GSC Haber - Okan Buruk GSTV’de | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk GSTV’de

20231016_202547.jpg

Okan Buruk GSTV’ye konuk oluyor.

Okan Buruk: "Transfer yapılmış bir şekilde sezon başı kampını yapmanız ideal senaryo. İmkanlar, değişim içerisine girmiş olmamız nedeniyle bu olmadı. Hedefler büyüdükçe kadronun gelişmesi gerekiyor. Transfer yapmak kolay değil. Maaş, bonservis, oyuncu hedefleri, ailesi, Türkiye'ye gelecek mi? Transfer gerçekten zor bir iş. Hemen alıp gelemiyorsunuz. Transferler yapılırken, bir yandan yarıştık. Hazır olmayan, antrenmansız gelen oyuncular... Bu takım ve teknik adam için zor. Şampiyonlar Ligi başladı. Gidecekler, kafalarında soru işareti olanlar... Transfer dönemi bitene kadar hiçbir şey normal değil. Transfer bittikten sonra her şey normale dönüyor."

Okan Buruk: "Türkiye'nin başarısı milli dava. Üç oyuncumuz önemli performans sergiledi. Galatasaray Teknik Direktörü olarak benim adıma milli hizmet olarak çok sevindirici."

Okan Buruk: “Takım olarak iyi yoldayız. Yoğun fikstürü iyi geçtik. Arka arkaya 6 maçımız var. Elimizdeki oyuncularla, milli takıma gitmeyen oyuncularla hazırlanmaya çalışıyoruz. 4 gün izin verdim ve dinlendiler.”

Okan Buruk: "Vincenzo Montella hayırlı olsun. Kendisiyle iletişimimiz var. Geldikten sonra aradım. O da Manchester United maçı sonrası tebrik etti. İletişimimiz var. Her türlü yardıma desteğe hazır olduğumuzu söyledim."

Okan Buruk: "Şampiyonlar Ligi'nde maç kazanmak Türk takımları için çok zor hale geldi. Son 3-4 senede Başakşehir ve Galatasaray'ın Manchester United galibiyetleri var. Türk futbolu yükselişte, lokomotif ise Galatasaray."

Okan Buruk: "Milli Takım'dan dönecek oyuncuları bekliyoruz. En zor Güney Amerika. Davinson Sanchez perşembe gelecek ve cuma takımla çalışacak. Maça hazır olacak. Cedric Bakambu ve Wilfried Zaha, Afrika'ya gitti. Hakim Ziyech gitti ama rahatsızlığı var. Orada oynatılmayacağını ve tedavisine devam edileceğini konuştuk. Burada takımla çalışacak. Geçmişte olan sakatlığı yeni olmuş gibi lanse ettiler. Tedavisine devam ediyor, döndükten sonra inşallah bizimle başlayacak. Ne zaman oynayacağını göreceğiz."

Okan Buruk: "Rekorları hesaplamıyoruz, kırdıktan sonra öğreniyoruz. Galibiyet serisini de bilmiyorduk. Geçen seneki rekor... Bunu içtenlikle söylüyorum, bu benim ve oyuncuların tek başına kırdığı rekor değil. Başında benim ismim yazılıyor ama camia olarak bunu başardık. Hep beraber rekorları kırdık. Bu Galatasaray'ın kırdığı rekor. En başa Galatasaray ismini koymalıyız. Benim görevim takımı yönetmek ve onları hazırlamak. Bunu da çok şükür iki senedir iyi bir şekilde götürüyoruz. İstediğiniz kadar iyi oyuncu alın, iyi kullanmadığınızda net başarı şansınız yok. Çok önemli takımlar, çok önemli transferler yapıyor ama başarı garanti değil."

Okan Buruk: "Beşiktaş derbisi çok önemli. Beşiktaş ligin iyi takımlarından. Burak Yılmaz, Türk futbolu için önemli bir isim. Sevdiğim ve değer verdiğim isim. Hayırlı olsun. İkinci maçı bize karşı. Geçen sene de Şenol Güneş, Ümraniye maçı ile başladı, ikinci maçı bize karşıydı. En iyi şekilde hazırlanacağız. Her maç olduğu gibi kazanmak istiyoruz. Taraftarın bizi sonuna kadar desteklemesini istiyoruz. Pas hatası, yanlış... Hepsi olacak. Saha kenarından her hata yapanı alkışlıyorum ve dışarı mesaj vermeye çalışıyorum. 90 dakika desteğimizi verelim. Performanslarını yukarı çekelim. Beşiktaş maçında en önemli güç yine taraftar. Birlikte hücum ve birlikte savunma."

Okan Buruk: "Herkesin puan hesaplaması var. İşin gerçeği, maçlar sahada oynanıyor. Kopenhag maçında da söyledim. 1 puan da önemliydi. Manchester maçını kazandık ve çok önemliydi. Ancak hiçbir şey kazanmadık. Herkes birbirini yenebilir. Kopenhag, Bayern Münih'i elinden kaçırdı. Biz hep kazanmak için sahaya çıkacağız. Her maçta 3 puan istiyoruz. Galatasaray kazanmak için oynar. Bu iki maç çok önemli. Sonrasında maç maç bakacağız. Kazanırsak, gruptan çıkma adına farklı bir yere gelebiliriz. Bayern Münih yıllardır gruplarda yenilmiyor. Çok güçlü takım. Biz de iyi oyunculara sahibiz. Bir üst tura çıkma adaylarından biriyiz. Manchester maçında gösterdik. Bayern Münih maçı sonrası alacağımız puanlara göre grupta durumumuz netleşecek. Sonuna kadar iddialı olacağız."

Hocam sen beğenmeyince hoca değil deyince kendini yüksek lisans yapmış profesör zanneden yeni taraftar kitlesine bakma. Onlar lisanslı oyuncuya da oyuncu değil diyorlar. Başarılar

Üst Alt