GSC Scout - # Nestory Irankunda | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Scout # Nestory Irankunda

NestoryIrankunda2.7b59824832b0450e05c442042a52fbf4.jpeg

Tam adı: Nestory Irankunda
Doğum tarihi: 9 Şub 2006
Doğum yeri: Kigoma
Boy: 1,75 m
Uyruk: 🇦🇺 Avustralya 🇹🇿 Tanzanya
Mevki: Sağ Kanat
Ayak: Sağ ayak
Güncel kulüp: Adelaide United
Avustralya'yı kasıp kavuran genco. Henüz 17 yaşına yeni girmiş olmasına rağmen ligde 35 maçta süre bulup 8 gol 2 asist yapmış bir oyuncu. Ayrıca bunu da 779 dakikada yapmış, yani 90 dakika başına yaklaşık 1.16 skor katkısı yapıyor. Ay başında adı Bayern'le anılmış ama yakın zamanda verdiği bir röportajda diğer Avustralyalı genç oyuncuların yaptığı hatayı yapmak istemiyorum, Avrupa'ya orada oynamaya hazır olunca gideceğim demiş. Aslen Burundili olan bu genco, Burundi iç savaşı zamanı oradan kaçıp Tanzanya'daki mülteci kampına yerleşen ebeveynleri tarafından o mülteci kampında dünyaya getirilmiş. Henüz üç aylıkken de Avustralya'ya göçmüşler.

Dünya Kupası'nı dikkatli izleyenlerin gözüne batmıştır Garang Kuol diye bir genco vardı Avustralya'da. O da hayli iyi bir oyuncuydu. Newcastle Utd onu çoktan kapmış o yüzden başlığını açmaya gerek görmedim. Bu aralar buradan bayağı oyuncu çıkacak gibi görünüyor. Kendisini yakın markaja almalıyız.

Bi Karamoko Dembele vardı konusunu ben açmıştım. Celtic wonderkidi. O da böyle fırtına gibiydi.

Şimdi baktım bir Fransız kulübüne bedelsiz gitmiş.

Üst Alt