GSC Haber - Okan Buruk: "Lale Orta kırmızı kartın ne olup olmadığını bize de anlatsın. Ayakların kırılması gerekiyor mu kırmızı kart için?" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Lale Orta kırmızı kartın ne olup olmadığını bize de anlatsın. Ayakların kırılması gerekiyor mu kırmızı kart için?"

1680380857300.png

Galatasaray'da Okan Buruk'tan Adana Demirspor maçı sonrası hakem isyanı! Süper Lig'in 27. haftasında Galatasaray, Adana Demirspor'u 2-0'lık skorla mağlup etti.

Mücadelenin ardından ise Okan Buruk'un yaptığı açıklamalar gündeme oturdu.

İŞTE OKAN BURUK'UN SÖZLERİ:

"Maça çok iyi başladık. İlk yarının büyük bölümünde iyi oynayan taraftık. Baskılı oynadık. Adana Demirspor gibi takıma çok hızlı çıkma fırsatı vermemelisiniz. Maçın genelinde sıkıntımız sonlandırmak konusundaydı."

"İlk yarı çok net kırmızı kart pozisyonu var. Geçen hafta çok merak ettik Konyaspor maçındaki kırmızı kartı. Bugün yine aynı şekilde net kırmızı kart. Yine VAR çağırmadı. VAR'daki hakem mi çağırmıyor? Yoksa söylüyor mu hakem mi gitmiyor?"

"Sayın Lale Orta, hakemlerimizi alır ve VAR hakemlerimizi alır, kırmızı kartın ne olup olmadığını anlatır, bize de anlatır. Ben de net şekilde öğrenmek istiyorum. İki haftadır, hem Dubois'nın hem Mertens'in ayakları kırılabilirdi. Kırmızı kart çıkması için oyuncuların ayağının kırılması mı gerekiyor?"

"Oyuncuların ayaklarına darbeli, şiddetli müdaheleler var. Mertens'in ayağı kırılırsa mı kırmızı kart çıkacak. Çok şikayet etmiş gibi oluyorum ama geçen hafta sustuk, bu hafta aynı şey olunca artık tepki vermeden duramıyoruz doğal olarak."

“RAKİPLER SAHAMIZDA KAPANIYOR”

“Bugün birinci golden sonra yine baskımızı sürdürdük ve rakip sahadaydık. Rakibimize pozisyon vermeden pozisyonlara girdik. Beni en çok sevindiren bu. Maçı sonuna kadar götürmeye çalışıyoruz. Hem sahada hem oyuna giren arkadaşlarımız bunu yapıyor. Sonradan oyuna giren iki arkadaşımız iki golde de katkı verdi. Bu bizim için çok önemli. Enerji kattılar. Yunus da oyuna girdikten sonra enerji kattı ve bir penaltı kazandırdı. Kazımcan ve Gomis de hareketlilik getirdi. Bu dinamizmimizi oyunun tamamına yaydığımızda gol şansımız yükseliyor. Rakiplerimiz sahamızda kapanıyor. Bazen ileri çıkmalar oluyor, bazen de iyi savunma yapıp kapanıyorlar. Goller daha geç gelebiliyor. İlk golden sonra ikinci golü bulmamız ve üçüncü gol için pozisyonlara girmemiz sevindiriciydi.”

“Adana Demirspor bu ligin iyi takımlarından birisi. Hocası da aynı şekilde. Takıma en iyi oyun oynatan hocalardan biri .Rakip kaleye sürekli giden takımları var. Bugünkü oyunundan dolayı Adana Demirspor’u kutlamak istiyorum. “

Üst Alt