# Olcay Şahan - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Olcay Şahan

Cevap: Sol Tarafı Olcay Şahan Kapatacak

Olcay Şahan'ı 1 dk bile izlemeden yazıldığına eminim şuradakilerin..

Olcay gibi bir oyuncuyu bulduk da buluyoruz. Almanya'dan alabileceğimiz en iyi 2-3 Türkten biri..

Mehmet Ekici, Tunay Torun, Gökhan Töre'nin ardından bize en çok katkı sağlayacak oyuncu. Sol kanatta mükemmel yaratıcı bir oyuncu. Umarım gerçektir alırsak büyük iş yapmış oluruz.

Kariyerine ve yaşına bakınca izlemeye gerek bile yok Burak Kadeş :ayatollah:

Olcay Şahan'ı 1 dk bile izlemeden yazıldığına eminim şuradakilerin..

Olcay gibi bir oyuncuyu bulduk da buluyoruz. Almanya'dan alabileceğimiz en iyi 2-3 Türkten biri..

Mehmet Ekici, Tunay Torun, Gökhan Töre'nin ardından bize en çok katkı sağlayacak oyuncu. Sol kanatta mükemmel yaratıcı bir oyuncu. Umarım gerçektir alırsak büyük iş yapmış oluruz.

Hocam biraz detay verirmisin. Stili kime benzer? Suratli mi? Cabuk mu? Savunmaya yardimi nasil? Sutlari nasil? Yardiran bir tip mi? 4-4-2 ya da 4-3-3'e mi uygundur? vs vs.

Bu sene Bundesliga'da oynadi Cenk. Bize yarari olacak bir adam degil. Hizli degil. Teknigi nispeten iyi. Tek onemli ozelligi iki ayagini da iyi kullanmasi. Ben tarzini bizdeki Altan'a benzetiyorum.

Mehmet Ekici,Tunay Torun çok büyük oyuncular gibi yazmışsınız ikisini de beğenmiyorum. 25 maçta 1 gol 2 asist yapmış ve 18-19 yaşında da değil 24 yaşında yeni Serkan Çalık olur ötesi olmaz diye düşünüyorum.

İstatistikleri alt alta yazıp oyuncu yargılama sezonu açılmış.

Fatih Terim'in aklına gelmemişti istatistiklerine bakmak teşekkürler.

İstatistikleri alt alta yazıp oyuncu yargılama sezonu açılmış.

Fatih Terim'in aklına gelmemişti istatistiklerine bakmak teşekkürler.
Fatih Terim'in her dedigi kanun degil ki sene basi o degil miydi Lauro'yu aldiran , sonra Yigit Gokoglan'in futbolcu falan olmadigi gun gibi meydandaydi .O da insan ,hatalar insanlar icin.

Yahu hata değil demiyorum ki belki de rezil ötesi bir topçudur :)

Sadece iki rakamdan anlaşılmaz diyorum. Ben hiç izlemedim o yüzden iyi kötü bir şey demiyorum mesela :)

Bunu yaparsa eğer önümüzdeki 4-5 sezon kanat düşünmeyiz..

Kardes sen emin misin bu Olcay'in Galatasaray'in kanadinda 11 oyuncusu olabilecegine. 3-4 mac izledim, hatta o gol attigi Dortmund macini da izledim bastan sona da bu eleman olsa olsa yedek olur bu takimda..2 ayagini kullaniyor, teknigi fena degil.. Otesi de yok zaten..

Kardes sen emin misin bu Olcay'in Galatasaray'in kanadinda 11 oyuncusu olabilecegine. 3-4 mac izledim, hatta o gol attigi Dortmund macini da izledim bastan sona da bu eleman olsa olsa yedek olur bu takimda..2 ayagini kullaniyor, teknigi fena degil.. Otesi de yok zaten..

Hocam maç başına 0,60 gol ve 1 asist ortalaması olan kanat oyuncusu alacağımızı düşünüyor arkadaşlar. İstatistikten yapılan transferleri gördük geçmişte.. Bknz: Güiza 47 maç 31 gol 9 asist..

Önemli olan izlemek falan da değil. Ne Olcay'ın ne bi başka oyuncunun avukatıyım. Yerli olunca istatistiğe bakılıyor. Yabancı oldu mu bileklerine. At mı alıyoruz aga yabancısı asil olsun? O Gürcü çocuk Vitesse'de oynayan 30 maçta 2-3 gol atmış olsun yaşı genç dediler. 21-22 yaşında. Şimdi Olcay hem yaşlı hem de istatistikleri zayıf oldu..

Hayırlısı neyse o olsun. Terim 1-2 sezon izlemiştir ki ister..

her sene 2-3 gurbetci isim yapıyor,seneyede olcay isim yapabilir..genel olarak zaten almanyadaki gurbetcilerin hemen hepsi süper ligde cok rahat oynar cünkü alman altyapısında yetistikleri icin daha prof. oluyorlar..

Biz önce Ömer Toprak'ı ya da onun gibi kaliteli bir yerli stoper alalım da ondan sonra diğer gurbetçilere bakalım derim. Yaşı belli seviyeyi aşmış, hızlı oyunculara karşı yavaş yavaş ağır kalmaya başlamış Ujfalusi ile lig + CL + Kupa yoğun temposu zaten gitmez. Üstelik yedek stoperlerimiz de güven vermiyor. Semih göz bebeğimiz olmakla beraber tecrübesiz hala. Gökhan Zan, karakteri ve vasat oyunu ile son alternatif olarak kalsın ama kaliteli bir yerli stoper daha şart.

Çerçöp almasak keşke. Oyuncuyu pek tanımıyorum haksızlık yapmıyım ama bakınız Yiğit + Sercan = 6m€ az para değil.

Bilmeyen adam sallamasını da iyi yapıyor. İzlemedsiyseniz de Hayri gibi yapın. Oyuncuyu direkt yere batırmayın. Olcay iyi oyuncudur. Hatta iyinin de biraz üstünde bir oyuncudur. Galatasaray'da şans bulması çok zor değil. Pasları muhteşem denecek seviyede. Forvet oyuncularını çok rahat gol pozisyonuna sokabilir. Fakat şöyle bir şey söyleyebilirim birkaç (5-6 minimum) maçını izlemiş biri olarak; Olcay 4-3-3'te yardıracak bir isimdir. Klasik 4-4-2'de pek fazla isteneni veremez gibime geliyor.

4-3-3 ün hücumdaki kanadı olarak mı yoksa ortasahadaki 3 lü arasında mı diyorsun ?

eğer gerçekten izlendi ve beğenildiyse alınsın yoksa riera da aynı işi yapar.

Üst Alt