Nihat Kahveci: "43 yaşına geldim, böyle bir Galatasaray görmedim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nihat Kahveci: "43 yaşına geldim, böyle bir Galatasaray görmedim"

nihat-kahveci-hakkindaki-iddialara-cevap-verdi-besiktasta-7-milyon-dolar-biraktim.jpg

Nihat Kahveci, TRT Spor ekranlarında Galatasaray karşılaşmasını değerlendirirken çarpıcı ifadeler kullandı.

"43 yaşıma girdim Galatasaray'da böyle bir oyun tarzı görmedim"
"43 yaşıma girdim, Galatasaray'da böyle bir oyun tarzı bulmadım. Eskiden Galatasaray'ın topu kovalamasından rakipleri yorulurdu. Galatasaray'ın 4-5 pas yaptığı anları zor çıkarırız yani. Alpaslan'a bir şey demiyorum ama Berkan da Taylan da oynasa durum aynı. Sabır sabır sabır dediler ama taş çatlardı bu zamana kadar. İsyan eden yok, koşmuyorlar da. Genç oyuncu isyan eder, mücadele eder sonuna kadar. Maç sonunda bir koşayım kayayım dersin ki beni bir görsünler dersin içinden. Bu bile yok ya! Hoca da gitti Burak Elmas'a Allah sabır versin. İkinci yarıyı sessiz izledik bugün taraftarın protestosundan"

Fatih Terim'i mart ayına kadar tutardım"
"Fatih hocayı ben olsam Mart ayına kadar tutardım, Avrupa maçı geliyor. Fatih hoca haklıdır haksızdır ama bence zamanlama olarak çok yanlış. Ben şu ana kadar 1 tane Süper Lig maçını izlediğini düşünmüyorum Domenec'in."

"U19 takımı çıkya 28 puanı vardı"
"Fizik, konsantrasyon olarak bir önceki maçtan daha düşük olduğunu görüyorum. Hoca değişikliğinden sonra hiç bir şey olmadı Galatasaray'da. Set oyunu, bol pozisyon rakibi boğma var Galatasaray'ın geninde. Bu Galatasaray o Galatasaray değil. U19 takımı çıksa 28 puanı vardı zaten düşün. Bu takım o kadar kötü bir durumda düşün!"

"Oralar Sneijder'leri Hagi'leri görmüş"
"Galatasaray takım olarak gençleşirken taraftarlar yaşlanıyor. Orta saha olan oyuncuyu oynatmayı Van Aanholt'u oynatıyorsun orada. Kadronun içinde olan oyunculardan Emre gitti uçuyor, Okan gitti muhteşem, Yunus Adana Demir'de uçuyor. Her şey mi bu kadar ters gider. İster istemez tribündeki seyirciler sahadakilerden istediğini alamayınca Emre, Yunus oynasaydı içeri girer atardı diyor taraftar haklı olacak. Emre'nin Galatasaray'da aldığı sürede yaptığı katkı bence biraz ağırdı. Beklentilerin altında kalan bir performans diyebilirsiniz ama Emre Akbaba aldığı sürede elinden geleni yaptı. O bölge de kolay değil, oralar Sneijder'leri Hagi'leri görmüş."

Hiç samimi bulmuyorum bunları da. Muhtemelen kına yakıyorlardır. Unuttu CL için dediklerini...O adamlar varken yaptı yani 🤣 Sorunumuz gidenleri aramaktan ziyade bir masalla uyutulmamız. Terim kalsaydı da değişen olmayacaktı ve direksiyonu Mart ayından sonra kalan sekiz ya da on maçta kırmak daha geç ve güç olacak, bugünkü kadar adı bile anılmayacaktı. Tersi şekilde olacaktı işler. Şu anda da değişen bir şey var mı muamma, bizi can cekistirirerek ligde tutacaklar. O nihat herifi, intikamını böylelikle almış olacak. Umarım bu devran döndüğünde o kel yargılanır!

10-11 sezonuda buna benzerdi nio. Tatava yapmayalim

O sezonuda 16 mağlubiyetle kapatmistik. 14. Sıraya kdr gerilemis son 6 hafta 4 galibiyet 1 beraberlikle cikmistik yukari tekrar.

3 yıldır oynadığımız sıkıcı berbat futbol yüzünden gergin insan oldum. Son 1-2 aydır oynadığımız çaresiz futbol ise akıl baliğ olduğumdan beri karşılaşmadığım bir futbol.

Yazıklar olsun koca kulübü ne hale getirdiler.

31 yaşıma merdiven dayadım, ben de görmedim böyle bir Galatasaray. En facia sezonlar dediğimiz 2003-2004 ve 2010-2011 sezonlarında bile bundan kat be kat iyi durumdaydık.

Üstelik önümüzdeki iki maç Trabzonspor ve Alanyaspor. Bu iki maçtan sadece 1 puan bile çıkarabileceğimize inanan var mı? Ben inanmıyorum.

O yüzden 2 hafta içerisinde takımı küme düşme hattında görebiliriz resmen.

Futbol olmadığı aşikar da adını koyamıyorum. Hayatımın eksenine futbolu koymam normalde ama takım o kadar kötü ki maç sonrası birkaç günümün içine sıçıyor.

Hala bir ümit şu takımı izleyen bende kabahat.
Ben de izlemeyeceğim, artık yeter diyorum ama bağlılık oluşmuş artık. Maçı oldumu izliyorum hemen.

Mesela hafta sonu ts maçını izlememek lazım. Kalp ve sinir sağlığı açısından. Ama muhtemelen yine izlerim b*k varmış gibi.

Üst Alt