# Nuri Şahin - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Nuri Şahin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Nuri Şahin

İniesta'nın Galatasaray'da başarılı olma ihtimali az. Ama Ayhan başarılı ve istikrarlı. Şimdi borca girip İniesta almamının ne anlamı var. Yok şu yabancı muhteşem, yok şe yabancı süper. Fb forumları her yıl yıldız aldırıyor, azize acımadan parayı sayıyor. Her yıl şampiyon mu oluyorlar? 2000 yılı UEFA şampiyonu bir takım vardı, işte o takımın oyuncularının yarısı 1994 yılında takımda oynuyordu. Eskiler ve gençler karması başarıyı getirdi.

Ne yazdıgımı idrak edememissin. Ben Iniesta'yı alalım demedim, ki zaten alamayız.

Iniesta'nın bizde basarılı olma ihtimalini az bulmanda harbiden ilginc :)

Ayhan daha önce de yazdım Rijkaard'ın kilit adamı olacaktır. Sadece Barcelona değil İspanyol takımlarının orta sahalarını gözünüzün önüne getirin genelde Ayhan tarzı oyuncular prim yapar. Şunu görmek lazım sadece koşmak yetmiyor artık futbolda. Evet Ayhan koşuyor ama daha önemlisi maçlarda izleyin savunmada doğru pozisyonda duruyor. Bu kimi zaman çok koşmaktan daha fazla katkı yapan bir özellik savunma söz konusu olduğunda. Ayrıca savunma açısından bakarsak topu iyi kullanıp topa daha çok sahip olmak şart. Top kaptırıp kontra atak yememek önemli. Ayhan hem pas yüzdesi yüksek hem de topu isabetli olarak dikine oynayabilen bir oyuncu. Üstelik çalım atma potansiyeli olmasına rağmen bunu sadece öldürücü noktalarda kullancak futbol zekasına sahip.

Herkesin aksine eğer bir sağ açık, bir de orta saha alınırsa ben açıkcası yedek klübesinde oturacak oyuncunun Kewell olacağını düşünüyorum. Çünkü orta 3 lü Ayhan, Mehmet ve alınacak oyuncudan hücum üçlüsü de Arda, Baros ve alınacak oyuncudan oluşacaktır.

Ayhan ve dikine isabetli pas, ilginc.

Türkiye standartlarında bu işi daha iyi yapan bir adam söylermisin bana? Topu ayağında fazla tutmadan oyunu hızlandıran ve dikine oynayan??

Yanlız şunu unutma, her ayağa gelen top dikine oynanmaz. Barca'ya bak onlar da 10 hazırlık pası yapıp sonra dikine oynuyor. Eğer Ayhan'ı böyle bir takıma korsan, yani yanında oyayan adamlar düzgün hazırlık pası yapabilen oyuncular olursa dediğm şeyin doğruluğunu görür "Ayhan ve dikine isabetli pas, ilginç hımm vay be, olaya gel, anam anam, yuh, çüş" demezsin. Şu iki sene içinde ideal kadroyla oynadığımız tek dönem Kalli'li ilk 5-6 maçtı. O dönem Ayhan'ın performansına bak. Orta sahaya bak. Arda - Ayhan - Linderoth ve Lincoln oynamıyor muydu ilk 11 de. Bu adamların hepsi topu iyi kullanan oyunculardı. Ve düzgün hazırlık paslarından sonra bir çok defa hücum hattına yani Lincoln ve Arda'ya topu kullanması için aktaran Ayhan oluyordu.

Ama şunu biliyorum yine analiz yapmaktan yoksun bir iki kişi çıkıp konuyu tartışmak yerine yine "Ayhan dikine pas mı eki eki" dicektir. Yanlız bunlar kulaktan dolma üstelik Fener medyası tarafından söylenen laflar. Daha sağlıklı yorumu ancak kendi beyninize güvenerek yaparsınız. Nedense aksi görüş bildiren kimse düşüncesini altında yatan sebebi açıklamıyor. Yada açıklayamıyor...

Türkiye standartlarında bu işi daha iyi yapan bir adam söylermisin bana? Topu ayağında fazla tutmadan oyunu hızlandıran ve dikine oynayan??

Yanlız şunu unutma, her ayağa gelen top dikine oynanmaz. Barca'ya bak onlar da 10 hazırlık pası yapıp sonra dikine oynuyor. Eğer Ayhan'ı böyle bir takıma korsan, yani yanında oyayan adamlar düzgün hazırlık pası yapabilen oyuncular olursa dediğm şeyin doğruluğunu görür "Ayhan ve dikine isabetli pas, ilginç hımm vay be, olaya gel, anam anam, yuh, çüş" demezsin. Şu iki sene içinde ideal kadroyla oynadığımız tek dönem Kalli'li ilk 5-6 maçtı. O dönem Ayhan'ın performansına bak. Orta sahaya bak. Arda - Ayhan - Linderoth ve Lincoln oynamıyor muydu ilk 11 de. Bu adamların hepsi topu iyi kullanan oyunculardı. Ve düzgün hazırlık paslarından sonra bir çok defa hücum hattına yani Lincoln ve Arda'ya topu kullanması için aktaran Ayhan oluyordu.

Ama şunu biliyorum yine analiz yapmaktan yoksun bir iki kişi çıkıp konuyu tartışmak yerine yine "Ayhan dikine pas mı eki eki" dicektir. Yanlız bunlar kulaktan dolma üstelik Fener medyası tarafından söylenen laflar. Daha sağlıklı yorumu ancak kendi beyninize güvenerek yaparsınız. Nedense aksi görüş bildiren kimse düşüncesini altında yatan sebebi açıklamıyor. Yada açıklayamıyor...

Oynamıyordu :) Kalli doneminin senin bahsini ettigin ilk 5-6 maclık doneminde Ayhan yedek oturuyodu. Zira Barıs'ı sag acıkta Linderoth'u da tek on libero olarak oynatıyodu.

Onu bunu bırakta, bana Ayhan'ın kariyeri boyunca ara paslardan attırdıgı 3 gol saysana?

Oynamıyordu :) Kalli doneminin senin bahsini ettigin ilk 5-6 maclık doneminde Ayhan yedek oturuyodu. Zira Barıs'ı sag acıkta Linderoth'u da tek on libero olarak oynatıyodu.

Onu bunu bırakta, bana Ayhan'ın kariyeri boyunca ara paslardan attırdıgı 3 gol saysana?

İlk 11 deydi.

Sen 1 den 3 e kadar saysana. Oturup sana Ayhan'ın ara pasla attırdığı golleri saymakla uğraşacak değilim. Senin de aklında Ronaldinho'nun dikine pasla attırdığı 3 gol yoktur ama bilirsin ki yaptı bunu. Ama dikine pas sadece asist yapmak değildir. Pique de dikine top oynuyor Barca'da. Kimi oyuncular açısından da taktik gereği mühim olan doğru paslarla hücumu başlatabilmektir. Ayhan orta sahanın bize ait tarafından doğru pası atabilecek kapasiteye sahip bir oyuncu. Dikine pas kısa da olabilir ayrıca. İlla FM tabiriyle Killer Ball olması şart değil. Önemli olan baskı yediğin noktada rakibin direncini kırıyor mu kırmıyor mu o pas. Değerlendirme yaparken bu kriteri esas almak lazım.

hayret bişey ya transfer döneminde bu siteye hiç girmek istemiyorum aslında her gün 100 tane futbolcu galatasaray a transfer oluyor hayret bişey hem ne yapcaz alıp nuri yi(mehmet topal,barış,linderoth,mustafa sarp,ayhan vs)birsürü futbolcu var orda

----------Orkun---------

Ugur-Song-Servet-Volkan

--------Linderoth--------

---Barıs-------------Arda

---------Lincoln---------

------Hakan-Umit--------

Bi ben gorememisim o zaman desene :)

BU MUAMELEYİ SANA YAPMAK İSTEMEZDİM AMA EVET GÖREMEYECEK BİR TEK SEN VARMIŞSIN

Şu siteyi sırf senin ne kadar provakatif ve anlamsız manipulasyon yapan biri olduğunu insanlara göstermek için arayıp buldum.

https://www.onbirim.com/yorumlar.aspx?takim=galatasaray&sezon=2007&mac=12003

Galatasaray'ın o sezon oynadığı maçlar. 5. maça kadar Ayhan hep ilk 11 de. 1 defa oyundan alınmamış. Zaten 5. maçtan önce de milli takımda sakatlanıp sezonun geri kalanında o sakatlıkla boğuştu. Döndüğünde de asla öyle sağlam bir orta sahası olmadı Galatasaray'ın

Uyduruyosun, bilmiyosun, futboldan anlamıyosun, sırf manipulasyon olsun diye ortamı sabote edicek mesnetsiz abuk subuk yazılar yazıyosun. İşte kanıtıyla malesef sen busun. Sanırım bir daha seni muhattap kabul etmem için bir sebep kalmadı.

Doğru söyle bana Turkspor.net haberlerini sen mi yazıyosun yoksa?

P.S : Azıcık sert bir cevap olsa da herkese hakettiği, anlayabildiği dilden... Ama kanuna aykırı tek bir ifade yoktur yazımda. Şikayet gelirse ona göre değerlendirilsin lütfen.

BU MUAMELEYİ SANA YAPMAK İSTEMEZDİM AMA EVET GÖREMEYECEK BİR TEK SEN VARMIŞSIN

Şu siteyi sırf senin ne kadar provakatif ve anlamsız manipulasyon yapan biri olduğunu insanlara göstermek için arayıp buldum.

https://www.onbirim.com/yorumlar.aspx?takim=galatasaray&sezon=2007&mac=12003

Galatasaray'ın o sezon oynadığı maçlar. 5. maça kadar Ayhan hep ilk 11 de. 1 defa oyundan alınmamış. Zaten 5. maçtan önce de milli takımda sakatlanıp sezonun geri kalanında o sakatlıkla boğuştu. Döndüğünde de asla öyle sağlam bir orta sahası olmadı Galatasaray'ın

Uyduruyosun, bilmiyosun, futboldan anlamıyosun, sırf manipulasyon olsun diye ortamı sabote edicek mesnetsiz abuk subuk yazılar yazıyosun. İşte kanıtıyla malesef sen busun. Sanırım bir daha seni muhattap kabul etmem için bir sebep kalmadı.

Doğru söyle bana Turkspor.net haberlerini sen mi yazıyosun yoksa?

P.S : Azıcık sert bir cevap olsa da herkese hakettiği, anlayabildiği dilden... Ama kanuna aykırı tek bir ifade yoktur yazımda. Şikayet gelirse ona göre değerlendirilsin lütfen.

1.si o verdigin link'te Ayhan'in ilk 11'de oynadigi hakkinda birsey goremedim ben.

2.si yukarida iddia ettigin seyin hala kanitini bekliyorum. Basit, Ayhan'ın kariyeri boyunca ara paslardan attırdıgı 3 gol say.

3.su hade ben ondan bundan zerre anlamiyorum, peki senin gibi Iniesta'yi Ayhan'la kiyaslayan beyinlere ne demeli?

4.su ise, biraz gergin gordum seni. Soda ic gel, gazini alir. Malum hava gazindan baska birsey yaptigin yok :)

1.si o verdigin link'te Ayhan'in ilk 11'de oynadigi hakkinda birsey goremedim ben.

2.si yukarida iddia ettigin seyin hala kanitini bekliyorum. Basit, Ayhan'ın kariyeri boyunca ara paslardan attırdıgı 3 gol say.

3.su hade ben ondan bundan zerre anlamiyorum, peki senin gibi Iniesta'yi Ayhan'la kiyaslayan beyinlere ne demeli?

4.su ise, biraz gergin gordum seni. Soda ic gel, gazini alir. Malum hava gazindan baska birsey yaptigin yok :)

-Ayhan'ın ilk 11 de oynadığını göremediğin gibi orda linki de bulamamışsın.

-Benim İniesta ile Ayhan'ı kıyasladığım herhangi bir mesajımı göster burnumu kesicem Forumda öyle bir mesaj var ama yazan ben değilim. Ne tartıştığını bile bilmiyosun daha.

-Okuduğunu anlayıp, anladığını da idrak edebilen biri olsan hala Ayhan'ın 3 asistini say falan demezdin.

-Çırpınıyosun düştüğün durumdan kurtulmak için ve çırpındıkça daha da batıyosun.

-Gergin değilim, senin gibi birini bulmuşum yaya yaya eğleniyorum. Bu tartışmada ben kediyim sen fare ;)

Bence özür dile evet ben provakasyon yaptım boş konuştum diye. Ondan sonra burda insanlar belki dediklerini kaale alır. Yoksa kötü niyetli bir insan olarak kalacaksın.

-Ayhan'ın ilk 11 de oynadığını göremediğin gibi orda linki de bulamamışsın.

-Benim İniesta ile Ayhan'ı kıyasladığım herhangi bir mesajımı göster burnumu kesicem Forumda öyle bir mesaj var ama yazan ben değilim. Ne tartıştığını bile bilmiyosun daha.

-Okuduğunu anlayıp, anladığını da idrak edebilen biri olsan hala Ayhan'ın 3 asistini say falan demezdin.

-Çırpınıyosun düştüğün durumdan kurtulmak için ve çırpındıkça daha da batıyosun.

Bence özür dile evet ben provakasyon yaptım boş konuştum diye. Ondan sonra burda insanlar belki dediklerini kaale alır. Yoksa kötü niyetli bir insan olarak kalacaksın.

Evet cirpiniyorum bogulucam hatta :2aloh1:

Bence sen git bi yuzunu yika, zira daha ayilamamissin.

Ayhan daha önce de yazdım Rijkaard'ın kilit adamı olacaktır. Sadece Barcelona değil İspanyol takımlarının orta sahalarını gözünüzün önüne getirin genelde Ayhan tarzı oyuncular prim yapar. Şunu görmek lazım sadece koşmak yetmiyor artık futbolda. Evet Ayhan koşuyor ama daha önemlisi maçlarda izleyin savunmada doğru pozisyonda duruyor. Bu kimi zaman çok koşmaktan daha fazla katkı yapan bir özellik savunma söz konusu olduğunda. Ayrıca savunma açısından bakarsak topu iyi kullanıp topa daha çok sahip olmak şart. Top kaptırıp kontra atak yememek önemli. Ayhan hem pas yüzdesi yüksek hem de topu isabetli olarak dikine oynayabilen bir oyuncu. Üstelik çalım atma potansiyeli olmasına rağmen bunu sadece öldürücü noktalarda kullancak futbol zekasına sahip.

Herkesin aksine eğer bir sağ açık, bir de orta saha alınırsa ben açıkcası yedek klübesinde oturacak oyuncunun Kewell olacağını düşünüyorum. Çünkü orta 3 lü Ayhan, Mehmet ve alınacak oyuncudan hücum üçlüsü de Arda, Baros ve alınacak oyuncudan oluşacaktır.

-------------M.Topal-------------

-----Y.Trs.-------------Arda-----

Y.Trs.-------------------Kewell---

-------------Baros---------------

Arda öazelliklerinde bir adamın kanatta oynaması zor...Hızlı değil,Ortaları iyi değil vs...

Senin dediğin yazılar 11. sayfada Berk Ercan tarafından yazılmış. Ama orda da anlatılmak istenen Ayhan'ın İniesta kadar iyi bir oyuncu olduğu değil. Neyse anlatabildiklerin karşındakinin anlayabilecekleri kadarmış derler. Mete Guven burda da görülüyor ki karakterine uygun olarak doğru söylemiyorsun, İniesta ve Ayhan'ı kıyaslayacak tek bir laf etmedim. Neyse önemli değil. Keşke Fener'li olsaymışsın, yakışırdı sana... Futbola dönersek

-------------M.Topal-------------

-----Y.Trs.-------------Arda-----

Y.Trs.-------------------Kewell---

-------------Baros---------------

Arda öazelliklerinde bir adamın kanatta oynaması zor...Hızlı değil,Ortaları iyi değil vs...

Evet kanatta oynayan bir adam için hız gerçekten de önemli. Ama Arda'nın mütiş bir dripling yeteneği ve oyun zekası var. Ters ayaklı olması dolayısıyla içeriye çok rahat katedip rakibin dengesini bozabilir. Ayrıca orta saha daha fazla defansif çaba gerektirdiğinden Arda'nın üstün hücum yeteneklerini daha az kullanması sonucunu doğuracaktır. Orta geliştirilebilir. Ama zaten artık uzun forvetle oynamıyoruz. Ortadan ziyade pas atarak sonuca gidicez ve Arda iyi pas atan bir oyuncu. Üstelik o mevkide oynayan bir oyuncu için fazlasıyla iyi defansif özelliklere sahip olaması takıma, rakibe baskı kurduğumuz dakikalarda ekstra katkı sağlayacaktır.

Zaten maç içinde mutlaka dönüşümler olacaktır. Kewell girer Arda orta sahaya çekilir falan. Kewell'ı yedek yazmama rağmen ondan her maç en az 45 dakika faydalanmayacağımız anlamına gelmiyor. Eğer haftada 3 maç 90 dakika çıkarabilecek performansa sahip olsa 11 e ilk yazacağım adam olurdu.

Yine de Arda o kadar çok yönlü bir oyuncu ki her tarafta oynayabilir. Yani senin dediğin sistemde de çok iyi oynayacaktır. Mesela dediğim şeyi bazen Barca'da İniesta'yı sağ kanada çekerek yapıyor zaten Guardiola. Oda hızlı bir adam değil ama o mevkide de gerçekten çok başarılı maçlar çıkardı. Ondan başka Schneider çok hızlı olmamasına rağmen nadiren de olsa kanat oyadığında baya iyi iş yapıyor. Hız çok önemli ama tek kriter değil. Arda'nın özellikleri orayı domine edebilecek ve skora çok katkı yapabilecek şekilde gelişmiş bence.

Kewell sakatlanmazsa eğer 90 dakika yı kaldıracak kondisyonu olur.Barcada bizim kewell ı koyduğumuz yerde henry oyunuyor.Bizde aynı şekilde yararlanabiliriz kewell dan.Ardanın da kondisyonun arttırması lazım baya.Oyunu iki yönlü oynayabilmek için baya bir güçlü olması lazım.Ortasahaya alınacak adamın kaliteli birşey olduğunu düşünelim.Barçada iniesta xavi bizdede Y.Trs,Arda olucak ki Takım oturdukça gerçekten hedeflediğimiz yerlerle aynı kalitede bir ortasahaya sahip olacağız...

Kewell sakatlanmazsa eğer 90 dakika yı kaldıracak kondisyonu olur.Barcada bizim kewell ı koyduğumuz yerde henry oyunuyor.Bizde aynı şekilde yararlanabiliriz kewell dan.Ardanın da kondisyonun arttırması lazım baya.Oyunu iki yönlü oynayabilmek için baya bir güçlü olması lazım.Ortasahaya alınacak adamın kaliteli birşey olduğunu düşünelim.Barçada iniesta xavi bizdede Y.Trs,Arda olucak ki Takım oturdukça gerçekten hedeflediğimiz yerlerle aynı kalitede bir ortasahaya sahip olacağız...

Zaten dediğin devamlılığı gösterirse Kewell sadece Galatasaray'da değil dünyanın neredeyse her takımında oynar. Ama malesef ligimiz çok sert ve hakemler teknik oyuncuları korumuyor. Bunun üzerine zeminin bozukluğu da eklenince malesef Kewell gibi oyuncuların sakatlanmaması en azından sene de 30 maç çıkarması mucizelere kalıyor.

O nedenle o performansı göstermesi hakikaten çok zor Kewell'ın. Zaten gösterebilecek olsa sağ açık aramamız da anlamsız. Elimize böyle değerli bir adam varken...

Yani ne kardeşim şimdi kovalımmı Ayhanı takımdan. Size adam gibi teknik analiz yapıyorum bana aynı şekilde cevap vereceğinize yoğurtla sütle cevap veriyosunuz. Sonra gelde muhattap olarak gör.

Batuhan'a çok teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt