Oktay Derelioğlu: "Türk futbolunun iğrenç adamlar tarafından yönetildiğini gördüm" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oktay Derelioğlu: "Türk futbolunun iğrenç adamlar tarafından yönetildiğini gördüm"

Oktay Derelioğlu: ”Hayri Öztürk futbolun dışında her türlü pis işleri yapabilecek kalitede bir adam. Ben bu adamı Türk futboluna şikayet ediyorum Türk futbolu bu adamı mercek altına almalı ve uzaklaştırmalı”

Oktay Derelioğlu: Biz Gaziantepspor’u düzelttik, çünkü hak eden futbolcular aşağıda hak etmeyenler yukarıdaydı. Ben 14 tane futbolcu yolladım ve Gaziantepspor takımı gün ve gün iyi duruma geliyordu. Bir takıma ancak bu kadar balta vurulur ve bitirilir.

Oktay Derelioğlu: "Şu anda Türk futboluna 7-8 tane iyi oyuncu kazandırdığımızı düşünürken bu Hayri Öztürk onların önünü kesti ve kulüpte kaos ortamı yarattı. Beni sabote ediyor geldiğim günden beri çünkü ben iyi işler yapıyorum. Kulüpte o hariç beni herkes sever . Çünkü onun işlerine çomak soktum. Bunlarda her yol var."

Oktay Derelioğlu: "Zaten ilk 5-6 hafta bu 14 tane oyuncu sabote ettiler takımı… Bilerek hatalı goller falan yediler, her şeyi yaptılar. Benim kadro dışı bıraktığım oyuncuların üzerinde etkisi vardı Hayri Öztürk’ün."

Oktay Derelioğlu: "Oktay Hoca ile birlikte gideceğiz diyen oyuncuların sözleşmelerini feshetmeyi kabul etti. Ben oyuncularıma böyle bir şey istemediğimi söyledim. Siz oyununuzu oynayın ve buna fırsat vermeyin dedim. Türk futbolu bu adamı mercek altına almalı. Polis nezdinde ve federasyon nezdinde müfettiş atanmalı ve bu adam futbolun üzerinden uzaklaştırılmalı. Türk futbolunda antrenörlüğümüz bu çakallarla uğraşmakla geçiyor maalesef. Ben her gittiğim yerde güzel iz bıraktığıma inanıyorum. "

Oktay Derelioğlu: "Aslında anlatmakla bitmez. Türk futbolunun nerelere düştüğünün, ne kadar bataklıkta olduğunun en büyük göstergesidir Gaziantepspor. Ben orada 2-2,5 ay görev yaptım. Bu süre zarfında yaşadıklarım gerçekten Türk futbolunun ayaklar altında olduğu ve iğrenç adamlar tarafından yönetildiğini gördüm."

Oktay Derelioğlu: "Bir pislik yuvası oraya yuva yapmış. Ben ilk gittiğim zaman, takım kazan kaldırmıştı. Takım eylem yapıyordu, Antrenör istemiyordu ve kadro dışı kalanlar vardı. Maaşları ödenmiyordu. Ben sordum kaç para maaşlarınız? 1.500 TL dediler. Siz ömür boyu bu maaşla mı çalışacaksınız dedim eğer ki siz bir şeyler başarırsanız bir şeyleri var olma savaşında kazanırsanız önünüzde milyonlar var. Siz seçilmiş bir kadro değilsiniz. Futbolcu adayı konumdasınız. Mecburi olarak oluşturulmuş bir kadrosunuz. "

Oktay Derelioğlu: "Salt çoğunluk kalmamı istedi. 12 Aralık'ta takımı çalıştırmaya başladık. Çoğu futbolcu olduğunu zanneden toplulukla bir araya geldik. Onları iyiyi, doğruyu, futbolun gerçeklerini öğretmeye başladık."

Oktay Derelioğlu: "İlk maçımız 7-0 Ümraniyespor maçında, bazı problemler sezdim. Bunlar hoca istemiyor. İlk 5-6 hafta sadece dört kişi ile mücadele ettim. Alt tarafa iyi oyuncular atılmış. Hem karakterli hem de iyi oyuncular. Ailelerinden para alarak üst tarafa oyuncuları çıkartmışlar. Ben bunları velilerinden vs duydum. Bir veli dairesini satmış hocalara vermiş."

Oktay Derelioğlu: "Ben ve ekibim orada çok güzel bir arkadaşlık ortamı kurduk. 11-12 tane yeni oyuncuyu oynatmaya başladık. Her hafta daha iyiye gitmeye başladık. Bunun meyvesini son 4 haftada Altınordu maçıyla birlikte Balıkesirspor, Rizespor ve Samsunspor maçıyla aldık."

Oktay Derelioğlu: "14 tane oyuncu yolladım. Profesyonellikte bu vardır. İçeride öyle bir ortam var ki millet birbirini tehdit ediyor. Hafta sonu iki gol atan Mustafa Çakır'a takım arkadaşı; "Sen iki gol atmasaydın Oktay hoca gidecekti; biz geri dönecektik" diyor."

Oktay Derelioğlu: "Şu an haber aldım tesislerde silahlar patlıyor. Kadro dışı bıraktığım 14 kişi diğer bıraktığım kadroya saldırıyorlar. "

Oktay Derelioğlu: "Buradan uyarıyorum. Tüm yetkilileri uyarıyorum. Ben açık net söylüyorum. Satıldım, satıldık. Biz güzel iş yapıyoruz bu adamların işlerine çomak sokuyoruz. Ben değil hatta takımım satıldı."

Oktay Derelioğlu: "Oynamayacaksın diye tehdit ediyorlar. Oyuncularım orada. Bilerek kendi kalesine gol atanları biliyoruz. Koşmayanları biliyoruz. Hayri Öztürk denen adam; benim kimseden korkum yok. "

Oktay Derelioğlu: "Ben işimi yaparım takdiri kamuoyu verir. Bir tanesine bir katkı yapmam, bir tanesini Türk futboluna çıkartmam yeter. Hangi para bunun karşılığını verir."

Evet o kadar iğrenç kişiler var ki türk futbolunda takım arkadaşının karısına göz dikip onu eşinden ayrıdıktan sonra kendi karısı garip bir şekilde ölen ve eski "yenge"siyle evlenen adamlar da var. Katılıyorum kendisine çok iğrenç adamlar var türk futbolunda doğru söze ne denir...

Torpille alt kategorideki yeteneksiz çocukları takıma alma olayı 3 büyüklerde bile oluyor Oktay, Sen diyorsun ki Antep'te olmuş.
Günaydın o zaman.

Alnitak Alnilam Mintaka

Oktay Derelioğlu: "Hedefim İngiltere Premier Lig'de görev almak. Pellegrini ve Klopp Premier Lig'de çalışıyorsa ben neden çalışmayayım?"

[Radyospor]

SM-N950F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Pellegrini ve klopp ile kendisini mi kıyaslamış bu?

Hahahaha.... Tinerci olduğu nasılda beli ettiriyor.

İnsa bir bakar bu insanlar nasıl o noktaya geldiğini. Öyle etoo bitmiş ile olmuyor bu iş

Üst Alt