GSC Haber - Okan Buruk: "Ligin boyu kısaldı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Ligin boyu kısaldı"

1713726613126.png

Galatasaray Süper Lig 33. haftasında sahasında Pendikspor'u 4-1 mağlup etti ve liderliğini sürdürdü. Galibiyetin ardından teknik direktör Okan Buruk, şampiyonluk için iddialı sözler kullandı.

Okan Buruk: "Ligin boyu kısaldı. Mesela geçen hafta Alanya'yı yendik, onlar da Avrupa'ya gitme mücadelesi veriyorlar. Mesela Sivasspor, yarın Fenerbahçe ile oynayacak. Sivasspor'un da Avrupa'ya gitme ihtimali var."

Okan Buruk: "Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ligdeki çekişmesi rekorları kırdırtıyor. Hep kazanmak zorundayız. Çok önemli rekorlar geliyor. Ancak özel olarak rekorları düşünmüyoruz. Şampiyonluğa giden yolda önde bitirmek istiyoruz."

Okan Buruk: "Icardi'yi çıkarma sebebim hafta içi antrenmanlarda ağrılarının olmasıydı, arka adalesinde. Tüm antrenmanlara %100 katılmamıştı. Diğer maçları düşünerek oyundan çıkardım."

Okan Buruk: "İlk 11 yaparken zorlanıyorum. Oyuncular içersinde yedek kaldığı için üzülen oyuncularımız oluyor bu çok zor benim için ama tek hedefimiz Galatasaray şampiyonluğu. Oynayan oynamayan herkesin katkı verdiği bir dönem geçireceğiz."

Aurier hazır değil mi?

Okan Buruk: "Geçen haftaki Ziyech ve Barış'ın performansı iyiydi. Ayrıca Kaan'ın geçen haftaki performansı bizim için olumluydu. Formayı hak ettikleri için onlar başladı."

Okan Buruk: "Sivasspor, Fenerbahçe ile yarın Avrupa Kupası'na katılmak için oynayacak. Onlar için önemli bir maç olacak."

Okan Buruk: "Mauro Icardi için sakatlıktan dolayı %100 ile oynayamıyor demiştim, bugün de %50'si ile oynadı."

- Rekorları kırmanızdan dolayı Arda Turan'ın size tatlı bir sitemi var. Buradan kendisine ne söylemek istersiniz?"

Okan Buruk: "Evet. Bana da söyledi. (gülerek) İnşallah çok başarılı olur. Galatasaray'ın geleceği için önemli teknik direktörlerden biri olur. Çok seviyorum onu."

Hocam öncelikle Allah sizden razı olsun. Ama Fatih hocanın röportajlarını beklemek ve dinlemek maç kadar heyecanlıydı, valla özlüyorum arada. Neyse siz kazanın yeterki bant kaydı ezber röportajlar yapın dert değil. Şımarıklık bnimkisi

Okan Buruk: "İlk 11 yaparken zorlanıyorum. Oyuncular içersinde yedek kaldığı için üzülen oyuncularımız oluyor bu çok zor benim için ama tek hedefimiz Galatasaray şampiyonluğu. Oynayan oynamayan herkesin katkı verdiği bir dönem geçireceğiz."

Aurier hazır değil mi?

Okan Buruk: "Geçen haftaki Ziyech ve Barış'ın performansı iyiydi. Ayrıca Kaan'ın geçen haftaki performansı bizim için olumluydu. Formayı hak ettikleri için onlar başladı."

Üst Alt