Nihat Özdemir: "Gelecek sezon da yabancı kuralı 1 azalarak devam edecek" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nihat Özdemir: "Gelecek sezon da yabancı kuralı 1 azalarak devam edecek"

E_ujp89XoAcPe3t

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, gelecek sezon yabancı sayısının 7+4 olacağını bildirdi. Daha önce kesin şekilde yabancı sayısının düşeceğini ifade öden Özdemir, bu kez daha ılıman konuştu. Özdemir, "Aldığımız kararların futbolumuza etkisinin ne olacağını konuşuyoruz. Hocamız ve Hamit Altıntop'un görüşünü kesinlikle alacağız. Sergen hoca da alıştığını söyledi. Nasıl devam edeceğini sordu bize. Gelecek sene de 7+4 olarak devam edecek" dedi.

Nihat Özdemir: "Biz gelecek sene ve onu takip eden sonraki seneden yabancı sayısını deklare ettik. Hatta 1 yıl da gecikmeli hayata geçirdik. Sevgili Hocamızla bu kararları elbette gözden geçireceğiz."

"Yabancı kararının milli takıma etkisinin nasıl olacağını göreceğiz. Hocamızın da Hamit Altıntop'un görüşünü alacağız. Gelecek sezon da yabancı kuralı 1 azalarak devam edecek."

"Sergen Hocamız mesela ben alıştım bu kuralara sadece gelecek yıl da deklare edilen şekilde devam edecek mi onu bilmek istiyorum diyor. Evet gelecek yıl da 1 eksilerek, sahada 7 yabancıyla devam edecek kural."

"Sayın Şenol Güneş'le de sözleşmesindeki hak edilen tazminatın yarısından aşağı bir rakamda anlaştık ve sözleşmemizi sonlandırdık. Şenol hocamıza da teşekkür ediyorum."

"Stefan Kuntz'la olan sözleşmemiz 3 yıllık, her kontratta olduğu gibi yine tazminat maddesi olacak."

"Eğer Dünya Kupası'na katılamazsak gerekli dersleri çıkarıp yolumuza devam edeceğiz. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine hazırlanacağız. Ne skor alırsak alalım çocuklarımızı, hocamızı tartışma konusu yapmayalım."

"Başaracaksak hep birlikte başaracağız. A Milli Takımımız, her şeyin üzerinde ve hepimizin vazgeçilmez tutkusudur. 20 yıllık aranın ardından Dünya Kupası'na katılmak istiyoruz, inşallah da başaracağız."

"Stefan Kuntz'u, yerli-yabancı meselesinin içine çekerek yıpratmayalım. Bayrak bir değerli hocadan, diğer değerli hocaya geçmiştir. Biz kendisine güveniyoruz, uzun yıllar çalışmak istiyoruz. En büyük yardımcısı Hamit Altıntop olacak."

Yeni Türkiye!'de bu denli uzun planlar kurulmuyor be canım.Beş dakikada değişiyor bu diyarlarda bütün işler artık.Kim bilir seneye sen ve seni atayan dahi olmayabilir mesela.

Kararın altında yatan sebep sportif değil,ekonomik. Türk lirası arzını dahi kısmaya çalışıyorlar bu ara,Kredi taksit ve faiz oranları ile oynayarak.Döviz sıkıntısı zaten memleketçe malumumuz. Bu gidişle daha müdaheleci bir anlayışla tavan ücret bile belirlemeye kalkabilirler.O milletin çok mutlu olduğu kredi anlaşmaları sayesinde de sen "gık" diyemezsin.

Nihat Özdemir: Sayın Şenol Güneş'le de sözleşmesindeki hak edilen tazminatın yarısından aşağı bir rakamda anlaştık ve sözleşmemizi sonlandırdık. Şenol hocamıza da teşekkür ediyorum.

Yabancı sınırlaması kalkınca yerli oyuncu ihraç etmeye başlamıştık kimse bunun farkında değil. Avrupa'nın en iyi takımlarında Türkler oynamaya başlamıştı. Şimdi ilk fırsatta hepsi geri dönecek.

Üst Alt