GSC Haber - Okan Buruk: "Sol bek mevkiine bir takviye yapacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Sol bek mevkiine bir takviye yapacağız"

1705609150725.png

Ziraat Türkiye Kupası 5. turunda Galatasaray, Ümraniyespor'u 4-1 yenerek son 16'ya kaldı. Mücadeleyi değerlendiren Okan Buruk kupayı kazanmak istediklerini söyledi.

Okan Buruk: "Bazı oyuncuları farklı mevkilerde denedik. Zaha'yı bugün forvette denedik, Eyüp hem orta sahada hem forvet arkasında oynayabiliyor. Barış Alper sağ bekte oynadı. Genç oyuncularımızın keşke hepsini oyuna alabilseydik. Diğer oyuncularımızı da bir yandan lig maçına hazır tutmak istediğimiz için onları da oyuna aldım."

Okan Buruk: "Biz kazandıkça enerjimiz yükselecek. Bundan sonraki haftalarda Galatasaray'ın yükselen çizgisi inşallah devam edecek. Şu an sakatlığı olan tek futbolcumuz Oliveira. Ve Afrika Kupası'nda olan oyuncularımız var, başka eksik yok."

Okan Buruk: "Icardi'nin yüzünde kırık olduğu için dinlenme süreci vermiştik. Bu sabah ilk antrenmanını yaptı. Ayağındaki sakatlığıyla alakalı doktorumuz görüşlerini söyleyecek ama inanıyorum en kısa zamanda bizimle olacak. Pozitif döndü. Takımdaki hava güzel."

Okan Buruk: "Planladığımız gibi gidiyor. Çok dedikodu var. Yalan haberler var. İçerisi karıştırılmaya çalışılıyor! Davinson Sanchez'in sakatlığı ve programı belli olmasına rağmen bir dünya hikayeler dolaştı. Icardi aynı şekilde."

Okan Buruk: "Davinson Sanchez ile ilgili çok bilgi kirliliği vardı. Galatasaray üzerinden bilgi kirliliği yapılıyor. Sanchez'in zaten programı bu şekildeydi. Artık oynayabilecek durumda. Davinson Sanchez'i bundan sonraki maçlarda da kullanacağız."

Okan Buruk: "Türkiye Kupası bizim için çok değerli, hedefimiz kupayı kazanmak."

_________

Eyüp Aydın iyi oynadığı zaman taraftarlar direkt ilk 11'de oynasın istiyorlar. Fiziksel durumu nedir?

Okan Buruk: "Eyüp'ün genel olarak performansı iyiydi. Mevki olarak daha çok 8 numara, oyun kurucu gibi oynamaya alışık bir oyuncu. Biz onu forvet arkasında kullandık ama olumlu sinyal aldım. O bölgede çok oyuncumuz var. Hepsinin iyi durumda olması, bazı oyuncuların süresinin azalmasına sebep olabiliyor bazen."

Okan Buruk: "Barış'a 'Kaleye geç' desek hiçbir şey demeden geçer. Gol attı iki kaleye de...'İki kaleye de iyi gol attın' dedim ona (Gülerek)."

"Nelsson'a, Napoli'nin ilgisi olduğu yönünde haberler çıktı. Bu konuda bir gelişme oldu mu?"

Okan Buruk: "Bu tür haberler çıkıyor. Benim haberim yok. Abdülkerim için de Milan haberleri çıktı. Nelsson ile ilgili gelen bir teklif varsa benim haberim yok. Nelsson ve Abdülkerim iyi oyuncular, değerli oyuncular. Avrupa'da pazarı olan oyuncular. Elbette onlara ilgi olabilir. Ama bu anlamda bana ulaşan bir şey yok."

Okan Buruk: "Kaan'ı kullanmadık, hafif ağrıları vardı."

- Halil'le ilgili bilmemiz gereken ne var? 5 maç oynadı. Kötülemek için söylemiyorum ama neyi bilmemiz gerekiyor?

Okan Buruk: "Halil önemli bir oyuncu, milli bir oyuncu. İngiltere'ye transfer olmuş, milli takım forması giyecek kadar iyi bir oyuncu. Halil'i son 3-4 maç oynadığı maçlar üzerinden değerlendirmek doğru olmayabilir. Onun yanındakilere de bakmak lazım. Hücum hattımız da çok iyi bir performans sergileyemedi. Onu ne kadar pozisyona sokabiliyoruz, ne kadar topla buluşturuyoruz? Bunlar önemli."

Okan Buruk: "Icardi geri döndü. Bakambu da geri dönecek. O bölgede bir yarış başlayacak. Halil de bu yarışın içerisinde olacak."

Icardi, Trabzonspor maçında oynayabilecek mi?

Okan Buruk: "Icardi bugün ilk antrenmana çıktı. Yarın ve diğer gün bakacağız. O mevkide çok seçeneğimiz var, Icardi de onlardan biri olacak. Cumartesi son antrenmanda karar vereceğiz."

Kamada ve Rıdvan Yılmaz

Okan Buruk: "Sol bek mevkiine bir takviye yapacağız. Sol beke yerli de yabancı da olabilir. Sona yaklaştığımız bir şey yok. Görüştüğümüz oyuncular var. Diğer mevkiler için elimizde olan oyuncular var onlardan bir satış olursa ona göre transfere bakacağız. Kulübün kasasına girecek para da önemli. Önceliğimiz sol bek. İlk isteğim sol bek."

Barış o fizikle halı saha misali 10 dakika kaleye soksan sonra maça dönse sırıtmaz zaten onu biliyoruz hoca bize farklı bir şey söyle.

İnanmam hocam yemin et !

Yalnız kalede de farklı bir oyuncu denemek lazım. Ndombele fena olmaz gibi cüsse de yerinde iyi yer tutar plase Zaha

Zaha forvet olmalı bence bu noktadan sonra. 4-4-2 oynayabilir isek deneyelim yahut 4-4-1-1; İcardi-Zaha ikilisi olsun. 4-2-3-1 kanadı olmuyor mevcut formuyla çünkü.

Okan Buruk: "Planladığımız gibi gidiyor. Çok dedikodu var. Yalan haberler var. İçerisi karıştırılmaya çalışılıyor! Davinson Sanchez'in sakatlığı ve programı belli olmasına rağmen bir dünya hikayeler dolaştı. Icardi aynı şekilde."

Eyüp Aydın iyi oynadığı zaman taraftarlar direkt ilk 11'de oynasın istiyorlar. Fiziksel durumu nedir?

Okan Buruk: "Eyüp'ün genel olarak performansı iyiydi. Mevki olarak daha çok 8 numara, oyun kurucu gibi oynamaya alışık bir oyuncu. Biz onu forvet arkasında kullandık ama olumlu sinyal aldım. O bölgede çok oyuncumuz var. Hepsinin iyi durumda olması, bazı oyuncuların süresinin azalmasına sebep olabiliyor bazen."

Okan Buruk: "Icardi geri döndü. Bakambu da geri dönecek. O bölgede bir yarış başlayacak. Halil de bu yarışın içerisinde olacak."

- Halil'le ilgili bilmemiz gereken ne var? 5 maç oynadı. Kötülemek için söylemiyorum ama neyi bilmemiz gerekiyor?

Okan Buruk: "Halil önemli bir oyuncu, milli bir oyuncu. İngiltere'ye transfer olmuş, milli takım forması giyecek kadar iyi bir oyuncu. Halil'i son 3-4 maç oynadığı maçlar üzerinden değerlendirmek doğru olmayabilir.

Onun yanındakilere de bakmak lazım. Hücum hattımız da çok iyi bir performans sergileyemedi. Onu ne kadar pozisyona sokabiliyoruz, ne kadar topla buluşturuyoruz? Bunlar önemli."

Okan Buruk: "Sol bek mevkiine bir takviye yapacağız. Diğer mevkiler için elimizde olan oyuncular var onlardan bir satış olursa ona göre transfere bakacağız. Önceliğimiz sol bek. İlk isteğim sol bek."

Kamada ve Rıdvan Yılmaz

Okan Buruk: "Sol beke yerli de yabancı da olabilir. Sona yaklaştığımız bir şey yok. Görüştüğümüz oyuncular var. Diğer yerler için; elimizdeki oyunculardan herhangi bir satış gerçekleşirse olacak. Kulübün kasasına girecek para da önemli."

Demirbay in 10 numarada ne kadar etkili olabildiğini görmüşsündür umarım hocam. Adami on libero oynatıyoruz aylardır. Bırakacağı etki daha yüksek olabilecekken dalga konusu oldu.
Ayrıca transfer olmayacak sanırım bu açıklama bunun işareti.

Üst Alt