Nihat Hatipoğlu Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine Seçildi


Cumhurbaşkanlığı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine seçildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı aynı zamanda 6 üniversiteye rektör atadı


Cuma, 10 Mart 2017 - 23:498234045.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan YÖK üyeliği seçimini onayladı. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine seçildi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:" Sayın Cumhurbaşkanımız, Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun Bakanlar Kurulunca yapılan seçimini, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin (b) fıkrası gereğince onaylamıştır. "6 ÜNİVERSİTEYE REKTÖR ATANDI


Rektör atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atadığı Rektör isimleri şu şekilde:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından;

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU’nu,
Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan AYRANCI’yı,
Iğdır Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Hakkı ALMA’yı,
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mazhar BAĞLI’yı,
Siirt Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Murat ERMAN’ı,
İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğüne ise mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun olumlu görüşü üzerine, Prof. Dr. Recep ŞENTÜRK’ü, atamışlardır."

8234058.jpg

NİHAT HATİPOĞLU KİMDİR?


Nihat Hatipoğlu (d. 11 Mayıs 1955, Diyarbakır), Türk akademisyen, ilâhiyatçı. Günümüzde ATV'de haftalık programları devam etmektedir. Nihat Hatipoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Diyarbakır'da 11 Mayıs 1955 tarihinde dünyaya gelen Nihat Hatipoğlu, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'te Uşak İmam Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu uzmanı olarak görev yapmaktadır.PROGRAM HAZIRLAYIP SUNDU


Nihat Hatipoğlu, ulusal televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 yıl Kanal A'da program yaparak başladı. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Hedef radyo) 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında flash tv'de, 2005 Ramazan ayında star TV'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV'de Dosta Doğru programı sundu. 2005-2010 yılları arasında Ramazan ayı süresince Star TV'de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri İftar ve Sahur programlarını birinci olarak seçti. Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır. Halen atv'de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış Kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı.
 
Evet çıkması halinde başkan yardımcısı olacağını düşündüğüm şahıs...
İlahiyat sorularını sızdırma.avi :asd22:
 
Son düzenleme:
Bu ülkede bir yerlere gelebilmek için allah kitap lafı ağzından düşmeyecek arkadaş. Bunun yanında bir de malum şahısa biat edeceksin o kadar. Başka herhangi bir özelliğe gerek yok.
 
Bir şeyi de eleştirmeyin be kardeşim, bence gayet doğru bir karar bilimsel çalışmalar ivme kazanacaktır; en az %14'lük bir artış bekliyorum.
 
Bu ülkede bir yerlere gelebilmek için allah kitap lafı ağzından düşmeyecek arkadaş. Bunun yanında bir de malum şahısa biat edeceksin o kadar. Başka herhangi bir özelliğe gerek yok.

Allah kitap lafı tabii ki ağzından düşmeyecek yav adam ilahiyat Profu :asd: ben normal buluyorum o makama gelmesini sonuçta ünvanı belli adamın gözönünde olan birisi olması etkili olmuştur elbette ama ünvanı gereği normal bu.


-Tapatalk-
 
Başkanlık nedir diye soranlara? Anayasa Profesörünü üniversiteden ihraç edilirken, N.Hatipoğlu'nu YÖK üyeliğine atama keyfiliğidir dersiniz.


C6np4-jXUAAIKqU.jpg
 
Neye gore gayet uygun acaba.

Biraz taniyalim.

1975'de Uşak İmam-Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında "Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü" adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında Doçent, 2012 Yılında da Profesör oldu.
1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
Kanal A'da 5 yıl dini programları hazırlayıp sundu. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash tv'de , 2005 Ramazan ayında Star tv'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2006 yılında Star tv de "Dosta Doğru" programı sundu ve 2006 yılında Star Tv de iftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri iftar ve sahur programlarını 1.olarak seçti. Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır.2011 yılından itibaren atv de başlayan programları ile Halen atv'de Ramazan programı ve sonrasında da haftalık programları inşallah devam edecektir.

Muazzam bir kariyer dini atomlarina bolup yok uyeligene secilmesi gerekirdi.
Sirf ilahiyat/din/atv ucgeni sayesinde bu adam bu yere geldi. Cikip ramazanda fakire sukretmeniz gerekir derken hortumlayanlara, elleri kanli gezenler hakkinda bir kelime edemeyen bir adam. Kendisinin klonu oglunu da rektor olarak goruruz bir 5 yila biryerlerde
 
Üst Alt