# Nihad Djedovic - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Nihad Djedovic

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Nihad Djedovic

Bilindik bir oyuncu, jenerasyonunun iyi oyuncularından, ama sorun biraz genç, yeterince olgunluğa ulaşmamış olması, yoksa Bosna'nın en iyi iki genç oyuncusundan biri N.Gordic'le birlikte.

İlk tercihim tabi ki Alan Anderson olurdu, çunku sert, iki yonlu vb. tam aradığımız adamdı hatta Shipp'in en az 1 gömlek iyisi idi Anderson ama olmadı beceremedik ikna etmeyi.

Brad Newley Beşiktaş'ta harikayadı ama geçen sezon Rytas'da dokuldu, bu sene Valencia guvendi transfer etti ama pişman oldu, Newley'i rahatlıkla alabilirdik ama oldukça kötü bir sezon geçiriyordu. Newley mi, Dedovic mi? Kesinlikle Nihad Dedovic derim.

Simon Krunslav ile Nihad Dedovic benzer tipte oyuncular, ikiside çok sert değil, ama yumuşkata sayılmaz, Simon daha olgun, 5 yaş buyuk 85 doğumlu, ikisininde şutu ortalama ama Shipp'ten iyi.

Kısa sürede fayda veriri mi? Öncelikle Roma'da fena bir sezon geçirmiyordu, ama sorunları var biraz daha sert olması lazım, aslında atletik ama geri adım atmaması lazım, mental olarak daha istikrarlı ve agresif olmalı, işimize yarar.

Yok artık daha neler.Sadece skorerlik ve dış şut istikrarı biraz daha iyi Anderson´un.

Oktay Mahmuti planlamadan sapmayi sevmiyor. Transfer yapmak zorunda oldugu zamanlarda da sistemin devam etmesi icin oyuncu aliyor. Onu da sezon sonuna kadar iste. Savovic´ten kalitelidir bu cocuk, ama yine de Oktay Reis´in projesinde yer almadigindan eminim.

Oktay Mahmuti planlamadan sapmayi sevmiyor. Transfer yapmak zorunda oldugu zamanlarda da sistemin devam etmesi icin oyuncu aliyor. Onu da sezon sonuna kadar iste. Savovic´ten kalitelidir bu cocuk, ama yine de Oktay Reis´in projesinde yer almadigindan eminim.

Kalması için çok çok iyi oynaması gerekiyor.

Bu arada boyu bazı yerde 1.95,bazı yerde 1.96 ve yine bir yerde 1.98 yazıyor.

Sanırım 1.96-97 civarı boy var.

Hiç seyretmediğim bir oyuncu biraz daha isimli birisi bekliyordum,hayal kırıklığına uğradım gibi,inşallah yanılırım taş gibi adam çıkar.

Alan Anderson tutturmuş NBA diye.

NBA'den kontrat alamayacağına bile bile reddetmiş bizi.Sanırım D-Leaguede idare edecek.

Gelseydi seneye Anderson 2,Shipp 3 olur fena kısalarımız olabilirdi.

İşin doğrusu Alan Anderson Türkiye'ye ve Galatasaray'a gelmek istemedi, takımı kuçuk gordu, NBA işin bahanesi. Barca, Tel Aviv'de oynadı G.Saray değil de Roma, Milano, Malaga, Valencia, Efes, Ulker istese gelirdi bence. Yoksa bu yaşta NBA'den konrat falan alamayacagını kendide biliyor.

İşin doğrusu Alan Anderson Türkiye'ye ve Galatasaray'a gelmek istemedi, takımı kuçuk gordu, NBA işin bahanesi. Barca, Tel Aviv'de oynadı G.Saray değil de Roma, Milano, Malaga, Valencia, Efes, Ulker istese gelirdi bence. Yoksa bu yaşta NBA'den konrat falan alamayacagını kendide biliyor.

İşte bu tarz oyuncuları ikna etmek için Euroleaguede düzenli başarı gerekiyor.

Bogdanovic kadar potansiyelliyse okey derim.Sırf fenerin berbat düzeninden potansiyelini tam olarak sahaya yansıtamıyor Bogdanovic.Bizde olsa coşardı.

Dedovic daha kuvvetli, enerjik bir Cenk Akyol... Shipp kadar düzenli oynayamaz. Alan Anderson'ı ikna edemeyen yönetim atsın kendini. Zoric, Slaugter, D'or Fischer vb. alabilecegimiz adamları alamayan, Jasaitis'i Wasington'ı, Wilkinson'ı tutamayan anca piyasası olmayan Rancik'i tutabilen, gücü anca parayı basıp işi bitmiş Songalia'ı, Lakovic'i getirebilen yönetim...

Beşiktaş ise her sene gözde adamları alabiliyor...

Peki Alan Anderson Galatasaray'ı reddetmedi küçük gördü diyorsunuz ya, o Alan Anderson'ın Çin Liginde kariyer hedefi mi vardı?

Bogdanovic kadar potansiyelli değil tabi. Getirecektik Andersonu ligin en iyi sg'si bizde olacaktı

En azından hazır geliyor, jetlag olmayacak :) Hoş Roma savruk bir takımdı, Bosna Milli Takımı zaten allah ne verdiyse oynayan düzen dışı şut takımı :) Teletovic'i sevmeyen bir tek ben miyim acaba ? :) Mehmet Okur'un da basketbolunu sevmem misal, Bajramovic falan... Yani adamın ne Roma'dan ne de milli takımından düzen içi oynama alışkanlığı var, en azından fit gelecek, gençte Beşiktaş maçında 10 dk civarı süre alabilir bence.

Gelmedi.

Ha biraz yönetim parayı artırsaydı gelirdide ama yapacak birşey yok.

Bende Anderson olmadığı için üzgünüm.

İyi de Fener ve Efes bu kadar kötüyken şampiyonluk şansımız yüksekken böyle idareten oyuncu alınması hiç mantıklı değil.Yönetimin mali imkan yaratması gerekirdi hocaya

Peki Alan Anderson Galatasaray'ı reddetmedi küçük gördü diyorsunuz ya, o Alan Anderson'ın Çin Liginde kariyer hedefi mi vardı?

Çin ligindeki ücretler akıl almaz boyutta NBA'e yakın...

Odom bile geliyordu az kalsın, ilgi çaba ve para...

Bizde yönetim o kadar sevmez işini, kulube gönülden bağlı değildir, politik oyunla koltuk kapar, devlet dairesi gibiyiz bazı açılardan. O zaman vereceksin parayı. Anderson'a hak ettiğinin 1.5 katını versek gelirdi herhalde. Saydığım takımlar bizim kadar ücret onermek zorunda kalmazdı onu anlatmaya çalışıyorum, son 2-3 yıldaki ücretleri inceleyince kulube, ülkeye göre ücret çekilir oyuncu tafaından her yerde böyle...

Beyler biz gelmiş gibi konusuyoruzda biliyorsunuz sırp menajerler abartmayı ve gösterişi cok severler.Bildiginiz gibi Oktay hoca Beobaskette içli dışlı bu Nihat Dedovicte bizim aradıgımız yerdeki beobasketin 2 3 oyuncusundan biri haberi onlar sızdırmıs olabilir.Biz sormusuzdur onlar anlaştı diye haber yaptırmıstır.Çok gördük böyle olayları.O yüzden daha hiçbirşey belli değil.Transfer sezonunun bitmesine 15 gün daha oldugunuda belirtmek istiyorum.

+Nihadı az çok izlemizliğim vardır da Nihat 2 numara gibi oynar 3.deki o enerjik yoktur onda.Şutör sayılabilir.O şutörlükte yugvlavya ekolünden gelmesinden dolayı....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt