Neymar Dünya Kupası'nı Kapattı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Neymar Dünya Kupası'nı Kapattı!

FIFA, Neymar'a yapılan faulü inceliyor

FIFA Disiplin Kurulu, Neymar’ın omurgasında kırık oluşmasına neden olan Juan Zuniga’nın faulünü incelediğini açıkladı.

Dün akşam Brezilya ile Kolombiya arasında oynanan Dünya Kupası çeyrek final mücadelesinin 88. dakikasında Kolombiyalı savunma oyuncusu Neymar sırtına diziyle müdahale etmiş ve Brezilyalı futbolcunun bu darbe ile omurgasında kırık oluşmuştu. Neymar’ın Dünya Kupası’nı kapatmasına ve uzun sahalardan uzak kalmasına neden olan bu faulü FIFA yakından incelediğini açıkladı.

FIFA’nın basınla ilişkiler şefi Delia Fischer, “Disiplin Kurulu durumu incelemekte. Fari play ruhu bizim için çok önemli ve oyun sahasında bu tür zor durumlardan kaçınmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Brezilya’nın efsane golcüsü Ronaldo, Zuniga’nın vatandaşını kasten sakatlamak istediğini düşündüğünü belirtirken, Kolombiyalı savunmacı d böyle bir niyetinin olmadığını sadece sahada ülkesini temsil ettiğini söylemişti.

Çeyrek final maçını 2-1 kazanan Brezilya, yarı finalde Almanya ile karşı karşıya gelecek. Bu karşılaşmada sakat Neymar’ın yanı sıra sarı kart cezalısı Thiago Silva forma giyemeyecek.

(Spor365)

Neymarın belini kıran hiç bir harekete sarı kart vermeyip oyuncuları faul yapma konusunda cesaretlendiren maçın hakemidir

BrzSPpjCcAA6Zrt.jpg

Kendisine yapılan hareket hayvanlık ama yıldız futbolcular arasında en çelimsizi.Messi ve Ronaldo ya da hayvan gibi giriyorlar yıllardır ama onların vücudu darbelere karşı güçlü kalıyor.

hareketle çalım atmayı denemekten başka bişey oynadığı yoktu zaten,kaleci&def hariç brezilyada top oynayan yok zaten,sevindim olmamasına.

Omuriliği kırılsa hayatı biter omurgası falan zedelenmistir ya da belinde bir sıkıntı vardır. Neyse geçmiş olsun Brezilya için büyük kayıp

omur tedavisi kolay olacağını sanmıyorum, yani elbet döner sahaya vs ama eski neymar olmayabilir ama bence çeviri hatası olabilir omur kayarsa hayatı kayar

Sponsorlar neymari süperstar yapmak için çok uğraşıyor ama bu çocukta o potansiyel yok.

Hem karakter olarak hem oyun olarak hemde fizik.olarak kesinlikle süperstar olamaz.

Brezilyalı oyuncular bence şimdi rahatlamıştı r,çünkü herkes neymari üstün tutuyordu ve bence bu diğer oyuncuları olumsuz etkiliyordu. Belki şimdi almanlara karşı takım oyunu oynarlar ve bir şans ları olur.

Geçmiş olsun.

Sponsorlar neymari süperstar yapmak için çok uğraşıyor ama bu çocukta o potansiyel yok.

Hem karakter olarak hem oyun olarak hemde fizik.olarak kesinlikle süperstar olamaz.

Brezilyalı oyuncular bence şimdi rahatlamıştı r,çünkü herkes neymari üstün tutuyordu ve bence bu diğer oyuncuları olumsuz etkiliyordu. Belki şimdi almanlara karşı takım oyunu oynarlar ve bir şans ları olur.

Geçmiş olsun.

gec kaldin adam superstar oldu bile

biri su arkadasa superstarin anlamini anlatsin

neymari tanimayanmi var yas 22 oynadigi takim barca, brezilya'nin en iyi oyuncusu ama yooo superstar degel

Valla bende aynısını düşünüyorum. Brezilya bu son dönemde Ronaldinho, Rivaldo, Ronaldo, Kaka gibi bir fenomen çıkaramadığı için en cambazını medya destekleriyle falan fistan millete süperstar diye pompalıyorlar. Adama kimse kötü demiyor ama 8 yaş yaşlı olsaydı Robinho'yla milli takıma gimek için yarışırdı.

Dediğim gibi bu dünya kupasına yukarıda saydığım 4 topçu gibi birine yetiştiremedi Brezilya. Çözümde Neymar'ı şişirmek oldu. Benim fikrim bu. Robinho ve Quaresma ayarında bir topçu bana kalırsa.

Yazik oldu neymar'a

Adam kendini yere atarak en ufak dokunusta rakiplerine sari kart aldiriyordu her zaman.

Bu defa belini kirdilar ama kart gormedi rakip.

ReReReRaRaRa

Suarez ısırınca 9 maç 4 ay, Zuniga kasten sakatlayınca sarı kart bile yok. Cezalarınız az adil ve caydırıcı olsun ey FİFA. FİFA artık oyuncuların futbol hayatını tehlikeye sokan kasten sakatlamaya yönelik hareketlere video görüntüleri ile ceza verme zorunluluğunu getirmeli. Suarez'in ısırma olayı gibi vakalarda başka türlü cezalar verilmeli (örneğin 3 maç ceza, para cezası ve psikolijik tedavi gibi), böyle kasten sakatlama vakalarına başka (en az 10 maç ceza gibi)

Valla bende aynısını düşünüyorum. Brezilya bu son dönemde Ronaldinho, Rivaldo, Ronaldo, Kaka gibi bir fenomen çıkaramadığı için en cambazını medya destekleriyle falan fistan millete süperstar diye pompalıyorlar. Adama kimse kötü demiyor ama 8 yaş yaşlı olsaydı Robinho'yla milli takıma gimek için yarışırdı.

Dediğim gibi bu dünya kupasına yukarıda saydığım 4 topçu gibi birine yetiştiremedi Brezilya. Çözümde Neymar'ı şişirmek oldu. Benim fikrim bu. Robinho ve Quaresma ayarında bir topçu bana kalırsa.

Hincal'a gore de o saydigin 4 oyuncu cop Pele ile karsilastirinca.

Yil 2014, 22 yasindaki oyuncular belli, defans oyuncularinin kapasitesi, futboldaki degisim, genel anlamda fizik kondisyon bilgisi, taktiksel degisim de belli.

Neymar degil sen sekiz yas yasli olsan Ronaldo'yu Romario, Rivaldo'yu Bebeto ile karsilastirirdin bu mantikla. Sekiz yil sonra da bunlar kim ya Neymar'in, Oscar'in yaninda diyenler cikacak. Her futbolcuyu kendi oynadigi doneme gore degerlendirmek lazim.

Üst Alt