GSC Haber - Okan Buruk: "Muslera ile birlikte yeni kaleci transferi kimin olacağına bakacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Muslera ile birlikte yeni kaleci transferi kimin olacağına bakacağız"

1686343665061.png

Spor Toto Süper Lig'de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk, @OzgurBuzbas 'ın sorularını yanıtlıyor.

Okan Buruk:

"Dursun Özbek ve yönetimi seçilirse Galatasaray'a gelme ihtimalim olduğunu biliyordum. Galatasaray'a teknik direktör olacağıma inanıyordum, doğru zamanda olması önemliydi."

"Şampiyon olmak istiyorsanız, yatırım yapmak zorundasınız. Sezon başındaki zorlu fikstürden beklediğimiz puanla çıktık. Alanyaspor maçında istediğimiz oyunu oynadık, sonrasında 14 maçlık galibiyet serisi geldi. Öz güvenimizin arttığı maçlar Başakşehir ve Beşiktaş maçlarıydı. Sezon boyunca çok az adale sakatlığı yaşadık, bazı oyunculara az süre verebildik."

"Kazandıkça arkadaşlık, dostluk ve birliktelik daha fazla artıyor. Oyunculara esneklik göstermek gerekiyor, motivasyonları artıyor. Diziliş olarak çok fazla değişiklik yapmadım, oyuncuları form durumuna göre değiştirdik."

"Rakiplerimizin hakkını vermek istiyorum. Hem Fenerbahçe hem Beşiktaş'ı başarısız olarak görmüyorum çünkü şampiyonluk puanları topladılar. Biz olağanüstü bir seviyeye ulaştığımız için şampiyon olduk."

"Beşiktaş maçına çok konsantre çıkamadık ve hatalar yaptık."

"Fenerbahçe'ye karşı içeride dışarıda bu kadar rahat kazandığımızı hatırlamıyorum."

"Beşiktaş maçından sonra birçok insanı ben sakinleştirdim, 'Rahat oldun' dedim."

"Başakşehir'de şampiyon olup 6 ay sonra takımdan ayrıldım, bunlar tecrübe kazandırıyor."

"İtalya futbolu değişim içerisinde. Geçmişte hepimizin gözüne sıkıcı geliyordu ama bir gelişim söz konusu. Favori tabii ki Manchester City, çok formdalar. Teknik direktör farkı çok önde. Oyunu değiştiren bir teknik adam Guardiola."

"Torreira, Abdülkerim, Boey ve Nelsson olmak üzere birçok oyuncumuza ilgi var."

"Teknik adamların bavulları hep hazırdır. 'Bu benim son maçım olabilir mi?' düşüncesi hep aklınızdan geçiyor. Çalıştığınız kulüp Galatasaray, başarısızlık durumunda bir teknik adamın burada kalması kolay değil."

"Icardi'nin kalmasını istiyoruz. Kulübünün ve kendisinin kararı. Kadromuzu korumaya çalışacağız. Kadroyu koruyunca 2 eksiğimiz kalıyor. Icardi'yi ön eleme maçına yetiştirirsek muhteşem olur."

"Icardi'nin durumuna göre 1 santrfor daha alabiliriz."

"Kaleci konusuna karar vereceğiz. Muslera ile birlikte kimin olacağına bakacağız. Onunla tabii ki devam edeceğiz. Onun yanına kimi alacağımıza karar vereceğiz. Okan Kocuk'un sözleşmesi bitti, onunla ilgili de bir karar vereceğiz."

"Rotasyon için 1-2 tane yerli oyuncu alabiliriz."

"Süper Lig'de beğendiğim futbolcular olarak çok isim sayabilirim. İlk aklıma gelenler Ferdi, Arda Güler, Cenk Tosun, Aboubakar, Gedson Fernandes, Hadziahmetmovic. Umut Nayir."

"VAR hakemlerinin kalitesini artırmak gerekiyor. 4. hakem ile sürekli konuşmak bana mahsus bir durum değil, dünyanın her yerinde böyle. Beni kenarda en fazla rahatsız eden şey, hakem kararlarında standart olmaması. Lig bitti hala kavgalar ve açıklamalar devam ediyor, bu kavgaları bitirmemiz gerekiyor."

Okan Buruk: "Rakiplerimizin hakkını vermek istiyorum. Hem Fenerbahçe hem Beşiktaş'ı başarısız olarak görmüyorum çünkü şampiyonluk puanları topladılar. Biz olağanüstü bir seviyeye ulaştığımız için şampiyon olduk."

Okan Buruk: "İtalya futbolu değişim içerisinde. Geçmişte hepimizin gözüne sıkıcı geliyordu ama bir gelişim söz konusu. Favori tabii ki Manchester City, çok formdalar. Teknik direktör farkı çok önde. Oyunu değiştiren bir teknik adam Guardiola."

Okan Buruk: "Nelsson, Abdülkerim ve Boey'e ilgi var."

Üst Alt