neredeyse her mevkide eksiğimizin olması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

neredeyse her mevkide eksiğimizin olması

uzun zamandır düşündüğüm durum

stoper desen; bir chedjou var oda arafta kalmış iyimi kötümü kestiremedim semih gökhan danye girmiyorum zaten

solbek desen ;solbek yok takımda zaten

sağbek desen; ebouenin durumu ortarda arkasına kaçırdığı adamların kullandığı uzun taçların haddi hesabı yok

sabriye girmiyorum

ortasaha desen;Melo ve Selçuk dünde gördük olmadık yerde top kayıpları filan

kanatlar; Amrabat Bruma Aydın , amrabatla aydının durumları belli Brumada daha genç ve tecrübesiz bir oyuncu

forvet arkası;Emreç,Sneijder emre zaten belli bilmem kaç senedir aynı fiziğe sahip kibrit.Sneijder tam form bulmuşken sakatlandı ama bence musleradan sonra kadroya yazılacak ilk kişi

Forvet;Drogba Burak Umut; Umut zaten kapasitesi belli,Burak forvet demeye utanılan cinsten,Drogba dada yaşı ilerlemesi egosu freekick fln derken

Sonuç olarak 2014-2015 kadromuz şöyle oluşuyor

-------------Muslera--------

transfer-transfer/Chedjou-transfer-transfer

---------Transfer-Transfer----

Transfer-Sneijder-----Transfer/bruma

--------Transfer------------

İki sene üst üste şamp olmuş

İki sene Süper Kupayı almış, ŞL de çeyrek finali daha bundan 6 ay önce oynayan takımda her mevkide eksik olmaz

Eksik mental problemdir, teknik taktik değil

Çöpe çevirdiniz takımı bir anda. Böyle düşünmemizi sağlayanlara çatın siz

İki sene Süper Kupayı almış, ŞL de çeyrek finali daha bundan 6 ay önce oynayan takımda her mevkide eksik olmaz

eksik her zaman vardı ama mental olarak iyi durumda olduğumuzdan göze batmıyordu.

O şampiyon olan topçuların hepsi 2 yaş daha attılar. Zaten hiç biri genç de değildi. 28-29 yaşında bir adamın 2 yaş atması da oyununu etkiler zaten. Elmander'in bir senede ne hale geldiğini hepimi gördük. Elimizdeki topçuların hiçbirisi inanılmaz teknik, acayip ayaklarına hakim adamlarda değil zaten. İlk sene tamamen takım olarak efor harcayarak şampiyon oldu. Geçen sene şampiyon olmamız mucizeydi, rakipler hediye paketinde verdiler resmen. CL'de o gruptan nasıl çıktığımız da ortada. Çok da büyütmeyin yani kadroyu.

Eksik yerler 1 yıldır belli

Sol bek-yabancı-11

Stoper-yabancı-11

sağ bek-yerli-rotasyon

orta saha-yerli-rotasyon/11

kanat-yabancı-11

kanat-yerli-11/rotasyon

Ama bunlar lazımken gidip isim için Drogba Sneijder'i alıp bunlardan 1'ini bile doğru düzgün alamazsan sonuç bu olur.

Stopere Chedjou'ya 6.5 vermek bence faciadır. Hem de Amrabat'a 8 vermekten bile büyük bir facia. 2.5 senede 1 sol bek alamamak faciadır. Hem de her transfer dönemi isteyen T.D'ine rağmen. Eboue'nin şu halini görüp alternatif 1 oyuncu bile almamakta. Sabri'ye güvenmekte, Sabri'yi sol bek denemekte, Dany'yi sol bek oynatmakta, Burak'ı kariyerini bitirme noktasına getiren (parlamadan önce mevki olan açığa çekmekte. Drogba'nın egosunu bu kadar şişirmekte faciadır.

Her maça prim koymak da faciadır.

Prim pazarlığını oyuncu ile (6 ay önce gelen) yapmakta

2.kalecinin ayda 2.500 TL alması da-24 yaşında olmasına rağmen, aslında 2. bir kalecin olmaması da

Alper Potuk'u ezeli rakibe rekabete bile girmeden kaptırmakta (hadi bu neyse)

Ve herşeyden önce başarılı giden bir yönetimi tasviye edip abuk subuk gözlüklü şahısları yönetici yapmakta, danışmanının futbol katili bir adam olması da, yine danışmanının az daha kulubü şike sürecine dahil edecek bir şahıs olması da saçmalıktır.

Kadro yaşlandi ve doydu. Iki sene önceki performasi gösteremiyor oyuncular. Beklentimiz oldugu oyuncular iyice formdan düştü. Sezona baslarken gözü kapali kadroya 7-8 kişi yaziyorduk. şimdi güvenebildigimiz bir kaç oyuncu kaldi. Bu gösteriyorki takimin yenilenmeye ihtiyaci var. Bir yandan eskiler giderken bir yandan yeniler gelir. Zamana yayili kadroda devirdaim olmali.

Öncelikle başlık olmamış... Rıza bey olaya el atarsanız sevinirim. :)

Oyuncuların mental olarak eksik oldukları fikrine katılıyorum. Ayrıca fiziksel olarak da sahada çökmüş durumdalar... Rakip Anadolu takımları bile bize 90 dakika pres uyguluyor ve tüm takımı kitleyebiliyor. Bunun aksine bizim oyuncular koşmaktan aciz bir durumda. Hiç bir varlık gösteremiyorlar oyunda.

Bu sezonu unuttum ben kendi adıma konuşacak olursak. Play-off ların olduğu sezon izlediğim maçlardan aldığım keyfi yaklaşık iki sezondur alamıyorum. Ya devre arasında bir kaç iyi takviye yapılarak günü kurtaracak tedbirler alınmaya çalışılacak ya da bu sezon heba edilip önümüzdeki sezon için iyi bir araştırma yapılarak gidecek ve gelecek oyuncular belirlenecek...

kadro planlaması o kadar kötü yapıldıki, şikeyle boğuşan fb yi, borçlarla boğuşan batık bjk yı, turu geçmeyi garantileyip gelmiş rehavet halindeki reali yenince kendimizi bi halt sandık. kadromuz belki lig şartları için 2 sene önce ilk kurulduğunda iyiydi fakat üzerine koyup ilerlememiz gerekirken geçen sene ve bu sene rezillik akıyor her tarafımızdan, bu kadar para harcayıp bu kadar rezil bir kadro planlaması yapan, başta hocamız fatih terim olmak üzere tüm yönetim kuruluna selamlarımı yolluyorum

uzun zamandır düşündüğüm durum

stoper desen; bir chedjou var oda arafta kalmış iyimi kötümü kestiremedim semih gökhan danye girmiyorum zaten

solbek desen ;solbek yok takımda zaten

sağbek desen; ebouenin durumu ortarda arkasına kaçırdığı adamların kullandığı uzun taçların haddi hesabı yok

sabriye girmiyorum

ortasaha desen;Melo ve Selçuk dünde gördük olmadık yerde top kayıpları filan

kanatlar; Amrabat Bruma Aydın , amrabatla aydının durumları belli Brumada daha genç ve tecrübesiz bir oyuncu

forvet arkası;Emreç,Sneijder emre zaten belli bilmem kaç senedir aynı fiziğe sahip kibrit.Sneijder tam form bulmuşken sakatlandı ama bence musleradan sonra kadroya yazılacak ilk kişi

Forvet;Drogba Burak Umut; Umut zaten kapasitesi belli,Burak forvet demeye utanılan cinsten,Drogba dada yaşı ilerlemesi egosu freekick fln derken

Sonuç olarak 2014-2015 kadromuz şöyle oluşuyor

-------------Muslera--------

transfer-transfer/Chedjou-transfer-transfer

---------Transfer-Transfer----

Transfer-Sneijder-----Transfer/bruma

--------Transfer------------

Bir kere ortada Selçuk-Melo 2'lisini yaz.. Ne bekliyorsunuz anlamadım..Hadi Selçuk formsuz falan da Melo niye gönderilir onu çözemedim..Artı Selçuk yavaş yavaş ısınmaya başladı tabi en önemlisi yerli olması..Semih Milli takıın as stoperi öyle veya böyle yabancı sınır olduğu sürece bu adamı da kesemezsin kadrodan..

Ayrıca bence yapıcı olmakta fayda var..Eyvallah her yere transfer yazmışsın bari mantık kuralları çerçevesinde yabancı sınırını da göz önüne alarak oyuncu isimleri yazsaydın..

Bu kadroyu 2011 de kurarken en kısa sürede şampiyon olmamız veyahut başarılı olmamız gerekiyordu.Bu yüzden tecrübeli oyuncuları tercih ettik,ancak bunun kısa süreli bir yapılanma olduğunu farketmeyip takıma küçük takviyeler yapmadık.

İlk senemizde elimizde kanat oyuncusu olmamasına rağmen iyi oyunumuz bu dandik lige yetti.Sonuçta şampiyon olmuştuk ve Başkan Terim'e ciddi denebilecek bir miktarda bütçe verdi.Peki biz nasıl bir skandalın içine düştük.

1.Terim'in maalesef 4-4-2 de ısrar etmesi.Bu taktikle günümüzde asla oynayamazsınız.Dünyada bu taktiği oynayacak merkez orta saha sayısı azami 10 dur.Bence yok bile.Ancak bu demode taktikte ısrar ettik,dolayısıyla transferimizi buna göre yaptık.

2.Oyuncu seçimi faica düzeyinde.Bu taktikte 2 forvetinizin çok iyi anlaşması ve ceza sahası dışında yaratıcı oyuncu olması gerekir.Ama gittik Burak ile Umut'u aldık ki bizi bitiren Burak hamlesidir.Forveti Burak olan bir takım asla ve asla ileride top tutamaz.Zaten bunu herkes görüyor.

3.Ne Melo ne de Selçuk 4-4-2 nin merkezi olacak kapasitede oyuncu değiller.Sneijder diye zırvalayanlardan çok çok az kaldı ama belirtmekte fayda var.Selçuk geçen sene gurup aşamasında da kötüydü ve ağırlık koyamıyordu.

4.Yine bu taktik için kanatlarda bence forvetlerden daha da büyük skandal tercihler yapıldı.Kayseride serbest oynayan Amrabat'ı ve ciddi sakatlıklar geçirip çok yavaş Hamit'i kanat yapmaya kalktık.

Yedek oyuncumuz yok.İlk 11 oyuncuları ile yedekleri arasında çok aşırı fark var.

Fener'in planlama çok ideal.Sağ bek Gökhan sakatlanırsa Topuz yerine geçiyor.Bizde Sabri cezalı otamatikman Eboue oynuyor bu da yabancı sınırını etkiliyor.

Sol bekleri Caner o yoksa Jesus Hasan Ali.Bizde Balta-Riera-Dany oynuyor.Yine bir skatlık-ceza durumunda kadro planlaması allak bullak.

Stoperlerimiz sıkıntılı.Sadece 2 tane Türk stoperimiz var ikisi de birbirinden beter.Hem sağlık hem performans soru işareti.

Selçuk ve yedek ortasahalar form olarak facia seviyesinde.

3 kanat oyuncumuz var koca takımda 2 mevkiye.İkisi yabancı olduğu gibi tek iyi oyuncu Bruma.

Tek adam akıllı forvetimiz Drogba o da 36 oldu artık.Sürekli olarak bu tempoyu kaldıramaz.

Kısacası AB gelirse takım komple değişir.Ancak AB gelmezse değişim biraz sancılı olacak...

Birkaç bölge dışında eksiğimiz yok. Oyunculardan verim alamadıktan sonra tüm takımın eksik görülmesi normal.

Bu kadroyu 2011 de kurarken en kısa sürede şampiyon olmamız veyahut başarılı olmamız gerekiyordu.Bu yüzden tecrübeli oyuncuları tercih ettik,ancak bunun kısa süreli bir yapılanma olduğunu farketmeyip takıma küçük takviyeler yapmadık.

İlk senemizde elimizde kanat oyuncusu olmamasına rağmen iyi oyunumuz bu dandik lige yetti.Sonuçta şampiyon olmuştuk ve Başkan Terim'e ciddi denebilecek bir miktarda bütçe verdi.Peki biz nasıl bir skandalın içine düştük.

1.Terim'in maalesef 4-4-2 de ısrar etmesi.Bu taktikle günümüzde asla oynayamazsınız.Dünyada bu taktiği oynayacak merkez orta saha sayısı azami 10 dur.Bence yok bile.Ancak bu demode taktikte ısrar ettik,dolayısıyla transferimizi buna göre yaptık.

2.Oyuncu seçimi faica düzeyinde.Bu taktikte 2 forvetinizin çok iyi anlaşması ve ceza sahası dışında yaratıcı oyuncu olması gerekir.Ama gittik Burak ile Umut'u aldık ki bizi bitiren Burak hamlesidir.Forveti Burak olan bir takım asla ve asla ileride top tutamaz.Zaten bunu herkes görüyor.

3.Ne Melo ne de Selçuk 4-4-2 nin merkezi olacak kapasitede oyuncu değiller.Sneijder diye zırvalayanlardan çok çok az kaldı ama belirtmekte fayda var.Selçuk geçen sene gurup aşamasında da kötüydü ve ağırlık koyamıyordu.

4.Yine bu taktik için kanatlarda bence forvetlerden daha da büyük skandal tercihler yapıldı.Kayseride serbest oynayan Amrabat'ı ve ciddi sakatlıklar geçirip çok yavaş Hamit'i kanat yapmaya kalktık.

Yedek oyuncumuz yok.İlk 11 oyuncuları ile yedekleri arasında çok aşırı fark var.

Fener'in planlama çok ideal.Sağ bek Gökhan sakatlanırsa Topuz yerine geçiyor.Bizde Sabri cezalı otamatikman Eboue oynuyor bu da yabancı sınırını etkiliyor.

Sol bekleri Caner o yoksa Jesus Hasan Ali.Bizde Balta-Riera-Dany oynuyor.Yine bir skatlık-ceza durumunda kadro planlaması allak bullak.

Stoperlerimiz sıkıntılı.Sadece 2 tane Türk stoperimiz var ikisi de birbirinden beter.Hem sağlık hem performans soru işareti.

Selçuk ve yedek ortasahalar form olarak facia seviyesinde.

3 kanat oyuncumuz var koca takımda 2 mevkiye.İkisi yabancı olduğu gibi tek iyi oyuncu Bruma.

Tek adam akıllı forvetimiz Drogba o da 36 oldu artık.Sürekli olarak bu tempoyu kaldıramaz.

Kısacası AB gelirse takım komple değişir.Ancak AB gelmezse değişim biraz sancılı olacak...

uplayalim bu mesaji. tam buna benzer bisey yazacaktim bende ama daha kisa solukta anlaticaktim. eline saglik

kim ne derse desin, terim'in yanlis transfer politikasi

takimdaki cöplerden (sabri, aydin, emre c) vs kurtulmanin yollarini arayacakken, ayrilmis oyunculara sözlesme yeniletip takimda tuttu

bknz 3 ay bos gezen aydin

tr'nin standartlari icin cok iyi olan erman ise cl kadrosuna kendisinin yerine aydin alininca gitti üstelik 200 bin euro gibi komik bir rakama

bugün ermani eses'ten almak istesen 4-5 milyon fiyat bicerler

Üst Alt