Nihat Özdemir: "Yeter artık" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nihat Özdemir: "Yeter artık"

TFF Başkanı Nihat Özdemir 'Yeter artık' deyip açıkladı: Maç yasağı geliyor​

Süper Lig'de pazar günü oynanan BB Erzurumspor-Beşiktaş maçında siyah-beyazlı takımın attığı 3. golden önce Cenk Tosun'un pozisyonu çok tartışılmıştı. Bu pozisyonu Milliyet Gazetesi yazarı Attila Gökçe'ye yorumlayan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, maç yasağı ile ilgili aldıkları flaş kararı da duyurdu.​

"OYUNUN KURALLARI VAR"​

"TFF Başkanı Nihat Özdemir, açık konuşuyor: '-Bana kalsa Erzurumspor’un hep Süper Lig’de kalmasını isterim. Erzurum Doğu Anadolu’nun simge şehri. Ama oyunun kuralları var.”

"ARTIK POZİSYON GEÇMİŞ"​

Başkan devam ediyor: “Elle olduğu iddia edilen Cenk’in pozisyonundan sonra top Erzurumspor’a geçmiş, sonra Beşiktaş yeniden topu kazanmış ve Ghezzal’a vermişler. Artık pozisyon geçmiş… Kural kitabı öyle yazıyor.

"SAHAYI SULAMADIKLARI İDDİA EDİLİYOR"​

Sonra patlıyor Başkan: “Bana gelen bilgiyi söylüyorum… Beşiktaş’ın top tekniğini engellemek için sahayı sulamadıkları iddia ediliyor. Bu yıl bu olayları çok yaşadık. Artık kesin kararlar alıyoruz!”

"STADIN ZEMİNİ KÖTÜYSE MAÇ OYNAMA YASAĞI GELECEK"​

Futbol Müsabaka Talimatı ile diğer yönetmeliklerde tüm kulüplere “profesyonel uzman saha bakım ekipleri” kurma zorunluluğu getiriliyor. Tıpkı kaleci antrenörlüğü gibi bu da mutlak kurulması gereken kadro olarak kabul edilecek. TFF Başkanı, “Yeter artık. Türk futboluna yakışmayan statlarda, kötü zeminlerde maç oynatmayacağız. Stadın zemini kötüyse kulüplere orada maç oynama yasağı gelecek, maçları başka illere alınacak.”

"AMAN BAŞKAN ERTELE"​

Yabancı futbolcu sayısını 8’e indiren talimatın uygulanması, bildiğiniz gibi 1 yıl ertelenmişti. Pandemi gerekçesiyle bu indirimi yapamayan kulüpler TFF’ye erteleme kararı aldırmıştı. Şimdi gün dolup devran dönerken Türkiye Kulüpler Birliği Vakfı yeniden sızlanıyor: “Lütfen bir yıl daha erteleyelim. Sözleşmesi devam eden futbolcular var.” Ben olsam, “Yeter artık. Erteleme yok” diye kestirip atardım. Nihat Özdemir sabırlı bir başkan… Yönetim kurulu istekleri gözden geçiriyor, çalışıyormuş.

1618381597781.png

Başkan devam ediyor: “Elle olduğu iddia edilen Cenk’in pozisyonundan sonra top Erzurumspor’a geçmiş, sonra Beşiktaş yeniden topu kazanmış ve Ghezzal’a vermişler. Artık pozisyon geçmiş… Kural kitabı öyle yazıyor.

pozisyon gecmis diyor.. tup oyundan cikti mi? oyun durdumu? bizim maclarda 4-5 dakika oncesine gidip gol iptali cikarip burda pozisyon gecmis diyor.....

pozisyon gecmis diyor.. tup oyundan cikti mi? oyun durdumu? bizim maclarda 4-5 dakika oncesine gidip gol iptali cikarip burda pozisyon gecmis diyor.....
kimsede demiyorki pozisonda el var hakem hatasi var , herkez var'in cagirmamasi dogru diyor.
sahada 4 tane hakem var pozisyon yan hakemin gozunun dibinde oluyor 4.hakem gozunun dibinde oluyor onlar nasil gormedi diyen kimse yok onlari elestiren kimse yok , varin cagirmamasi dogru diyorlar benimde aklim bunu almiyor.

kimsede demiyorki pozisonda el var hakem hatasi var , herkez var'in cagirmamasi dogru diyor.
sahada 4 tane hakem var pozisyon yan hakemin gozunun dibinde oluyor 4.hakem gozunun dibinde oluyor onlar nasil gormedi diyen kimse yok onlari elestiren kimse yok , varin cagirmamasi dogru diyorlar benimde aklim bunu almiyor.
Bizim fener macinda bilmem kac dakikasi geriye gidip golumuzu iptal ettiler. O an icin verilen aciklama oyun durmadigi icin o kadar geriye gittiklerini acikladilar. Kural oyle dediler. Bjk macini izlemedim. Oyun durdumu durmadimi bilmiyorum. Simdiki aciklama o aciklamaya gore bana ters geliyor. Kurallari bilmeyenler boyle aciklamalardan kacinmali. Kacinmiyorsa bana gore kafasina gore konusuyor....

Tiyatro...

Pişkin pişkin konuşmasına şaşırmıyorum artık Fenerin kupalar için erken bir zamanda açıklama yapacaktı güya yalan dolan nasıl kabul ettiririm onu düşünüyor sahtekar

belhanda'nın alanya'ya attığı golden önce top 2 alanyalı futbolcuya gelmişti

işinize gelince kural oluyor kodumun keli

Belhanda'nın Alanya golü dışında geçen sene arenada 0-0 biten fb maçında penaltı vermemek için 5 dk geriye gidip ortasaha gerisinden Babel'e el vermişlerdi. Bjk'nin golünü biz atsak herkes biliyor ki iptal olurdu sorunda bu zaten.

Trabzonluların nasıl kupalarını isteyip uzun’a laf edemediği gibi bizim başkanın bize haksızlık yapılıyor diyip bu Galatasaray düşmanına laf edememesi aynı saçmalık. 3 gün geçtikten sonra çıkıp konuşma bari korkak herif.

Kural kitabını istedikleri gibi lehine çevirip oynuyolar. Başımızda Fenerbahçe'ye başkanlık yapmış bir federasyon başkanı ve rakiplerden birinin hasta taraftarı bir mhk başkanı ayrıca fenerde yöneticilik yapanlarla dolu PFDK ve hukuk kurullari var. Ne olmasını bekliyoruz. Bu yapıyı bozacak yönetim gelmediği sürecede böyle iğrençlikler kafasına göre kural belirlemeler devam edecek

Üst Alt