GSC Haber - Okan Buruk: "Herhalde hiçbir Galatasaraylı bu akşam hakemin performansını beğenmemiştir!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Herhalde hiçbir Galatasaraylı bu akşam hakemin performansını beğenmemiştir!"

20230820_002406.jpg

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Okan Buruk, ligde aldığımız 2-0'lık Trabzonspor galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Hocamızın değerlendirmeleri şu şekilde:

"Trabzonspor çok bir takım ve camia. Bu tür maçlar bizim için önemli oluyor. Öncelikle seyircimize teşekkür ediyorum. Maçın bütün bölümünde bizimle birlikte saha içerisinde oynadığımız baskılı oyuna katıldı. Onlarla beraber çok iyi işler yaptık. Oyuncularıma teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten bugün çok konsantreydiler. Sezona daha yeni hazırlanıyoruz. Zaman zaman hatalar yaptılar. Hata yaptıkları yerde onları daha çok desteklemek gerekiyor. Onlara alkışlarla katılmaya çalıştım."

"DOĞRU İŞLER YAPTIK"

"Barış yerine başka biri olsa bu maçta oynamayabilirdi. Ufak tefek ağrıları ve kalçasında bir sakatlığı vardı. O ve diğer oyuncularım çok niyetli ve sahada yüzde yüzlerini veriyorlar. Onlara saha içinde zaman zaman daha çok sahip çıkmamız gerekiyor. Bu galibiyetler hep birlikte kazandığımız galibiyetler. Bugün de oyun içinde doğru işler yaptık. Hep top bizdeyken hem de rakipteyken bugün doğrular bizimle birlikteydi. Girdiğimiz pozisyonlar, attığımız goller…"

"Hakemin bugün ben dahil stattaki hiçbir Galatasaraylı herhalde performansını beğenmedi. Genel performansını dışarıdan izleyenlerin beğendiğini düşünmüyorum. İyi bir maç yönetmedi Atilla Hoca. Buna rağmen Galatasaray sürekli oyunun içindeydi ve oyunu güzelleştirdi."

"HAKİM UĞUR GETİRDİ"

Hakim’e hoş geldin demek istiyorum. Maçtan sonra soyunma odasına geldi ve konuştuk. Hoş geldin dedik. Uğurlu geldiğini söyledim. Diğer oyuncularımla birlikte önemli isimler var kadromuzda. İyi oyunculara sahiptik. Daha iyi bir kadro olduk. Rekabet daha ok artacak. Hedefimiz hem Şampiyonlar Ligi’ne girmek hem de şampiyonluğa ulaşmak. Önümüzdeki hafta kritik maçımız var. Türkiye Kupası’da hedeflerimizden biri. Çok fazla maç sayısı var. Oyuncularımın hepsine şans vermek istiyorum. İlk hafta kazanamadığımız için bu maç kritikti. Puan kaybına tahammülümüz yoktu. Bundan sonraki maçları kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Galatasaray’ın genlerinde olan Avrupa’daki başarı, tribünlerde dolu şekilde, sokakların kutlama yaptığı bir ortamı tekrar yaşatmak istiyoruz. İnşallah bu nasip olur.

"ZAHA'YI HAZIR ŞEKİLDE SAHAYA SÜRMEK İSTİYORUZ"

"Mayıs ayından beri çok uzun bir süredir oynamamıştı. Sezon başı geçirmedi. Fiziksel olarak yüzde yüz hale gelince oynatmak istiyoruz. O da daha önce oynamak istiyordu. İki maçta o da hissetti. Tam olarak yüzde yüz şekilde onu sahaya sürmek bizim için önemli olacak. Sakatlığı yok. Onu korumak istiyoruz. Bizim için çok önemli bir oyuncu. Kısa vadede oyuncu oynamak istiyor. Biz de onu görmek istiyoruz. Taraftar da görmek istiyor ama erken adımlar atılabiliyor."

"Sadece onu hazırlamak istiyoruz. Bu ne kadar sürer bilmiyorum. Belki bir-iki hafta onu hazırlama sürecemiz olabilir. En hazır halde onu oynatmak istiyoruz. Sağlık ekibi ve teknik ekiple birlikte aldığımız bir karardı. Zaha’nın geri bildirimi de bizim için önemliydi. Daha hazır halde sahaya süreceğiz. Lig ço kuzun. Sezonun tamamında ona ihtiyacımız olacak. Onu daha iyi ve hazır halde sahaya süreceğiz."

Hakem ve VAR trabzonu oyunda tutabilmek için elinden geleni yaptı
Sürekli yanlı faul düdükleri ve biri kırmızılık 2 penaltı
Daha çok biçecekler, dikkatli olmamız lazım

Bakambu sol kanatta oynadı. Ne yalan söyleyeyim Kerem'den iyiydi
Bakambu sol kanat oynadı renktaş dikkat etmedin galiba
Renktaşlar adamı Kerem yerine oyuna alınca adam sol kanatta oynamıyor PES/FIFA gibi, malum. Adam forvet ve doğal olarak ileri uçta takılıyor çoğu zaman.
Torreira'nın çıktığı ve diken üzerinde giden bir maçta 2 tane forvetin sahada işi olmamalıydı bana göre.

Üst Alt