 yaşındayken 6 aylık performansı nedeniyle 3 milyon bonservisle alınmamalıydı
Selçuk ölmüş biz uzatmasak boşta kalacak 625 bin alıyor diye alkışlandı
Linnes'in maaşı o kadar olmamalıydı.
Donk 2 milyon maaş alacak topçu mu?

Transferden anlayan hocayla gerekirse fikir tartışmasına girecek biri şart

Galatasaray gibi köklü camialarda bu işlerin profesyonel yürümesi gerekir. Nasıl bir şirkette satın almacı insan kaynaklarının işine karışamazsa bizim gibi büyük takımlarda da görev dağılımı birbirine girmemeli. Albayrak hem basın sözcüsü, hem idari menajer, hem de futbol direktörü gibi bir ünvanı var. Aynı zamanda iş hayatında da yöneticiliği babadan görmüş, dışarıdan öğrenmiş bir kişi . Yani yöneticilik üzerine bir eğitimi de yok. Bize İmparator Fatih Terim ve scout ekibiyle koordineli çalışacak bir kişi gerekiyor. Albayrak yabancıların gönlünü hoş tutsun yeter. Fazlası her türlü zarar. Bu görüşlerim Falcao'yu alsa da almasa da değişmeyecektir.

apo yerine cenk, lütfü veya haldun gibi prezentabl yöneticilerle çalışmalıyız. bekler bu yaz yenilenmeliydi, selçuk def edilmeliyedi en basidinden ne yazık ki hala aynı oyuncularla oynuyoruz.

Terimi hoca yapıyorsan veya hocayı Terim yapınca Aysal gibi başkanın yoksa hoca kulübü çiftliği gibi yönetir. Olumsuz tarafları da olur olumlu tarafları da bu çiftlik durumunun. Cengiz gibi dursun gibi silik başkanlar Terime ses çıkaramaz bu durumda tamamen hocanın aldığı kararların iyi çıkması içim dua edeceğiz başka çare yok. Nagatomonun, emre akbabanın, donkla uzatmanın, diagne ye domalmanın vs ortak akılla alınabileceğinin ihtimali var mı? Terimin huyu suyu bu işine kimseyi karıştırmaz ama kendisi her şeye karışır. Floryadaki çiçeklerin boyu, yemeğe katılacak tuz miktarı, deplasmanda kalınacak otel, alt yapıdaki topçunun sözleşmesinin uzatılması, resmi siteden yapılacak açıklamanın dozu, yeni çocuğu doğan kalecimizin çocuğunun adı, barbekü partisinde yenilecek etin sosu...
Daha aklıma gelmeyen bir sürü şey.. Terim bizim reisimiz ya onsuz başarılı olmayı öğreneceğiz yada o varken fikir bile üretmeyip inşallah başarılı oluruz diye dua edeceğiz.

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

oyuncu satılamama konusunda hocanın ne hatası olacak yapmayın allah aşkına

mesele oyuncu alımında hani derlerya malı alırken kar edeceksin

sen 30 üstü adamları alıp bir de uçuk maaşlar verirsen kim alır bu adamları

nagayı, marianoyu mevcut maaşlarıyla alan çıkar mı onlar daha düşük maaşa başka kulübe niye gitsin

burda taraftarın da çok suçu var en küçük şu forumda dahi falcao yaş ve parası konuşulunca insanalra kuş damgası vuruluyor, hakaretle sen nasıl bu konuda soru işareti koyarsın diye saldırılıyor

yaş önemli değil, bu oyuncuya bu apralar değer diye diye buradayız

nasıl ki geçen sene yazın mariano konusunda herkes sakindi bir anda coşuldu bu yaz önümüzdeki 1-2 yaz da babel ve falcao konusunda bugünün marianosu gibi atıp tutacağız

maaşlar ve alınan oyuncualrın yaşı düşmeden oyuncu satamayız

yaşı uygun adamların hepsine bir şekilde talip çıkıyor mesela ndiaye, mesela belhanda

marcaonun saçma sapan performansına rağmen dahi zarar edeceğimizi sanmıyorum mesela

Süreçte en masum kişinin Fatih Terim olduğunu düşünüyordum. Forumda mı yoksa başka mecrada mı okudum hatırlamıyorum ama şöyle bir şey okumuştum.

"Falcao'yla fotoğraf çekilip ortalığı ayağa kaldıran onlar; açıklamayı Terim'e yaptırıyorlar"

Çok doğru bir söz. Hatırlarsanız Falcao'nun yattığı haberini Konya maçı sonucunda Fatih Terim'den almıştık!

Üst Alt