GSC Haber Oktay Mahmuti: "Taraftarımızın desteği çok önemli"

Aslan Karadağ

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla,
Moderatör
Katılım
9 Tem 2011
Mesajlar
17,919
Tepkime Puanı
6,101
Puanları
403
Konum
İstanbul

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörlük görevine getirilen Oktay Mahmuti, sarı-kırmızılı takımın başında bugün ilk antrenmanına çıktı. Antrenman sonrasında Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye konuşan tecrübeli koçun ilk sözleri şöyleydi:

“BİRTAKIM DEĞİŞİKLİKLER YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

“Tabii değişik bir dönem. Bugün ilk defa çalışmaya başladım. 2010 yılında ilk defa Galatasaray’a geldiğimde sezon başında gelmiştim ve her şey için çok daha fazla zaman vardı. Şu anda ise yürüyen bir düzende birtakım değişiklikler yapmaya çalışacağız. Şunu çok açıkça belirtmem lazım; hepimizi zor bir süreç bekliyor. Oyuncuları da beni de seyircileri de ama hep beraber bir yerlere varmaya çalışacağız. Ondan kimsenin kuşkusu olmasın.”

“ZOR BİR SÜREÇTEYİZ”

“Açıkçası antrenör olarak çok fazla planlar yapmamam gerektiğini öğrendim. Bugün bulduğum bu kadro hakkında olumsuz düşüncelerimi çok fazla paylaşmak istemiyorum. Olumlu düşüncelerim için de bir şey söyleyemiyorum. Açıkçası hiç yorum yapamıyorum çünkü kadroyu tanımıyorum. Bu oyuncuların hepsi kendi kariyerlerinde, değişik zamanlarda değişik yerlerde birtakım katkı gösteren oyuncular ve benim şu anda gördüğüm ise en son maçlardaki performansların ne bir sporcu olarak ne de bir kişi olarak onlara yakıştığı. Ama her şeyden daha önemlisi bu performans Galatasaray Kulübü’ne yakışmıyor…”

“TARAFTARIMIZIN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

“Ben hep söylüyorum; hepimiz için zor ama hep beraber olursak daha kolay bir süreç olacak. Ben taraftarımızla hep beraber yürümemiz gerektiğini ve yürüdüğümüzü zannettiğim için bunları söylüyorum. Hiçbir zaman olduğum dönemde de onun kuşkusunu hissetmedim. Hep onların desteğini arkamda gördüm. Sadece benim arkamda olmaları çok önemli değil, takımın arkasında olmaları da önemli. O desteği bulduğumuz zaman hep beraber daha iyi yerlere geliriz diye düşünüyorum.”

“KENDİ İÇİMİZDE BİRTAKIM ŞEYLERİ ÇÖZMEMİZ GEREKİYOR”

“Şu anda Anadolu Efes’le veya Gran Canaria ile ilgilenmemiz gerekmiyor. Bunu oyunculara da söyledim. Şu anda sadece kendimizle ilgilenmemiz gerekiyor. En başta kendi içimizde birtakım şeyleri çözmemiz gerekiyor.”

http://www.galatasaray.org/haber/basketbol/erkek-basketbol/taraftarimizin-destegi-cok-onemli/37519
 

Necati Şanlı

GSC Efsanesi
GSC Efsanesi
Katılım
15 Eyl 2009
Mesajlar
50,740
Tepkime Puanı
336
Puanları
408
Yaş
28
ilk mac ne zaman bilen var mi

Samsung Galaxy S8+ / Tapatalk (^_^)
 

Burak Bahadur

Tecrübeli Üye
Katılım
3 Eyl 2012
Mesajlar
3,537
Tepkime Puanı
628
Puanları
263
Ah be güzel hocam. İşinin zordan öte imkansız olduğunun umarım farkındasındır.

Yıpranmamanı dilerim.
 
Üst Alt