GSC Haber - Okan Buruk: "İlk maçtaki avantajımızı bir kenara bırakıp bu maçı kazanmaya odaklanacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "İlk maçtaki avantajımızı bir kenara bırakıp bu maçı kazanmaya odaklanacağız"

93656d1a856b499bb65e7483cf403ad0.jpeg
Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Okan Buruk, UEFA Avrupa Ligi Play-Off 2. Ayak maçında oynayacağımız Sparta Praha maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının sorularına yanıt verdi.

Hocamızın değerlendirmeleri şu şekilde:

“Kazanıp Son 16’ya kalmak istiyoruz. İlk maçta yakaladığımız bir avantaj var fakat bu maç bitti. Yeniden, sıfırdan bir maça başlıyoruz. İlk maçtaki avantajımızı bir kenara bırakıp bu maçı kazanmaya odaklanacağız. Rakibimiz ilk maçta bize zorluk çıkardı. Onları daha iyi tanıyoruz. Rakibimize karşı savunma adına önlemler alıp hücumdaki alternatiflerimizi çoğaltmamız gerekiyor.”

“PERFORMANSIMIZI YÜKSELTECEĞİZ”

“Son hafta deplasmanda kazandığımız lig maçı bizim için önemliydi. Moral oldu. Özellikle son üç deplasman maçında iyi işler yaptık. Bunu burada da devam ettirmek istiyoruz Güzel bir zemin ve maç ortamı olacak. İyi bir takıma karşı oynayacağız. Etkili şekilde hücuma çıkıyorlar. Yarın bunu bekliyoruz. Galatasaray her zaman kazanmak için çıkar. Yarın da bunun için maça çıkacağız. İlk maçta rakibimizin neleri iyi yapabildiğini gördük. Bununla ilgili bir toplantı yaptık. Bunu gösterdik. Yarın ilk maçın daha üstüne çıkarak daha iyi bir performans sergileyeceğimizi umuyorum.”

“KAZANMA ODAKLIYIZ”

“Futbolcularımızla birlikte geçen seneden beri kazanma odaklıyoruz. Birleştikçe daha güçlü olduğumuz camiamıza karşı sorumluluğumuz var. Her maçı kazanmak sorumluluğumuz. Her maçı kazanmamız gerekir. Yaşadığımız bu başarı beraberinde rekorları da getiriyor. Camia olarak, Galatasaray olarak bunu kazanıyoruz. Başında kim varsa onun da ismi geçiyor. Geçmişte böyle olmuş, bundan sonra da böyle olacak. Önemli olan Galatasaray’ın kazanmaya devam etmesi. Bu yolda başkanımız, yönetim kurulumuz, hep beraber bir şeyleri yaşıyoruz. Taraftarımızla birlikte iç sahadaki maçların hepsini kazandık. Burada taraftarımızın ve sahadaki oyunun gücü var. Galatasaray’ın kazandığı bir başarı bu. Ben başında olduğum için benim ismim geçiyor.”

“ÇOK ÖNEMLİ VE ZORLU BİR RAKİBE KARŞI OYNAYACAĞIZ”

“En büyük motivasyonumuz ilk maç. İlk maçta rakibimiz çok güçlü ve cesur bir oyun ortaya koydu. Ne kadar iyi takım olduğunu gösterdi. Bu maçta yüzde yüz konsantrasyonla ve rakibimizin neler yapabildiğini bilerek çıkacağız. Kendi oyunumuzun üstünde durarak rakibimizin önemli yönlerini bilmemiz gerekiyor. Çok önemli ve değerli bir şehir Prag. O şehrin uzun yıllardır mücadele eden köklü bir takımı ile karşı karşıyayız. Çok önemli oyuncular yetiştiriyor. Örnek kulüplerden biri. Kadro yapısı olarak çok değerli bir kulüp. Ne kadar zorlu ve iyi bir takıma karşı oynayacağımız biliyoruz.”

“Burası Avrupa’nın ortası. Galatasaray taraftarı buraya da akın edecektir. Yarın ne kadar seyircimizin olacağı ortaya çıkacak. Yoğun bir destek bekliyoruz. Seyircili maçlar bizim takımımız için daha iyi olmuştur. Yarın da aynı oyunu bekliyorum. Çok iyi bir takım ve iyi bir atmosferde oynayacağımızın farkındayım.”

“EKSİKLER RAKİBİN OYUNUNU ETKİLEYECEKTİR”

“Stoper bölgesinde oynamayacak olan oyuncu ve ön tarafta Birmancevic takım için önemli oyuncular. Kırmızı kart cezalısı olan oyuncu ile birlikte üç oyuncu da önemli. Hem oyun kurulumunda hem de öndeki haraketlilik anlamında saydığım ilk iki oyuncu daha önemliydi. Onun yerine oynayacak oyuncuları tahmin ediyoruz. Özellikle savunmada ve oyun kurmada bir sol ayaklı oyuncu eksildi. Üç tane sağ ayaklı oyuncu olacak. Orada rakibimizin dizilişi ve oyun içinde aksiyonu nasıl olacak bilmiyorum ama önemli ölçüde etkileyecektir. Bizde de eksikler var. Takımın skor ve oyun yükünü çeken oyunculardı.”

“İki sakat oyuncumuz üç hafta içinde takım içinde yüzde yüz şekilde olacaktır diye düşünüyoruz. Hedefimiz iki hafta sonraki Beşiktaş maçına yetiştirmek. Onun yanında Kaan’ın aynı şekilde bu dönemde ağrıları var. Oynamaya devam ediyor. Onu da idareli şekilde kullanıyoruz. Son maç kadroya almadık.”

“NANDO İLE DEVAM ETMEK İSTERİZ”

“Nando Galatasaray’ın kaptanı. Galatasaray onu, o Galatasaray’ı çok seviyor. O yüzden Nando ile ilgili de ileride bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Galatasaray’ın bu seneki başarılarında büyük pay sahibi. Oynadığı oyun, aldığı gol, saha içi saha dışı bizim için çok değerli. Bizim isteğimiz bizimle devam etmesi. İnşallah ben de bu şekilde olacağını düşünüyorum. Önümüzdeki ay, Mart ayının 17’sinden sonra bir araya giriyoruz. O arada hem toparlanmak hem sakat oyuncuların dönüşü. Tam olmamız. Transferlerle ilgili doğru bir zaman olacağını düşünüyorum. 2,5 haftalık bir süre var. O dönemde yapacağımı çalışmalarla net bir şekilde hazır olacağımızı düşünüyorum.”

Pragmatik ve realistik bir yaklasim. 2 farkla yenilirsen onceki macin ustune su ic gitsin kisacasi bu mac yeni bir mac ve yenme odakli oynarsak gucumuzu ortaya koyarsak Sparta Prag'in herhangi bir sansi zaten kalmaz ortada. Basarilar Aslanlar !

Üst Alt