GSC Haber - Okan Buruk ve Zaha, Manchester United Maçı Öncesi Basın Toplantısı Düzenledi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk ve Zaha, Manchester United Maçı Öncesi Basın Toplantısı Düzenledi

1696280016634.png

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu 2. maçında deplasmanda İngiliz ekibi Manchester United ile kozlarını paylaşacak. Bu kritik maç öncesi sarı-kırmızılılarda teknik direktör Okan Buruk ve Wilfried Zaha basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk: "Oyuncularım hazır, biz hazırız. Ligdeki iyi performansımızı Şampiyonlar Ligi'nde de devam ettirmek istiyoruz. Bu maçın bütününde hem iyi oyun, hem iyi sonuç istiyoruz. Her ne kadar şu an Manchester United başarısız gösterilse de önemli bir kadro ve önemli bir deplasman..."

Okan Buruk: "Kazanmak için her şeyi yapacaklarını düşünüyoruz. Biz de buna planlarımızla hazır olmaya çalışacağız. Bizim de hedefimiz kazanmak."

Wilfried Zaha: "Söylenecek çok şey yok. Manchester United, daha önce oynadığım bir kulüp. 10 yıl sonra bugün 30 yaşındayım, oyun olarak olgunlaştım. Çok deneyimli bir takımımız var. Yarınki maç için hazırız. Onların canını yakabilecek oyuncularımız var.”

İkinci forvet oynama hakkında ne düşünüyorsun?

Wilfried Zaha: "Tercih ettiğimi pozisyon sol kanat. Ama herhangi bir pozisyon için hocam isterse tabi ki oynarım."

10 yıl önce Manchester'daydın, orada olanlar seni rahatsız ediyor mu?

Wilfried Zaha: "Dürüst olacağım yüzüme baktığınızda rahatsızmışım gibi duruyor mu? Rahatsızlık hissetmiyorum. Belli bir dönem geçirdim. Ya bitecektim ya da yeniden doğacaktım. Kesinlikle orada bitmesine izin vermemeliydim. İstediğim bir şey vardı. Nereye varmak istiyorsam onun için çalıştım. Şu an olduğum yerden memnunum."

Okan Buruk: "2 gün önce maç yaptık ve çok fazla çalışma fırsatımız olmadı. Rakibimizin artıları ve eksilerine göre önlemlerimizi aldık. Manchester'ın atakları genelde Rashford üzerinden geçiyor. Boey için de bu anlamda önemli bir maç olacak. Sacha Boey'i sadece defansif değil ofansif olarakta kullanmak istiyoruz."

1696278861672.png

Manchester'a karşı ekstra motive misin?

Wilfried Zaha: "Hayır."

Okan Buruk: "Zaman geçtikçe oyuncularımızı hazırlıyoruz. Maçları oynarken bir yandan da oyuncularımızı hazırlamaya çalışıyoruz. Ndombele'yi ilk 11'de hiç kullanamadık. Hakim Ziyech başladı ama daha sonra durdu.”

Okan Buruk: "Zaha, Manchester'ı yakından tanıyan bir oyuncu. Ligi ve orayı çok iyi tanıyan bir oyuncu çok olumlu bir katkı verecek bize."

Okan Buruk: “En tehlikeli maçlar bunlardır. Manchester ne kadar formsuz da olsa kendi evinde çıkış olarak gördüğü maçlar vardır. O da bunlardan biri. Amacımız kendi oyunumuzu sahaya koyarsak rakibimizi zorlayacağımızı düşünüyoruz."

- Kopenhag maçında 1 puan mı kazanıldı yoksa 2 puan mı kaybedildi?

Okan Buruk: "Şampiyonlar Ligi'ndeki tüm takımlar önemli. Amacımız 3 puandı ama 1 puan şu anda bizi ikinci sırada tutuyor. Bilemiyorsunuz önceden ön göremiyorsunuz. Şampiyonlar Ligi'nde herkes herkesi yenebilir."

1696279362819.png

- "Hafta sonu maçından 2 gün sonraya seyahat ederek geldiler, şu anda Zaha yorgun görünüyor. Yorgun hissediyor mu kendisini?"

sorusuna Zaha: "Hayır, yorgun hissetmiyorum."

- Manchester'da çok maça çıktın. Takım arkadaşlarına bu stadın atmosferiyle ilgili herhangi bir ipucu verdin mi?

Wilfried Zaha: "Dürüst olmak gerekirse hayır, vermedim. Bilmiyorum, siz daha önce Galatasaray maçlarını izlediniz mi? Duyabileceğiniz en yüksek, en gürültülü taraftar sesi var orada. Ben arkadaşlarıma buranın atmosferini anlatmıyorum, burada nasıl oynayacağımızı, nasıl baskı kuracağımızı konuşuyoruz."

Zaha bu macta ne yapar bilmem ama sami yendeki macta bunlarin icinden gececek. KAdroya guveniyor herkes. Olumlu sonuc alacagimizi dusunuyorum.

Okan Buruk: Manchester United'ın artılarına, eksilerine göre düşüncelerimiz var. Orijinal bir sol bekleri yok. Yarın ne kullanacaklar bilmiyoruz. Kendi oyuncularımız üstünden bir plan belirledik, sahada bunu uygulamaya çalışacağız.

Sanirim ligdeki anlayis ile cikacagiz, yani uclu orta saha olmayabilir @Uğur İz

Okan Buruk: Manchester United'ın artılarına, eksilerine göre düşüncelerimiz var. Orijinal bir sol bekleri yok. Yarın ne kullanacaklar bilmiyoruz. Kendi oyuncularımız üstünden bir plan belirledik, sahada bunu uygulamaya çalışacağız.

Sanirim ligdeki anlayis ile cikacagiz, yani uclu orta saha olmayabilir @Uğur İz
Bir şey anlaşılmıyor dediğinden 4-3-3 de olabilir

Üst Alt