GSC Haber - Okan Buruk: "Mayıslar bizim demiştim. En kısa zamanda taraftarımızla şampiyonluğa ulaşacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Mayıslar bizim demiştim. En kısa zamanda taraftarımızla şampiyonluğa ulaşacağız"

1683581574690.png

Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında Galatasaray sahasında Başakşehir'i 1-0 mağlup etti. Sarı kırmızılıların teknik direktörü Okan Buruk karşılaşma sonrası konuştu.

Okan Buruk'un sözleri;

"Rakibimiz iyi organize olmuştu ancak biz de bu maça iyi motive olmuştuk. Mücadele gücümüzü yüksek ve diri tuttuk ve pozisyon vermedik. Oyuncularımı arzulu oyunlarından dolayı tebrik ediyorum. Şampiyonluk yolunda önemli bir maçtı. 3 maç üst üste alırsak şampiyonluğu alıyoruz zaten, bu ilk maçtı. Hedefimize ilerliyoruz."

"Bugünkü konsantrasyonumuz çok yüksekti. Herkes, %100 konsantrasyonla oynadı. Çok önemli bir galibiyet aldık. Seyircimizle birlikte, geçen haftanın tam tersi işler yaptık. Geçişlerde doğru tercihler yapsaydık, 2 ve 3'ü de bulabilirdik."

"Son vuruşlarda dikkat etsek ilk yarıyı daha farklı önde kapatabilirdik. Ligde son 2 maçını kazanmış, kupada kazanmış bir takıma karşı oynadığımız için genel olarak baktığımızda gol beklentimizde, rakip ceza sahasında topla buluşmamız da iyi bir rakam"

"Kazımcan genel olarak doğru işler yaptı. Hem savunmada hem de hücumda doğru bir şekilde oynadı. Takımın iyilerinden biri olarak görüyoruz. Galatasaray için o bölgede uzun vadede iyi bir çözüm olur umarım."

“Geçen hafta taraftarımıza açık antrenman yaptı. Orada açıkça söyledik. 5’te 5 yapmak istiyoruz dedik. Şu an birinci maçı oynadık. Hedefimiz ikinci maçı yapmak. Tüm maçlarımızı kazanarak finale gitmek istiyoruz. Bugünkü istek, arzu ve konsantrasyon devam ederse onlara verdiğimiz sözü tutarız. İyi bir kadromuz var. Başkanımız, yönetimimiz bizim için çok önemli. Erden Bey, burada hep bizimle beraber. İşini, gücünü bırakıp bizimle zaman zaman birlikte oluyor. Başkanımızın manevi desteğini her zaman söyleyeceğim. Yeri geldi mi arıyor, yeri geldi mi Florya’ya geliyor. Hep bizimle beraber. Camia içerisindeki birliktelik bir şekilde başarıyı getiriyor. Buradaki asıl lokomotif elbette Galatasaray Futbol Takımı.

“Sezon başından beri hedefimiz, transfer yapmadan önce şampiyon olmak demiştik. Bugün bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Daha hiçbir şey bitmedi. Aynı ciddiyet ve konsantrasyonla devam etmemiz gerekiyor. Önümüzde çok önemli karşılaşmalar var. İyi takımlarla oynayacağız. Burada bir avantajımız var. Bu avantajımızı en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Mayıslar bizim demiştim. Taraftarımıza tekrar aynı şeyi söyleyeceğim. Mayıslar bizim. İnşallah en kısa zamanda şampiyonluğa onlarla birlikte ulaşacağız.”

- Sergio'yu nasıl buldunuz?

"Maçın ilk yarısında benim açımdan ofansif olarak istediklerimi yaptı. Penaltı pozisyonunda o vardı. Oyun içerisinde top kaptıranlar olacak. Sergio'nun performansından memnunum. Son bölümde biraz daha yoruldu. Midtsjö girdikten sonra çok önemli ivme kattı."

- Midtsjö'nun performansı?

"Scout ekibimizden bize geldiğinde kadroda görmeyi çok istediğimiz bir oyuncuydu Midtsjö. Geldiğinden beri çok olumlu katkılar veriyor. Sonradan oyuna girmek de kolay değildir."

"Her zaman oyunun içinde kalıp sesimi oyunculara duyurmaya çalışıyorum ama böyle stadyumlarda sesimizi duyuramayabiliyoruz. Hakem hatalarına karşı da hemen reaksiyon vermek istiyoruz."

Okan Buruk: "Kazımcan genel olarak doğru işler yaptı. Hem savunmada hem de hücumda doğru bir şekilde oynadı. Takımın iyilerinden biri olarak görüyoruz. Galatasaray için o bölgede uzun vadede iyi bir çözüm olur umarım."

"İnşallah yolumuz çok az kaldı, buna inanıyoruz. Bu maç çok önemli bir adımdı. İnşallah buna en kısa sürede ulaşırız."

Okan Buruk: "Son vuruşlarda dikkat etsek ilk yarıyı daha farklı önde kapatabilirdik. Ligde son 2 maçını kazanmış, kupada kazanmış bir takıma karşı oynadığımız için genel olarak baktığımızda gol beklentimizde, rakip ceza sahasında topla buluşmamız da iyi bir rakam"

"Maçın ilk yarısında benim açımdan ofansif olarak istediklerimi yaptı. Penaltı pozisyonunda o vardı. Oyun içerisinde top kaptıranlar olacak. Sergio'nun performansından memnunum. Son bölümde biraz daha yoruldu. Midtsjö girdikten sonra çok önemli ivme kattı."

- Peki Midtsjö?

Okan Buruk: "Scout ekibimizden bize geldiğinde kadroda görmeyi çok istediğimiz bir oyuncuydu Midtsjö. Geldiğinden beri çok olumlu katkılar veriyor. Sonradan oyuna girmek de kolay değildir."

Okan Buruk: "Her zaman oyunun içinde kalıp sesimi oyunculara duyurmaya çalışıyorum ama böyle stadyumlarda sesimizi duyuramayabiliyoruz. Hakem hatalarına karşı da hemen reaksiyon vermek istiyoruz."

Okan Buruk: "Son vuruşlarda dikkat etsek ilk yarıyı daha farklı önde kapatabilirdik. Ligde son 2 maçını kazanmış, kupada kazanmış bir takıma karşı oynadığımız için genel olarak baktığımızda gol beklentimizde, rakip ceza sahasında topla buluşmamız da iyi bir rakam"

Memnunmus performansından. Bu başka birşey izliyor

Üst Alt