Omar Elabdellaoui Ayrılıyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Omar Elabdellaoui Ayrılıyor

Galatasaray'da beklenmedik ayrılık; Omar!

Norveçli sağ bek Omar Elabdellaoui, Sarı-Kırmızılılardan ayrılıyor. Omar Elabdellaoui ile vedalaşmaya hazırlanan Galatasaray yeni sağ bekini de buldu: Mert Müldür.

Galatasaray'dan Omar Elabdellaoui'yle ilgili kararını verdi. Gelecek sezon neredeyse sil baştan bir kadro kurmaya hazırlanan Cimbom'da yolların ayrılması planlanan oyunculardan biri de Norveçli sağ bek olduğu. Omar Elabdellaoui yılbaşı gecesi yaşadığı talihsiz sakatlık sebebiyle formasından uzun süre ayrı kalmıştı.

Yeni sezon öncesi yerli sağ bek takviyesi yapmak isteyen Galatasaray'da Omar Elabdellaoui gözden çıkarıldı. Sarı-Kırmızılılarla 1 yıl daha sözleşmesi bulunan futbolcu için gelecek teklifler değerlendirilecek. Cimbom'un transferde zorluk çıkarmayacağı belirtildi.

Bu sezon Galatasaray'da sadece 7 maça çıkabilen Omar Elabdellaoui, 1 asistlik istatistik yakaladı. 30 yaşındaki futbolcunun güncel piyasa değeri 1,3 milyon euro.

YERİNE MERT MÜLDÜR

Öte yandan Galatasaray, Omar Elabdellaoui'nin yerine transfer edeceği yerli ismi de belirledi: Mert Müldür. Cimbom, milli takıma kadar yükselen genç futbolcu için bir süredir temaslarda bulunuyordu. Oyuncunun menajeri Max Hagmayr, Mert Müldür'ün transferine dair A Spor'a açıklamalar yaptı.

"SÜPER LİG'DEN TEKLİFLER VAR"

Mert Müldür'e Süper Lig'den teklifler olduğunu doğrulayan menajer, önceliklerinin Avrupa olduğunu söyledi. Transferin akıbetinin mayıs ayı sonuna kadar netleşmesi bekleniyor.

Akşam

Yani 2 senelik Galatasaray kariyerinde sadece 20 maça çıkabildi Omar, sezonun sonunda 2 sakatlık yaşadı ortalıktan kayboldu yine

12 Hazirana kadar haberlere itibar etmiyorum ancak sadece şunu diyebilirim , olması gereken bir olay. Tamam hayati kazadır, kariyer bitrir , adam ordan geri döndü - yatışta yapmadı bir hırsı bir manevi bağıda var ama realitede herkesin önüne bakması gerekir artık.

Mert Müldür doğru kişi mi bilemiyorum ama yerli olması şimdilik yeterli. Ayrıca Marcao ve Nellson satılmalı yerlerine 1 tane tecrübeli yabancı stoper, yanına Ozan Kabak ve kaleye de yerli bir isim. Böylece 3 yerli zorunluluğunu savuşturmuş oluruz. Kanatta da Yunus olacak zaten. Gerisini de topu bilen, çalım atan adamları koy ligde ilk 2 garanti olsun işte.

gecenlerde farkli basliklarda omar ve boey ozelinde vurguladigim gibi-tekrar etmek gerekirse - yollarimiz ikisi ile de ayrilmali...

mert muldur konusunda ise : bu sezon serie a performansini vasat buldum. yerli oldugundan milli oldugundan olumlu bakilabilir kmine gore...

< oyun tipoloji tarzini linnes_vari buluyorum. yasi disinda tek artisi nazarimda > serie a taktiksel idman ve mac bolca gormus olmasi.

omar , boey , taylan , omer , alparslan , baris, vs , - bize uygun tipoloji de ve kalitede degiller. sezon baslamadan once de defalarca belirtmistim nacizane...

yerli de secenek az galiba-sag bek . *mert bu yuzden dusunulebilir. benim ilk tercihim kaliteli yabanci bek.

Üst Alt