ODTÜ'de Cinsiyetsiz Tuvalet Dönemi


Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri tuvaletlerde kadın erkek ayrımını kaldırmak adına 400'den fazla imza topladı. Cinsiyet ayrımcılığına dikkat çekmek isteyen öğrenciler karma tuvalet talebinde bulundu. Öğrencilerin bu talebini yanıtsız bırakmayan üniversite yönetimi cinsiyetsiz tuvalet uygulamasını hayata geçirdi.

Üniversite yönetimi, karma tuvalet uygulamasına geçtiklerini okulun girişine astıkları "Bu binadaki tuvaletlerin hepsi 400+ öğrencinin talebiyle cinsiyetsizleştirilmiştir" afişleri ile duyurdu.

594a23cb61361f10c4e15e1e


Uygulama geçen sene Boğaziçi Üniversitesi'nde başladı

Boğaziçi Üniversitesi'nde de öğrencilerin talebiyle ortaya atılan fikir geçen senenin şubat ayında bazı tuvaletlerde uygulamaya konmuştu. 2014 yılında öğrenciler dilekçe vererek bu taleplerini dile getirmişti. Başlattıkları kampanyadan olumlu sonuçlar almalarıyla birlikte Şubat 2016'da cinsiyetsiz tuvalet kullanımı başlamıştı.

Kaymak: Cnntürk
 
Bayanların yerinde olsam kabul etmezdim .Cinsiyetten ötürü değil , malum erkek tuvaletleri ahır gibi oluyor..
 
Bayanların yerinde olsam kabul etmezdim .Cinsiyetten ötürü değil , malum erkek tuvaletleri ahır gibi oluyor..

3 tane lise değiştirdim tuvaletlerin 3'ü arasında dağlar kadar fark vardı. Çevre ve eğitim cidden çok önemli ve bu konuda asıl etmen bunlar. Odtü gibi bir yerde böyle bir sorun olacağını sanmıyorum açıkçası.
 
son dönemdeki olaylara karşı yapılmış bir tepki olarak güzel gelişme fakat pratikte hoş değil açıkçası
 
yani 400 ve üzeri evet desede, aynı tuvaleti kullanmak istemeyen bay-bayanlar olacaktır. bunların hakkı gasp edilmis.

yakışık olmadı.
 
Bizim unidede ayni nefret ediyorum rahatca sicamiyorum ya. Diger tuvaletden kiz sesleri gelince insan cekiniyor full gaz vermekden
 
büyük resmi görün beyler bunlar hep büyük israili kurmak için hatta bütün bunlar tevratın giriş bölümünde dahi geçiyor. reisin liderliğindeki büyük türkiye’nin önünü kesmek istiyorlar

avrupaya inat beyen paylas bu kirli oyunu boz
 
Son düzenleme:
Saçma bence medenilikle falan alakası olduğunu düşünmüyorum. Erkeklerin büyük bir kısmı oturarak hacet görmedikleri için kadınlar için hastalık riski bile oluşturabilir.
 
Üst Alt