Ömer Yalçınkaya: "Smith'in yerine oyuncu almayacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ömer Yalçınkaya: "Smith'in yerine oyuncu almayacağız"

4828429500ca4ace9b9558f4f164d117.jpeg

Galatasaray Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, takımımızın yarın oynayacağı Barcelona Lassa maçı öncesi GSTV’de Gün Ortası programına konuk oldu. Serem Tan’ın sorularını yanıtlayan Yalçınkaya’nın öne çıkan sözleri şöyle...

DARÜŞŞAFAKA MAÇI DÖNÜM NOKTASI

Zalgiris'in ardından Darüşşafaka maçı bizim için hayati anlam taşıyordu. Euroleague uzun bir maraton gibi görünse de Darüşşafaka maçı bizim için dönüm noktası. O maçta ikinci galibiyetimizi aldık. 2'şer galibiyetli birçok takım var. Barcelona karşısında alınacak bir galibiyet Darüşşafaka maçını biraz daha anlamlı kılacak. Önemli olan play-off'a geçmek. Sonrasında zaten işler Galatasaray seyircisi sayesinde değişir.

Darüşşafaka maçı bizi kendimize getirdi. Ligde de çekişmeli bir maç oldu ama Beşiktaş maçını galibiyetle kapattık. Barcelona maçı için 11 bin ayrılan biletten sadece 500 adet kalmış. Bu çok sevindirici. Yarın için gençler ve üniversitelilere yönelik çok özel bir fiyat politikası uyguladık. Kalabalık bir atmosfer önünde Barcelona maçından galip ayrılacağız.

BİR PARÇA ZAMANA İHTİYAÇ VAR

Eurocup'ı kazandıktan sonra kulübümüz bize müthiş bir destek verdi. Değerli kadronun bir yarısını daha üstüne koyacak şekilde bize bütçe ayırdı. Lasme, McCollum'ın ayrılması gibi beklenmedik gelişmeler bizi zor duruma soktu. 10 oyuncu transferi yapmak zorunda kaldık. Smith’ten beklediğimiz katkıyı alamadığımız gibi bir de disiplin problemi de yaşadık. Dentmon ve Smith kadro dışıydı. Ergin Ataman, Dentmon’ın kadroya dahil olmasını Smith'in de kadro dışı kalma durumunun devam etmesini uygun gördü. Hocamızın Dentman'dan faydalanacağını düşünüyorum. 10 oyuncu transfer etsek de yeni bir takım yaratmaya çalışıyoruz. Bir parça zamana ihtiyaç var. Taraftarın desteğiyle arzu edilen yerlere gelineceğini düşünüyorum.

SONU İYİ OLSUN

Takımımız mücadele ettiği takdirde kalitesi ve kumaşıyla Avrupa’nın en önemli takımlarını dize getireceğine inanıyorum. Önemli olan Eurocup'ın bir üstüne koymak. Bu sezon iyi başlamadık ama sonu iyi olsun. Sonuna kadar mücadele edip iddiamızı sürdüreceğiz. Zalgiris sonrası Darüşşafaka’yı yenmek düştüğümüz yerden ayağa kalkacağımızı gösterir. Galatasaray mücadele ettiğinde yenemeyeceği takım yok. Her takım her takımı yenebiliyor ama önemli olan galibiyet serimizi sürdürmek. Umarım taraftarımızın da desteğiyle Barcelona'yı yeneceğiz.

Smith'in yerine guard pozisyonu için transferimiz söz konusu değil. Bazı oyuncular öneriliyor, yakıştırılıyor ama şu anda transfer askımız da mevcut. Askı kalktıktan sonra da transfer gündemimizde yok. Smith ayrılırsa belki yerine başkası gelir ama şu anda kadromuz dolu. Bunun bir üstüne daha koymayı asla düşünmüyoruz.

Galatasaray’ın özü sporcu yetiştirmek. Altyapıda da yapılanmaya gittik. Kadınlarda zaten mevcut kadromuzda oyuncular var ama yakın bir gelecekte Ege Arar gibi, Göksenin gibi erkek oyuncuları göreceğiz.

KADINLARDA DEVRİM YAPTIK

Kadın basketbolu bu sene sayın Can Topsakal’ın önderliğinde devrim yaptı. Doğru ve isabetli seçimler yaptığımızı görüyoruz. Geride kalan maçların tamamında galibiyetle ayrıldık. Galibiyetlerden ziyade göze hoş gelen bir basketbol var. Bunun altında da bizim ‘proje’ olarak adlandırdığımız genç isimlerin geleceğimize ışık saçması yatıyor.

Nevriye Yılmaz’ın önünde bazı seçenekler vardı. Kadın basketboluna mal olmuş bir ismin diğer teklifleri elinin tersiyle itip Galatasaray teknik ekibine katılması bizim için çok önemli. Genç oyuncular Nevriye geldiği için çok mutlu. Nevriye de çok iyi çalışıyor; bir tek sahaya çıkıp forma giymediği kalıyor.

Kadın basketbolunda seyirci artışı görüyorum ve bundan gururlanıyorum. Takımımızın ilerleyen dönemlerde çok iyi işler yapacağını, genç oyuncuların tecrübe kazanarak Türk kadın basketboluna destek vereceğinden eminiz. Genç oyuncuların gözlerinden çıkan ışığı görünce skorboarda bakmıyorum. Onların gözünde gördüğümüz ışık bizim için yeterli.

Ömer Yalçınkaya: "Smith'in yerine oyuncu almayacağız"

1 saattir Semih'in (Kaya) yerine oyuncu almayacağız diye okuyorum.
Lan diyorum ne alaka bu adam ve bu forum başlığı...

KADINLARDA DEVRİM YAPTIK

Kadın basketbolu bu sene sayın Can Topsakal’ın önderliğinde devrim yaptı. Doğru ve isabetli seçimler yaptığımızı görüyoruz. Geride kalan maçların tamamında galibiyetle ayrıldık. Galibiyetlerden ziyade göze hoş gelen bir basketbol var. Bunun altında da bizim ‘proje’ olarak adlandırdığımız genç isimlerin geleceğimize ışık saçması yatıyor.

Para yok gençlerle oynuyoruzun adı proje devrim olmuş. :)

Üst Alt