NTV Spor'un Israrla Efes Maçlarını Yayınlaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

NTV Spor'un Israrla Efes Maçlarını Yayınlaması

Avrupa basketbolunun en büyük organizasyonu Euro League'de ilk tur maçları bitti ve esas heyecanın yaşanacağı 2. tur grupları bu akşam başlayacak. Amma ve lakin tüm Avrupa'nın rahatlıkla takip edebildiği bu organizasyon Türkiye'de bedava izlenemiyor.

İlk 3 hafta Galatasaray Liv Hospital maçları şifresiz yayınlandıktan sonra tam 8 haftadır Anadolu Efes maçları şifresiz diğer maçlar şifreli yayınlanıyor. NTVSpor'la ilişkisi daha sıkı fıkı boyutta olan fb ülker'inse daha hiç bir maçı şifresiz yayınlanmış değil.

Bu ülkedeki taraftar sayısı ülke nüfusunun yüzde 70'ini oluşturan Galatasaray ve Fenerbahçe varken taraftar sayısı 1000 civarında olan (Sadece efes'i tutan) bir kulübün maçlarını göstermek hangi akla, mantığa sığıyor çözemedim.

Şifresiz kanalda gösterilecek bir Galatasaray ya da Fenerbahçe maçı NTV Spor'a epeyce reyting epeyce reklam kazandıracağı için kanalın kasasını da dolduracaktı. Oysa Efes maçlarında ne yeterince reyting ne de reklam kazanabiliyorlar. Efes'in Efes olduğu zamanlar çok gerilerde kaldı. 90'lı yılların ortalarından 2000'li yılların ortalarına kadar milli takım gibiydi efes ama artık ne o güçteler ne de kulüp takımları o zamanki kadar geride. Bir Naumoski'li, Mulaömeroviç'li, Hidayet'li Efes dönemi olsa göstermesinde sakınca yoktu Efes'i ama özellikle bu yılki Efes çok sıradan.

İlk tur gruplarında eleneceklerdi ama Brose Basket 10 sayı farktan maç verdiği için Zalgris sayesinde 2. tura çıktılar. Bu grupta muhtemelen averaj takımı olacaklardır. Barcelona deplasmanında en az 20 fark yiyeceklerini düşünüyorum. Oysa Galatasaray-Maccabi ve Olympiakos-Fenerbahçe maçlarının olduğu bir haftada Barcelona-Efes maçını tercih etmek Türk halkına saygısızlık ve NTV bu saygısızlığı haftalardır yapıyor. Tamam arada Efes maçlarını da göstersinler ona bir şey dediğimiz yok. Hatta 3 takımın maçları da şifresiz yayınlanmalı ama hadi şifreli veriyorsan da bari adaletli dağılım yap.

İşin ilginç tarafı normal D-Smart üyeleri de izleyemiyor Euro League'i. Çünkü onun için ayrı üyelik gerekiyor. Kaç kişi üye oldu acaba Euro League maçları D-Smart'ta diye D-Smart'a. Tahminim 100 kişiyi geçmemiştir. 100 kişiden decoder parası kazanmak yerine şifresiz kanalda yayınlayıp dünya kadar reyting ve reklam kazanabilirlerdi oysaki.

Peki şimdi ne yapıyor basketbolsever Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları, internette yasal olmayan sitelerden korsan yayınlar izliyor. Kaybeden hem izleyici hem NTV Spor aslında. Umarım ilerleyen maçlarda bu durum değişir ve Galatasaray maçlarını rahat rahat televizyondan izleyebiliriz..

Bu ülkedeki taraftar sayısı ülke nüfusunun yüzde 70'ini oluşturan Galatasaray ve Fenerbahçe varken taraftar sayısı 1000 civarında olan (Sadece efes'i tutan) bir kulübün maçlarını göstermek hangi akla, mantığa sığıyor çözemedim.

Zaten Efes'i maçlarının gösterilmesinin sebebi Efes'in taraftar sayısı az olduğu için şifreli yayından verilse hiç kimse Zmarta üye olmaz.

Bizim ve fbnin tarftar sayısı çok olduğu için daha fazla üyelik alırlar.

Ayrıca hepsinn..

Bana kalırsa sportif aktivitelerin tek bir kanal/platform altında birleşmesi lazım. Lig TV ve kombinesi olan bir insan olarak deplasmandaki CL maçı D-Smart'tan verilince deliriyorum mesela ben...

Şu d smart kadar gerizekalı bir oluşum yoktur heralde.Ulan ülkede 100 90 lık kesim futbol seviyor izliyor.Herkes Türkiye ligi maçlarını izliyor.Sen kçı kırık yok f1 miş yok nba miş yada eurolıgmıs bunları versen ne olur.Bunlar için d smart hayatta almam.Lig tv yi aldım premier lig ve bizim lig için.Hayır birde o kadar utanmaz heriflerki akılları sıra efes maclarını vererek bizleri ve fb lileri mecbur bırakacaklarını sanıyor.Her şekilde izleyen izliyor zaten maclarımızı.

Üst Alt