nuri şahin - Sayfa 20 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

nuri şahin

En azından bi 2 sezon falan büyük takımlara özellikle bizim takıma gelmese kendisi için en iyi adımı atmış olur. Şuan için Torrent sonrasında kim gelirse gelsin 1 sezon dahi kalamaz bence takımın başında. 2-3 sezon sonra anca toparlanır bizim takım diye düşünüyorum Nuri'de kendini olabildiğince geliştirmiş olur

tam olarak nasıl bir oyun oynatıyor nuri reis

1-2 maçını izledim de tam anlayamadım

lütfen pas oyunu diye diretmesin
En önemlisi sabit fikri yok. İlk geldiği zaman üçlü oynuyordu takım ve 7-8 maç galibiyeti yoktu düşme potasına girmişti. Daha sonra bjk kupa maçının ikinci yarısıyla beraber 4-2-3-1 oynamaya başladı ve galibiyetler gelmeye başladı. Son dönemde ofansif orta saha olarak Mehmediyi kullanmıştı o sakatlanınca bu sefer çift forvet oynamaya başladı ve daha üretken bir takım oluştu. Uzun lafın kısası adam farklı şeyleri deniyor olmayan da ısrar etmiyor. Yine de en az 2 sezon daha devam etsin kendini geliştirsin. Şu ortamda gelip linç yemesine gerek yok.

En önemlisi sabit fikri yok. İlk geldiği zaman üçlü oynuyordu takım ve 7-8 maç galibiyeti yoktu düşme potasına girmişti. Daha sonra bjk kupa maçının ikinci yarısıyla beraber 4-2-3-1 oynamaya başladı ve galibiyetler gelmeye başladı. Son dönemde ofansif orta saha olarak Mehmediyi kullanmıştı o sakatlanınca bu sefer çift forvet oynamaya başladı ve daha üretken bir takım oluştu. Uzun lafın kısası adam farklı şeyleri deniyor olmayan da ısrar etmiyor. Yine de en az 2 sezon daha devam etsin kendini geliştirsin. Şu ortamda gelip linç yemesine gerek yok.

Bu neden önemli olsun... Bunu sevilmeyen bir herif yapsa, sistemi, oyun plani fasa fisosu yok diye yazilir ayni satirlar.

Verdigi roportaj da genc bir hoca oldugu icin kolay hata yaptigini ama yardimcilarinin bunu düzelttigini söylemisti

Cok begendigim bir hoca ve iyi yerlere gelecek ama bizim taraftarimizda sabir yok,tudor’a yapilanlar ortada

L1 ucgen youtube kanalina konustu,izlemek isteyenlere tavsiye ederim

Metin Öztürk Nuri Şahin'i getirmek isteriz ama Antalyaspor'un da istemesi gerek.Onları zora sokmak istemeyiz dedi. (Ajans 1905)

Part 1 ve Part 2 si de çok keyifliydi. Vizyon sahibi çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Nuri Şahin :

- Kazanan 11 bozulmaz diye bir şey yok. Her hocanın tabi kafasındaki ideal 11 bellidir ama rakip analizine göre ve ne oynayacağımıza göre 11 oluşturulmalıdır.

- Rakip analizine ilk önce autları nasıl kullanıyorlar buradan başlarım. Daha sonra 2. bölge yerleşimi defanstan nasıl topla çıkıyorlar buna bakarım. Ve biz nerede +1 olabiliriz bunu ararım. Her hafta rakibimize bu şekilde hazırlanıyoruz.

- Kloop bir keresinde ''11 oyuncu kafasına göre oynamasındansa 11 oyuncu aynı hatayı yaparak oynarsak başarı şansımız daha fazla olur'' demişti bu benim kafama inanılmaz oturmuştu o dönem ve şimdi takımıma da aynı şeyi söylüyorum. Kloop benim için çok değerli bir hoca.

- Pochettino'nun kitabından çok etkilendim her sabah takım kahvaltısında oyuncularını gözlemliyormuş takım iletişimini ve oyuncu motivasyonunu takip edebilmek için bundan çok etkilenmiştim ve bende onu bu konuda rol model olarak alıyorum.

- Yardımcım Fons ile ilgili en çok hoşlandığım şey onun bana karşı dürüst olması ve yanlışlarımı da yüzüme söyleyebilmesi.

- Etrafıma her dediğime evet diyecek yardımcılarda bulabilirdim hem bu maddi açıdan da benim için de kolay olurdu fakat başarı bu şekilde gelmez. Ben böyle bir çalışma ortamı istemiyorum.

- Arsenal 3 defa beni istedi fakat Arsen Wengerden o enerjiyi alamadım.

- Eşim ve çocuklarım teknik direktörlük teklifi almama çok sevindiler çünkü bu sezon sonu sözleşmem bitiyordu ve burada kalmak istiyorlardı. Antalya'yı çok sevdiler ve burada çok iyi arkadaşlıklar kurdular.

Rodopta sd arda td Nuri diye bisey salliyor
Daum & Aykut olayi gibi

koksal-koksal-baba.gif

Hocam gel kurtar bizi. Proje ise senle yapalım.

Gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörlerden biri olan Pep’in asistanlığını Barcelona, Munich ve City’de yapmış bir adamı beğenmeyip zaman tanımayanlar Nuri’ye mi proje için zaman verecek?

Asistan falan deniliyor da Türkiye’nin ve Galatasaray’ın durumu yok sayılıyor. Biz geçen yıl UEFA’yı almış bu sezon Real Madrid’le Süper Kupa maçı yapacak kulüp değiliz. Bu yılki, “şansa” yakaladığımız ciddi başarıyı saymazsak senelerdir Avrupa’da ortalama altı takımlara yenilen bir kulübüz. Galibiyet/mağlubiyet oranı berbat bir kulübüz. Böyle bir kulübe de Torrent gibi bir hoca şanstır.

Torrent’te değilim, gitsin ve zaten gidecek ama proje yapılacaksa süreklilik şart. Başkanından teknik direktörüne devamlılık şart. Ama şu kesin ki Nuri gelip bir süre inişli çıkışlı performans gösterse ki bu normal olan şey, herkes yine Azrail gibi adamın boğazını kesmeye çalışacak. Böyle bir yere varılmaz.

Proje zaman gerektirir ve iniş çıkışlar içerir. Türkiye’de projeden beklenen genç oyuncuları doldurup bir ay içerisinde Ajax’ın yıllarca çalışma ile geldiği noktaya gelmek.

Öyle bir dünya yok. Türkiye’de de proje için düzgün ortam yok. Daha uzun bir süre bir halt beceremeyeceğimizi düşünüyorum.

Nuri gelsin, Okan gelsin sonra Fatih Hoca geri dönsün…

Gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörlerden biri olan Pep’in asistanlığını Barcelona, Munich ve City’de yapmış bir adamı beğenmeyip zaman tanımayanlar Nuri’ye mi proje için zaman verecek?

Asistan falan deniliyor da Türkiye’nin ve Galatasaray’ın durumu yok sayılıyor. Biz geçen yıl UEFA’yı almış bu sezon Real Madrid’le Süper Kupa maçı yapacak kulüp değiliz. Bu yılki, “şansa” yakaladığımız ciddi başarıyı saymazsak senelerdir Avrupa’da ortalama altı takımlara yenilen bir kulübüz. Galibiyet/mağlubiyet oranı berbat bir kulübüz. Böyle bir kulübe de Torrent gibi bir hoca şanstır.

Torrent’te değilim, gitsin ve zaten gidecek ama proje yapılacaksa süreklilik şart. Başkanından teknik direktörüne devamlılık şart. Ama şu kesin ki Nuri gelip bir süre inişli çıkışlı performans gösterse ki bu normal olan şey, herkes yine Azrail gibi adamın boğazını kesmeye çalışacak. Böyle bir yere varılmaz.

Proje zaman gerektirir ve iniş çıkışlar içerir. Türkiye’de projeden beklenen genç oyuncuları doldurup bir ay içerisinde Ajax’ın yıllarca çalışma ile geldiği noktaya gelmek.

Öyle bir dünya yok. Türkiye’de de proje için düzgün ortam yok. Daha uzun bir süre bir halt beceremeyeceğimizi düşünüyorum.

Nuri gelsin, Okan gelsin sonra Fatih Hoca geri dönsün…
Proje için Nuri doğru isim. Bir kere kimsenin aklında Nuri hakkında olumsuz bir durum yok. Efendi, işine saygılı birisi. Bu yüzden tartışmasız bir isim lazım. Nuri kaybedince çok homurtu olmaz ama diğerlerinde olur. Torrent zaten Terim'den sonra geldiği için kayıp olarak başladı Nuri gelirse tam zamanında gelecek herkes destek olur. Bu işi de başaracak biri gibi duruyor.

Bir açıklaması daha var taraftar veya başkan gönderene kadar da buradayım uzun vadeli planlar yaptık diyordu başka biri olsa büyük takım için bırakır derdim ama Nuri'nin o karakter yapısı yok Antalyaspor ona teknik direktörlük şansını direk sezon içinde koyup gerekli manevi desteği verip devre arası gereken transferi yaptı bence iki tarafta mutlu o yüzden Nuri'nin en az 2 senelik hatta 3 senelik süreçte olması mümkün değil diye düşünüyorum.

5 sene uzun süreç tabi her şey olabilir ama Nuri'nin yaşını düşündüğümüz de orada ciddi bir şeyler başarırsa kariyerini daha pozitif yönde etkiler büyük takımda başarısızlıkta direk kariyerine eksi oluşturuyor mesela Bülent Kaptan'ın bize ilk gelişindeki beklentilerini hatırlıyorum herkes efsane olmasını bekliyordu UEFA kupasındaki galibiyet sonrası beklentiler daha da arttı ama sonrasında kariyerini tamamen dip yaptı ve oradan çıkamadı. Okan Buruk Anadolu'da o kadar güzel gelişim süreci yaşadı ki kendisini bu noktaya getiren de o süreçtir.

Kendi düşüncem Nuri Şahin haberlerinin olur tarafı yok Metin Öztürk şu an rüzgara göre konuşuyor seçildiği zaman Nuri gelmezse kendisine eksi puan yazacak Mart ayında başarısızlıkta tekrar beklentilerden dolayı ibrasızlığa doğru gideriz. Burak Elmas'ta böyleydi Fatih hocadan başkasıyla çalışmam proje ve planlar derken bir anda kendini ibrasızlıkta buldu beklentiyi yüksek tutarsan olmadığı zaman da etkisi o kadar büyük oluyor.

Üst Alt