GSC Haber - Okan Buruk: "Hem 3 puan hem sakatlıksız buradan ayrılıyoruz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Hem 3 puan hem sakatlıksız buradan ayrılıyoruz"

1708280849271.png

Trendyol Süper Lig'in 26. haftasında Galatasaray deplasmanda MKE Ankaragücü'nü 3-0 mağlup ederek yoluna kayıpsız devam etti. Sarı-kırmızılılarda teknik direktör Okan Buruk, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk: "Ankaragücü iyi bir takım. İki golle başlayınca rakibimizin oyununu kırdık. Hem 3 puan hem sakatlıksız buradan ayrılıyoruz. Zemin beklediğimizden iyiydi. 10 günlük bakım için teşekkür ederiz. Maç öncesi çok soru işareti olmuştu bu konuda. Enerji olarak yüksektik. Hem taktik hem de mücadele anlamında önemli işler yaptık maç içinde."

Okan Buruk: "Eksiklerimiz var ama oyun anlayışımız değişmiyor. Davinson bugün bir gol buldu o da doğru yerde doğru baskı yaptığı için. Derrick Köhn ilk maçı olmasına rağmen rahat oynadı. Kerem Aktürkoğlu ve Demirbay ile uyumlu oynadılar. İyi bir karakter. Çok çabuk takıma ısındı. Çok sosyal birisi."

Okan Buruk: "Sadece saha içerisinde değil her zaman Galatasaray adına faydalı olmak için uğraşan oyuncu grubuyla çalışıyorum. O yüzden çok memnunum."

Okan Buruk: "Bugünkü oyunumuzu 2000 ruhuna benzetmek istiyorum. O dönemki performansımızı yakalamak için daha iyisini yapmamız gerektiğini biliyorum. Hedefimiz ligde şampiyonluk ve Avrupa'da final oynamak. Hedefi koymak, inanmak, bunlar önemli hayaller."

Okan Buruk: "Abdülkerim Bardakcı ve Kaan Ayhan, Sparta Prag maçında bizimle beraber olacak."

Okan Buruk: “Dün Fenerbahçe kazandı. İki takımda çok kazanarak gittiği için iki takımında puan kaybına tahammülü yok. Şampiyonluk yarışı bence çok erken başladı. Her maç şampiyonluk maçı olarak görüyorum.”

Üst Alt