GSC Haber - Okan Buruk: "Çok yüksekten bakıyoruz Avrupa futboluna" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Çok yüksekten bakıyoruz Avrupa futboluna"

1694710102795.png

Okan Buruk: "Oyuncularımın tatil süresi az oldu. Bizim için en büyük dezavantaj bu diyebiliriz. Ama aralarda verdiğimiz izinlerle bu eksiği kapatacağız."

Okan Buruk: "Çok yüksekten bakıyoruz Avrupa futboluna. Sonuçta Norveç şampiyonu ile oynadık. Çok büyük oyuncular çıkarmış bir takım Molde. Rakibimiz 20 küsür maç oynayarak gelmişti. Biz de tam tersi sezona başlayan oyuncuların tam hazır olmadığı, transferlerin yeni geldiği bir ortamdaydık. 2 galibiyetle bu turu geçmek çok önemliydi."

Okan Buruk: "1. torbadan iyi bir takım bekliyorduk oradan Bayern Münih geldi. Benim önceki Şampiyonlar Ligi performansımda yine Manchester United ile eşleşmiştim. Tuchel, Psg'nin başındaydı şimdi Bayern'in başında."

Okan Buruk: "Bizim amacımız bu gruptan çıkmak."

Okan Buruk: "Erken form tutmadık. Maçlarımızdan da belli oldu zaten aşırı erken form tutmadığımız. (Gülerek)"

Okan Buruk: "Icardi sevgisi şu anda Türkiye'nin her yerinde. Takım ayırt etmeksizin birçok çocuğun Galatasaraylı olmasında büyük rol oynuyor. O da bunu oynadığı oyunla hak ediyor ve her geçen gün takımı daha fazla sahipleniyor. Takımın kaptanlarından biri oldu. Bu da bizim için önemli."

Okan Buruk: "Torreira'yı ayrı bir yere koyuyoruz. Geçen sene bu takımın oynadığı oyunda önemli bir rolü vardı. Sezon başı Torreira'nın yokluğunu fazlasıyla hissettik. Birçok takım da Torreira'yı transfer etmek istedi ama o da Icardi gibi Galatasaray'da kalıp Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istedi."

Okan Buruk: "Tüm Türk teknik adamlar için hedef her zaman Avrupa'da takım çalıştırabilmektir. Avrupa'ya oyuncularımız gidiyor, neden teknik direktörlerimiz de gitmesin. Ligimizde son 16 yıldır Türk teknik adamlar şampiyon oluyor bu da Türk teknik adamların kalitesini ve bilgisini ortaya koyuyor. Hedeflerimden biri de Avrupa'da iyi bir takımda çalışmak."

Okan Buruk: "Torreira'yı ayrı bir yere koyuyoruz. Geçen sene bu takımın oynadığı oyunda önemli bir rolü vardı. Sezon başı Torreira'nın yokluğunu fazlasıyla hissettik. Birçok takım da Torreira'yı transfer etmek istedi ama o da Icardi gibi Galatasaray'da kalıp Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istedi."

hoca doğru söylemiş ama belli ki norveç şampiyonuna hepimizden daha yüksekten bakıyodu eşleşme sırasında. 2 maça da patlak orta saha ve aynı sistemle çıkıp rezilleri oynamamızdan bunu anlıyorum. hasbelkader turu atladık ama umarım bi daha böyle 180 dakikaya yayılan korkunç akıl tutulmaları yaşayamayız.

bizim çapımıza yakın gördüğümüz takımların çoğundan tek gözle görülür avantajımız parayı basıp getirdiğimiz çoğu prime'ının çok uzağına düşmüş de olsa yıldız futbolcularımız. türk futbolunda terim'in 96-00 takımı gibi birden çok etmenin biraz da şansla biraraya gelme ihtimalini %2-3 filan görürsek hiçbir zaman geliştiremediğimiz sistem oyunu arayışından kaçınıp oyunculara göre bi oyun tarzı belirlemek şu anda kısa ve orta vadede rezil olmayacak kadar ayakta kalmanın tek formülü gibi görünüyor.

bunu yapamazsak eldeki kadroyla değil şl'de başarı, türkiye'de şampiyonluğu bile almak oldukça güç olur bizim için.

Okan Buruk: "Tüm Türk teknik adamlar için hedef her zaman Avrupa'da takım çalıştırabilmektir. Avrupa'ya oyuncularımız gidiyor, neden teknik direktörlerimiz de gitmesin. Ligimizde son 16 yıldır Türk teknik adamlar şampiyon oluyor bu da Türk teknik adamların kalitesini ve bilgisini ortaya koyuyor. Hedeflerimden biri de Avrupa'da iyi bir takımda çalışmak."

hoca doğru söylemiş ama belli ki norveç şampiyonuna hepimizden daha yüksekten bakıyodu eşleşme sırasında. 2 maça da patlak orta saha ve aynı sistemle çıkıp rezilleri oynamamızdan bunu anlıyorum. hasbelkader turu atladık ama umarım bi daha böyle 180 dakikaya yayılan korkunç akıl tutulmaları yaşayamayız.

bizim çapımıza yakın gördüğümüz takımların çoğundan tek gözle görülür avantajımız parayı basıp getirdiğimiz çoğu prime'ının çok uzağına düşmüş de olsa yıldız futbolcularımız. türk futbolunda terim'in 96-00 takımı gibi birden çok etmenin biraz da şansla biraraya gelme ihtimalini %2-3 filan görürsek hiçbir zaman geliştiremediğimiz sistem oyunu arayışından kaçınıp oyunculara göre bi oyun tarzı belirlemek şu anda kısa ve orta vadede rezil olmayacak kadar ayakta kalmanın tek formülü gibi görünüyor.

bunu yapamazsak eldeki kadroyla değil şl'de başarı, türkiye'de şampiyonluğu bile almak oldukça güç olur bizim için.
Rakip takım TD bile, o yönde soru yöneltilince, usulünce eleştirdi (Adamın takımını da, taktiğini de, duruşunu da çok beğendiğimi belirteyim)...Böyle fizik gücü ve kollektif futbol anlayışı yüksek, kaliteli oyuncuları da olan bir takıma karşı -hele de skor alınmışken- geride yayla gibi boşluklar bırakmak pahasına önde baskı yapmaya çalışmak nedir?..

Okan Hocayı en başından beri en net destekleyenlerden biriyimdir ama son BJK maçından sonra Molde maçlarını da görünce endişelenmeye başladım doğrusu. İki serbest vuruşta, top rakip oyuncudan sekip ağları bulmasa şu an elenmiş idik ve bunun % 90 sorumlusu TD performansı olurdu...

Avrupa hayali varmış.
Şunu anlamıyorum arkadaş, biz Avrupa takımı değilmiyiz, Asya şampiyonlar ligine mi katılıyoruz.
Okan hocanın gidebileceği hangi Avrupa takımı Galatasaray'dan daha büyük.
Zamanında kaça kaça 5. şampiyonluğumuzu çala çala gittin de ne oldu.

Ben Okan hocaya ısınamıyorum, işler kötü gittiğinde yine bizi yüzüstü bırakıp gideceğinden eminim.

0001702029001-1.jpg

- 15 yıl sonra Play-Off'tan takımı Şampiyonlar Ligine sok. +
- Rekorla şampiyon ol. +
- Oyuncuların seni omzunda taşısın. +
- Eksiklerinin farkında ol, kameralar önünde öz eleştiri yap. +
- Yönetimi ateşe atma, her zaman birleştirici mesajlar ver ve yapıcı ol. +
- Derbilerde rakiplerin içinden geç. +

Bütün bunları yap ama, yine de eleştirilmekten kaçama. Bu yapılan şey ''Galatasaray'da vasata tahammül yoktur'' diyerek açıklanabilecek bir durum değil. Yukarıda yazdıklarımı yaparak bugüne gelen adam eleştirilmeyi şu an için hak etmiyor.

Vasatı eleştirmek böyle bir şey değil.

Üst Alt