GSC Haber - Okan Buruk: "Bizi karıştırmaya çalışacaklar, son günlerde bunu net bir şekilde gördük" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Bizi karıştırmaya çalışacaklar, son günlerde bunu net bir şekilde gördük"

1704651890303.png

Galatasaray, Trendyol Süper Lig'in 19. haftasında sahasında Tümosan Konyaspor'u ikinci yarıda bulduğu gollerle 3-0 mağlup etti. Sarı-kırmızılılarda teknik direktör Okan Buruk, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk: "Bugün itibariyle Galatasaray tarihinin en iyi başlangıç yapmış takımıyız. Son haftalarda takımımızın üzerinde olumsuz şeyler söylendi. Ben ve oyuncularım burada çok mutluyuz! Galatasaray camiası ne kadar birbirine sarılırsa o kadar iyi. Erden Bey sürekli yanımızda. Bizi karıştırmaya çalışacaklar, bunu net gördük. İçeride sarılıyoruz, bunu dışarıda da göstereceğiz."

Okan Buruk: "İyi bir 11'e sahip olduğumuzu söylemiştik. Genel olarak hücum verilerine baktığımızda 30 şut atmışız. Zor bir maç ve zor bir rakipti ama galibiyet almayı bildi. Seyircimizde bize katılarak, ikinci yarının başında daha etkili olarak bize desteklerini esirgemediler."

Okan Buruk: "Ndombele'den çok memnunum. Ndombele ilk yarı topu öne taşıdı, rakipten toplar kazandı. Pozitif geri dönüş aldığımız oyunculardan oldu. Kaan Ayhan farklı bölgede oynadı, çok başarılıydı. Bazen transferlerden çok hızlı başarı bekleniyor. Cengiz Ünder için de aynısını söyleyebiliriz, Cengiz için eleştiri vardı bugün 4 gol attı. Biraz burada yapıcı olmamız gerekiyor. Transferlerin ne kadar iyi olduğunu zaman içerisinde gösteriyoruz. Ndombele, Kerem Demirbay, Zaha kendini gösteriyor. Transferler üzerinden de bizi yıpratmaya çalışıyorlar."

Ziyech gidecek mi?

Okan Buruk: "Ziyech Galatasaray’da mutlu. Bunu menajeri de söyledi bize zaten. Afrika Kupası kampına giderken zaten sakatlığı vardı, orada tedavisi sürüyor, daha antrenmana başlamadı. Gayet mutlu bir şekilde gitti. Transfer döneminde ne olacağını bilemeyiz ama mutlu."

Okan Buruk: "Kerem Aktürkoğlu, yaptığı gol ve asistlerle bize çok katkı sağlıyor. Taraftarımız bugün onun yanındaydı. Yine pozisyonlara girecektir, yine gol atacaktır."

Okan Buruk: “Icardi’nin yüzünde kırık var. Fenerbahçe derbisinde yumruk yedi, direğe doğru itildi… Mauro hep oynamak istiyor. Ortak aldığımız kararla bir kaç hafta dinlendireceğiz, sonrasında bomba gibi başlayıp Galatasaray’a önemli bir katkı sağlayacak!”

- Türk futbol tarihinin bence en dikkat çeken teknik direktör performanslarından birini izliyoruz. Hakkınızın verildiğini düşünüyor musunuz?

Okan Buruk: "Guardiola'yı bile eleştiriyorlardır. Zor bir iş yapıyoruz. Ben işimi doğru yapmak istiyorum. Beni övmeleri için ekstra bir şey yapmıyorum. Bunu yapan teknik adamlar çok fazla var. Dünyada var, Türkiye'de de var. Sadece saygı istiyorum."

Okan Buruk: "İyi bir 11'e sahip olduğumuzu söylemiştik. Genel olarak hücum verilerine baktığımızda 30 şut atmışız. Zor bir maç ve zor bir rakipti ama galibiyet almayı bildi. Seyircimizde bize katılarak, ikinci yarının başında daha etkili olarak bize desteklerini esirgemediler."

Okan Buruk: "Bugün itibariyle Galatasaray tarihinin en iyi başlangıç yapmış takımıyız. Son haftalarda takımımızın üzerinde olumsuz şeyler söylendi. Ben ve oyuncularım burada çok mutluyuz! Galatasaray camiası ne kadar birbirine sarılırsa o kadar iyi."

İstatistikler üstünden anlamsız bir açıklama. Şut çektin ama yarısı dışarı gitti. Rakibinde çekmiş daha verimli. Bazen 3 şut atar 3 gol bulursun. Çok şut çekmek = iyi futbol demek değil. İstatistiğe değil doğru oyuna ve skora puan alırsın. Takım 1-0 önde ve ortasaha yorulmuş ancak biz 5’e 2 yakalandık arka arkaya iki kez. BAY hızlı olmasa işler sarpa sarardı. Kerem’in ve genel bitircilik konusunda ise takım oldukça geriye gitmiş durumda. Icardi konusuna girmiyorum bile.

Yo yo yooo
Hiç algı olaylarına girme sakın hocam
Kendini kandırır, kendin kaybedersin
Söylediğinin tam tersi
Bu takım atak organizasyon yapamıyor, çünkü çalıştırılmıyor
Bunu kabul edip azcık çalıştırsan bu kaliteli ayaklar tozunu attırır bu takımların
Yapıyor da sen göremiyorsun bence. Sorun organizasyon yapmamak değil oynama hızı.

Üst Alt