Oğuz İmregün Ebediyete Uğurlandı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oğuz İmregün Ebediyete Uğurlandı

1524410615936.png

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Eski Başkanı, Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Kurucu Başkanı ve Galatasaraylılar Cemiyeti Eski Başkanı Prof. Dr Oğuz İmregün, Şakirin Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedildi.

Cenaze törenine Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Spor Kulübü 36. Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, Galatasaray Divan Kurulu Eski Başkanı İrfan Aktar ve Galatasaray Camiası’nın önemli isimleri katıldı.

Başkan Mustafa Cengiz, “Her kayıp belli bir süre geçtikten sonra yokluğunu ve acısını hissettirir. Oğuz hocamız da gerçekten büyük bir kayıp bizim için. Çok değerli bir hocaydı, birçok derneğimizin ve vakfımızın kurucu başkanıydı. Oğuz İmregün hocamız gerçekten duayen ve kurucu kelimelerinin gerçek ifadesiydi. Sadece bir hukukçu değil, çok iyi bir Galatasaraylıydı, çok iyi bir insandı. Hukuken de bilabedel devamlı camiamıza yardımcı olan bir insandı. Hem ailesine, hem camiamıza hem de hukuk dünyasına başsağlığı diyorum” dedi.

Galatasaray Divan Kurulu Eski Başkanı İrfan Aktar ise Oğuz İmregün ile lise mezunu olduktan sonra tanıştıklarını hatırlatarak, “Galatasaray’da Oğuz İmregün’ün apayrı bir yeri var. Galatasaray’ın her kademesinde hiçbir karşılık beklemeden hizmet verdi. 16 yıl Cemiyet Başkanlığı yaptı. Cemiyetin binasının satın alınması için ilk ödemeleri yaptığımız o daireleri Oğuz ağabey almıştı. Yılların kongrelerin yöneticisiydi. Kimseyi kırmadan kongreleri düzgün bir şekilde nihayete erdirirdi. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Divan Üyesi Hayri Kozak da Oğuz İmregün’e “Oğuz ağabeyimiz, Oğuz hocamız, Galatasaray’ın gerek okul olarak gerek her türlü sosyal faaliyetlerin kulübü olarak hemen hemen her zerresine imza atmış, kuruluşunda bulunmuş, her yönüyle bize katkıda bulunmuş, yol göstermiş olağanüstü bir insandı. Galatasaray için çok büyük bir kayıptır” sözleriyle veda etti.

Cenazeye katılan Galatasaraylılar Derneği Başkanı Polat Bengiserp ise, “Galatasaray’a onun kadar karşılıksız hizmet veren çok az kişi var. Birkaç platformda bu hizmeti vermiş. Allah rahmet eylesin. Onun yaptıklarından ders alıp bu yolda biz onun gibi hizmet verebilirsek ya da onun gibi gençler yetiştirebilirsek ne mutlu bize.” şeklinde konuştu.

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesi Doğan Hasol da Oğuz İmregün için, “Çok saygın bir ağabeyimizdi. Biz aynı Yönetim Kurulu’nda birlikte görev yaptık. 4 yıl birlikte çalıştık. Onun disiplinini her alanda görüyorduk. Ayrıca çok iyi bir Galatasaraylıydı. Galatasaray’ın çeşitli bölümlerinde büyük katkıları olmuştur. İz bırakanlardan biridir. Kendisini saygı ve sevgiyle bir kez daha anıyorum” ifadelerini kullandı.

Merhuma bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine, Galatasaray ve Türk hukuk camiasına sabır ve başsağlığı dileriz.

Kaynak: galatasaray.org

Üst Alt