Once Upon a Time in Hollywood (23 Ağustos 2019) - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fragmanı izlemiycem film hakkında hiç bi bilgi edinmek istemiyorum tamamen sürpriz olmasını istiyorum. Büyük bi heyecanla bekliyorum bu filmi

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cannes’da önizleme gerçekleşmiş ve pek beğenilmemiş.

İnternette gördüğüm haberlerde epey beğenildiği yazıyordu. Film ayakta alkışlanmış hatta. Büyük ödül ve hatta Altın Palmiye de kazanabilir.

onlar zaten birsey begenmez

Cannes Film Festivali, Dünya'da düzenlenen en iyi film festivallerinden biridir. Öyle Oscar da olduğu gibi lobi ve torpil muhabbetleri dönmez. Herkes hakkı neyse onu alır. Tarantino daha önce Pulp Fiction filmiyle Altın Palmiye ödülü kazanmıştı.

İki sefer izledim sinemada farklı gruplarla.

Polanski ve Sharon Tate'i görünce mevzuyu çakmam lazımdı lakin dondurma arabasıyla Polanski'nin evine gelen tuhaf tipten sonra anlayabildim ancak. O dakikadan sonra da bir gerilim sardı beni. Diyorum yaw Tarantino da olsan gerçekten yaşanmış böyle bir vahşeti yansıtamazsın. Belki de öyle bir enstantane olsun diye koymuştur diye düşünürken hamile halini de görünce merakım iyice arttı. Tabii benim hatam zira Tarantino böyle mevzuları hep tersine işliyor. Vicdani bir mastürbasyon söz konusu. Ailesi öldürülen yahudi kıza Hitler'i ve bütün adamlarını yaktırması gibi. Ya da Django'daki kölenin ırkçılardan aldığı muazzam intikam... Bu filmde de Cliff ve köpeği adamları haşat ederken ben de gülüyordum baya hoşuma gitti tabii. Ama bir daha Tarantino'nun tuzağına düşmem, boşluğuma geldi.
Filmde baya güzel detaylar vardı şurada bahsetmişler:

Hikayenin tarihçesini bilmeyenler anlam verememiştir muhtemelen. Beğenmemiş dahi olabilirler ama Tarantino'nun umurunda değil tabii bu durum.

Üst Alt