GSC Haber - Okan Buruk: "8+3 kuralını kimin istediğini merak ediyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "8+3 kuralını kimin istediğini merak ediyorum"

Galatasaray Teknik Direktörü Buruk, devam eden 8+3 yabancı oyuncu kuralından kimsenin memnun olmadığını dile getirdi.

Okan Buruk:

"Yabancı sınırı için yorumumuz belli. 8+3'ten kimse mutlu değil. Kimin mutlu olduğunu da bilmiyorum. Kulüplerin büyük bölümü, medya, taraftar istemiyor."

"Kimin istediğini merak ediyorum. TFF ile teknik adamların görüşmesinde oyuncu değişikliklerindeki sorunu söyledik. 8+3'ün bir getirisi yok. Karar bu, saygı duyacağız."

- Zaniolo'nun gördüğü kırmızı kart

Okan Buruk, oyuna girdikten 6 dakika sonra kırmızı kart gören Nicolo Zaniolo'nun üzgün olduğunu söyledi.

Buruk, "Zaniolo'nun kalitesini ve bitiriciliğini kullanmak istedim ama şanssız bir şekilde topu ayağından açtı ve tabanı rakibe gelince kırmızı kart gördü. O da üzgün. Bilerek yapılmış bir şey değil. Oyun içinde yaşanabilecek şeyler ama daha dikkatli olması gerekirdi. Bir şanssızlık. Bizi sevindiren 10 kişi kaldıktan sonra oyuncularımızın olağanüstü mücadele vermesi, aynı oyunu devam ettirmeleri. Eksik kaldığımız hissedilmedi." diyerek sözlerini tamamladı.

Yetersiz yerli oyunculara sahip Anadolu takımlarını daha kolay yenebileceğini düşünen Ali Koç tabi ki. Kendi yerlilerinin çok iyi olduğunu düşünüyorsa komik çünkü.

Bari toplam yabanci sayisini 13e düsürüp 9+4 yapsalardi. Normalde komple serbest birakip, yabancilara bazi kriter getirseler en mantiklisi.

Ama bunu yapmayacaklar ve öyle boktan bir ortam var diye, ben artik 9+4 gibi birseye raziyim

Ali Koç MHK Başkanını satın alma şifresi de işe yaramayınca yabancı sayısını kısıtlayan şifreyi sınırsız hale getirmiş. Böyle yapınca rakipler de gelişemiyor. Oyunun bugını bulmuş adam.

Bayindir / Egribayat (Yerli kaleciler tamam)
Akaydin / Aziz (En fazla yedek olurlar)
Kadioglu / Sangare (Ferdi tamam, Sangare gönderilir)
Yüksek / Yandas (En fazla yedek olurlar)
Güler / Kahveci (Güler tamam, Kahveci en fazla yedek olur)
Mor (Yedek olarak rotasyonda kullanilabilir)
Dursun (Gönderilir)

Bayindir / Egribayat
Kadioglu
Güler

3'lüsü disinda ilk 11'de vay be diyebilecekleri adam yok.

Bu sezon bile adam akilli bir kadro planlamasi yapmadiklari icin her hafta farkli adamlari ilk 11 oynatiyorlar. 3 yerli kuralinin Fener'e faydali oldugunu düsünmüyorum ama genel olarak yabancilari iyi degil, bizi engellemek icin böyle bir kural istiyor olabilirler.

FrHhq9PX0AERPHe

Üst Alt