GSC Haber - Okan Buruk: "Dünyanın her yerinde Mertens'in golü verilir bir tek Türkiye'de verilmez" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Dünyanın her yerinde Mertens'in golü verilir bir tek Türkiye'de verilmez"

1705347141182.png

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Okan Buruk, Trendyol Süper Lig’deki Kayserispor maçının ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde bulundu.

Okan Buruk: "Dünyanın her yerinde Mertens'in golü verilir bir tek Türkiye'de verilmez."

Okan Buruk: "İptal edilen golümüzün dünyanın neresinde olursa olsun verileceğini düşünüyorum. Halil'in faul yaptığını düşünmüyorum. Bu pozisyon faulse futbolda her maç 500 tane olur. VAR'dan dönmüyorsa gerçekten bunu sorgulamak lazım!"

Okan Buruk: "Hakemleri eğitmek için dünya paralar ödeniyor, bir gelişim göremiyoruz! Halil'in yaptığına faul çalıyorsun, Halil'e aynısını yapsalar penaltı verecekler miydi? Bundan sıkıldık artık. Adil olunmasını istiyoruz!"

Okan Buruk: "TFF'nin iyi niyetle bir şey yaptığını düşünüyorum, VAR hakemi kadrosunu arttırıyorlar ama maalesef bir türlü olmuyor!"

Okan Buruk: "Aslında rahat bir maç bekliyordum. Önceki maçtaki beraberlikten sonra reaksiyon göstermeliydik. Antrenmanda da bunu görmüştüm. Ama bugün, sahada oyuncularımın gergin olduğunu gördüm. Oyun içinde rahat olmadık. Rakibiniz 1 gün önce kazanmış, baskı oluyor."

Nelsson'un yükselen performansı?

Okan Buruk: "Yine iyi oynadı. Çok başarılıydı. Devamlılığı var. Oynadığı mevkinin hakkını veren bir oyuncu. Onun performansından çok mutluyum."

Okan Buruk: "Son 3 maçta 7-8-9 eksikle sahadaydık. Bunları bahane etmiyorum ama oyuncu değişikliklerinde elimiz kısıtlanıyor. Bundan önceki döneme göre net değişiklikler yapamadık. Mertens bugün hücumda en çok yaratan oyuncuydu, diğer hücum oyuncularımız da ona katılmalıydı. Şanssız bir gol yedik. Kendi performansımızı tam yakalayamadık. Eksiklerimizden dolayı seçeneklerimiz azdı."

Okan Buruk: "İptal edilen golümüzdeki yapılan hareket faulse futbolun adını değiştirmek lazım. Dokununca da faul olması lazım. Anlayamadım iptali. VAR'dan uyarı gelmezdi bizim maçlarda Allah'tan bu sefer geldi penaltımızda. Hiç birimiz memnun değiliz bu durumdan."

Okan Buruk: "Galatasaray camiası, yönetimimiz ve ben, hakem hatalarından memnun değiliz. Her ne olursa olsun daha iyi olmalıyız. Bunlarının hepsinin üstünü çizmeliyiz. Biz Galatasaray takımıysak, böyle iyi bir kadroya sahipsek, bu ligin üstündeysek, daha iyisini yapmak zorundayız!"

Zaha ve Tete'nin performansı

Okan Buruk: "Oyuncularımızın gelişeceğine, haftalar geçtikçe daha iyi olacaklarına inanıyorum. Destek olmalıyız."

Okan Buruk: "Zaha ve Tete antrenmanlarda çalışıyorlar gerçekten. Kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar. Bundan sonraki süreçte daha iyi olacaklarına inanıyorum. Tamamlandığımızda takım olarak bence.. Eksikler oyuncuların psikolojilerini değiştiriyor."

Okan Buruk: "Her stadyumda farklı karar veriliyorlar, standart yok. Geçen hafta 3 penaltımız verilmedi, ama aynı pozisyonlar başka stadyumlarda penaltı verildi. Her yerde aynı kararlar verilsin."

Okan Buruk: "Davinson Sanchez'e Ümraniyespor maçıyla birlikte süre vermeye başlayacağız. Zaten planlıydı. Oyuncularımızın sağlığı önemli. Sakatlıkların tekrar nüksetmemesi önemli."

Transfer önceliği

Okan Buruk: "Bizim için öncelik: Sol bek."

Okan Buruk: "Mauro Icardi çarşamba günü antrenmanlara başlayacak. Yüzünün ve ayağının durumuna bakıp Trabzonspor maçı için kararımızı vereceğiz. Kadroda olacağını düşünüyorum."

Yav yürü git takım kaç ay oldu hala bir bok yok geçen sene icardiden geçindin bu sene de icardi buraya taşıdı adam gidince gördük ne hale geliyorsun ne oynatıyorsun ne çalıştırıyorsun şu takıma ya hala TFF iyi niyetli diyebiliyorsun sattıysanız sezonu mertçe söyleyin bari ya yeter artık birinden ses çıksın ya

Hoca benim.bildime görede dünyada hocalar oynatmak istedikleri futboldan puan disinda verim alamiyorsa onu degistirmeye calisir ama bu sirf türkiyede degismez.

Valla hocam kusura bakma ama şu leş gibi ligde her maçımızı popomuzdan soluyarak izliyoruz, nasıl bir oyun anlayışımız var ise bu türlü oturmadı gitti. Birde duran top olmasa akan oyunda gol atamıyoruz buna bir çalışın artık ya. Topu dağlara taşlara ya da kalecinin üstüne vurmaktan vazgeçin artık bıktık yahu, azıcık buna çalışın

Okan Buruk: "Son 3 maçta 7-8-9 eksikle sahadaydık. Bunları bahane etmiyorum ama oyuncu değişikliklerinde elimiz kısıtlanıyor. Bundan önceki döneme göre net değişiklikler yapamadık.

Mertens bugün hücumda en çok yaratan oyuncuydu, diğer hücum oyuncularımız da ona katılmalıydı."

Okan Buruk: "İptal edilen golümüzdeki yapılan hareket faulse futbolun adını değiştirmek lazım. Dokununca da faul olması lazım. Anlayamadım iptali. VAR'dan uyarı gelmezdi bizim maçlarda Allah'tan bu sefer geldi penaltımızda. Hiç birimiz memnun değiliz bu durumdan."

Üst Alt