GSC Haber - Okan Buruk: "Boey'in oynamaması bizi büyük ölçüde etkiliyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Boey'in oynamaması bizi büyük ölçüde etkiliyor"

1706211488420.png

Okan Buruk: "İstanbulspor'u tebrik etmek gerekiyor. Ligin son sırasındalar ama çok iyi bir mücadele veriyorlar. Bizi bugün zorladılar. Rakibin 5'li savunma oynamasını beklemiyorduk. 5-4-1'i karşılamakta zorlandık. Kafa karışıklığıyla geçti ilk yarı. 0-1'dan sonra acele kararlarımız oldu. İkinci yarı Kaan ile Barış'ı yer değiştirdik. Mauro'nun oyuna girmesi ve Kerem ile Zaha'nın kanatlara geçmesiyle oyunu değiştirmeyi hedefledik. İkinci yarı ilk yarıya göre bir üstünlük kurduk. Günün sonunda bundan sonra her maçın zor geçeceğini biliyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Eksik oyuncularımız var, bunlara rağmen kazanarak devam etmek önemli".

"Kadro yapısında sıkıntılar yaşıyoruz. Milli takıma gidenler, sakat olanlar, bugün son anda Boey'in oynamaması bizi büyük ölçüde etkiliyor. Abdülkerim'in sakatlığı var. Sergio henüz dönmedi."

"Kafamızı karıştıran rakibin 5'li savunma ile başlaması oldu. Oyun içinde Ndao zaman zaman hemen öne, hem kanada çıktı. İlk yarı kafa karışıklığı ile geçti. 1-0'dan sonra acele kararlar verdik."

"İkinci yarıya başlarken değişiklikler yaptık. Icardi'nin oyuna girmesinden sonra daha fazla orta düşündük."

Transferde de savunmaya takviye yaparsak daha iyi duruma geliriz."

barış alper sol bek kaan ayhan sağ bek olunca defans daha topladı. ilk yarı faciaydı resmen. icardi girince hiç çıkamadılar. adamın ruhunu koysan yetiyor bi şekilde

Yediğimiz hücumların çoğu Boey’in eksikliğinden oldu. O atletizm ve kademe bilgisi olan bir beki çok ararız ama yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Maç esnasında da yazdım Boey'nin sırf kornerlerden sonra orta sahada topladığı toplarla kestiği kontra atakların bile ne kadar değerli olduğunu bugün gördük yediğimiz ikinci golde.

Orada Boey olsa böyle bir atak gerçekleşmezdi bence. 36'lık Mertens 80 metre rakip kovalamak zorunda kaldı üzüldüm adama pili bitti. Karakterli adam mücadeleyi bırakmadı, az kalsın da pozisyonu engelliyordu ama top kornere gitmedi oyuna geri döndü. Allah'tan önce penaltı vardı lehimize.

kafa karışıklığı niye olmuş anlamadım rakip 5 defansla çıktı diye mi kafa karışmış. lig sonuncusunun açık oynaması mı bekleniyordu acaba.

27971.jpg

Üst Alt