Öncelik Forvet ve Ön Liberoda! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Öncelik Forvet ve Ön Liberoda!

Öncelik sıralaması değil ön libero, stoper, forvet, kanat kesinlikle alınmalı, bu bölgeler öncelikte eşit ardından 2. forvet, 2. kanat, ofansif orta saha da alınabilir. Kayseri ve Sivas bizden az gol yemişse savunma da bir sıkıntı var, kesinlikle stoper göz ardı edilmemeli.

doğuştan 10 numara mı?

ne bilim 10 metre daha geride oynasa neden verimsiz olacak?

sonucta bu adam üst düzey teknik kapasite ve oyun görüsüne sahip..

kanatta net sneijder'i bitirirsin ama merkezde sırıtacagını düsünmüyorum.

Oyunu 10 metre geriden takip etmesi kağıt üstünde kolay gözükebilir ama bunu 90 dakikaya yaydığında ekstra 2-3 km fazladan efor sarfetmesi demektir. Ki o bölgenin adamı çift yönlü olması daha iyi olur Sneijdere defansif yük vermemeliyiz. Oyunu 10 metre geriden takip etmesi şut imkanını kısıtlayacak mesela

Oyunu 10 metre geriden takip etmesi kağıt üstünde kolay gözükebilir ama bunu 90 dakikaya yaydığında ekstra 2-3 km fazladan efor sarfetmesi demektir. Ki o bölgenin adamı çift yönlü olması daha iyi olur Sneijdere defansif yük vermemeliyiz. Oyunu 10 metre geriden takip etmesi şut imkanını kısıtlayacak mesela

yanına sağlam bir ön libero koymak gerekiyor zaten.

oguzhan'da bana göre 10 numaradır ama merkezde oynuyor. tekniği ve zekası ile müthiş iş yapıyor.

tabi sneijder, ozi kadar dinamik degil ama gene de selcuk'tan fazla iş yapar.

Avrupada yokuz sinan bruma poldi yasin kanatları yeterli sabrinin sözleşmesini uzatacaklar maalesef bekler sabri linnes carole telles olur. Stoper semih hakan banko seneye kalacak koray ve chedjou nolur bilmiyorum oraya transfer şart. Emre ve jose gidecekse 2 orta saha alınmalı 2sininde defansif özellikleri iyi olmalı umut gidersede 1 as forvet 1de scout transferi toplam 2 forvet alınmalı

K012_2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gol atmak sikinti degil, cok kolay gol yiyioruz. Elbette bir forvet alinacak, ama ligde en fazla gol atan 2. takimimiz bunuda unutmamak gerek

Yanlış analiz. Gol atmak ve pozisyona girmek en büyük sıkıntımız. Hücum hattının bireysel becerisi ve dinamizmi çok düşük. Gol yememizin asıl nedeni orta saha ve hücum hattının hem yeteneksiz hemde dirençsiz oyunculardan oluşması. Galatasaray'ın hücum hattı tartışmasız isimlerden oluşmalı. Savunmada ilk aşamada Denayer tekrar kiralanıp başka hamle yapılmayabilir. Ama Forvete en az 2, orta sahaya 2 ve 1 kanat oyuncusu kesin lazım. Bu oyuncularda öyle Hamza stili antrenman temposu adamları olmamalı. Mevkilerinde takımı sırtlayacak oyuncular olmalı. Bu şartlarda yapılması zor tabi ki.

Yanlış analiz. Gol atmak ve pozisyona girmek en büyük sıkıntımız. Hücum hattının bireysel becerisi ve dinamizmi çok düşük. Gol yememizin asıl nedeni orta saha ve hücum hattının hem yeteneksiz hemde dirençsiz oyunculardan oluşması. Galatasaray'ın hücum hattı tartışmasız isimlerden oluşmalı. Savunmada ilk aşamada Denayer tekrar kiralanıp başka hamle yapılmayabilir. Ama Forvete en az 2, orta sahaya 2 ve 1 kanat oyuncusu kesin lazım. Bu oyuncularda öyle Hamza stili antrenman temposu adamları olmamalı. Mevkilerinde takımı sırtlayacak oyuncular olmalı. Bu şartlarda yapılması zor tabi ki.

Pozisyona girmek mi? Bu ne zaman sikinti oldu? Hayir bana bir mac soyle (Fener ve Besiktas maclarindan haric) pozitiona giremedigimiz. Golleri bir turlu atiyoruz, ama forvetimiz atmiyor bunlari malesef.
Hucum hattimizi kastederek sanirim son 4'u kastetmek istiyorsun? Forvetden defansif bir is beklemiyorsunuz heralde, yada o benim futbol gorusum. Ama simdi isimlere bakarsak, Sneijder hic bir oynadigi takimda defansif bir katkisi olmadi, Podolski zaten o yuzden Arsenalden gonderdi, hic bir defansif kosusu olmadigi icin, Sinan icin konusmak erken olur.
orta sahamiz surekli defansi sattigini goruyoruz malesef, Selcuk veya Emre'nin veya kim oynarsa oynasin defansa bir katkisi olmuyor defansda. Melo bu isi goturuyordu, ve hele 4241'de Melonun katkisi cok gorunuyordu defansa. Melo yok artik, ve o yuzdende 442'ye gecmek istiyorum. Ya iki tane adam akilli orta saha alirsin, (bide defans oyuncularimizda degisecek, ondan vazgecmem), yada 442'ye gecersin, takim biraz daha kompakt olur.

Defansa gelince, peki Denayerle devam ettik diyelim, Chedjouyu mu oynatacan Denayerin yaninda? Veya Semih? Sag beki kim oynatacan?

İhtiyaç belli ama bizim mallar herzaman ki gibi gereksiz yerlere transfer yapıp defansif orta saha ve forvet transferini son ana bırakır

Pozisyona girmek mi? Bu ne zaman sikinti oldu? Hayir bana bir mac soyle (Fener ve Besiktas maclarindan haric) pozitiona giremedigimiz. Golleri bir turlu atiyoruz, ama forvetimiz atmiyor bunlari malesef.
Hucum hattimizi kastederek sanirim son 4'u kastetmek istiyorsun? Forvetden defansif bir is beklemiyorsunuz heralde, yada o benim futbol gorusum. Ama simdi isimlere bakarsak, Sneijder hic bir oynadigi takimda defansif bir katkisi olmadi, Podolski zaten o yuzden Arsenalden gonderdi, hic bir defansif kosusu olmadigi icin, Sinan icin konusmak erken olur.
orta sahamiz surekli defansi sattigini goruyoruz malesef, Selcuk veya Emre'nin veya kim oynarsa oynasin defansa bir katkisi olmuyor defansda. Melo bu isi goturuyordu, ve hele 4241'de Melonun katkisi cok gorunuyordu defansa. Melo yok artik, ve o yuzdende 442'ye gecmek istiyorum. Ya iki tane adam akilli orta saha alirsin, (bide defans oyuncularimizda degisecek, ondan vazgecmem), yada 442'ye gecersin, takim biraz daha kompakt olur.

Defansa gelince, peki Denayerle devam ettik diyelim, Chedjouyu mu oynatacan Denayerin yaninda? Veya Semih? Sag beki kim oynatacan?

Kaç tane organize atak yaptık ? Hücumdaki bireysel beceri ve dinamizm sence yeterli mi ? Beşiktaş ve şikebahçe rakibin değil mi ne biçim ezildik o maçlarda. Atak yapmadan derbi maçı bitirdik bu sezon. Trabzon deplasmanında ezildik kendi kalesine attılar bala yendik. İçerde 7 kişi kaldılar 2 penaltıyla anca yendik. Anadolu takımlarına bile üstünlük kuramadık. Topa yeterince sahip olamadığımız ve kaybedilen topu çok geç kazandığımız için çok fazla pozisyon verdik. Rakibi hataya zorlama diye bir şey yok yayla gibi alanı geçip savunmayla birebir kalıyor. Savunmanın hataları tabi ki var. Galatasaray'ın tüm hücum oyuncuları tek başına maç alabilecek kapasitede olmalı. Takımda top kontrol edemeyen, 2 metreye pas atamayan oyuncular var. Dediğim gibi en az 2 forvet, 2 orta saha ve 1 kanat alınırsa bu takımın savunma hattı çok iyi olmasa da idare edebilir. Öncelik hücumda olmalı. Denayer-Chedjou-Semih-Balta-Koray-Carole-Linnes dediğim takviyeler yapılırsa savunmayı idare eder.

aga sinan-sneijder-podolski cok direncsiz kalır.

en azından bir tane ileride top tutup, mcüadele edecek bir kanat olmalı.

Şiddetle katılıyorum,sadece isimlere takılı kalmamak lazım.Senin tabirinle it gibi basacak,mücadele edecek adamlar lazım,öyle fiziken dirençsiz ve yumuşak bir takımız ki.Ne kadar yetenekli oyuncularla da kurulu olsan yumuşak bir takımsan dövülürsün sahada.

Şiddetle katılıyorum,sadece isimlere takılı kalmamak lazım.Senin tabirinle it gibi basacak,mücadele edecek adamlar lazım,öyle fiziken dirençsiz ve yumuşak bir takımız ki.Ne kadar yetenekli oyuncularla da kurulu olsan yumuşak bir takımsan dövülürsün sahada.

biz 11-12'den sonra 4 sezondur deplasman maçlarında dayak yedik. 12-13 ile 14-15 şampiyonluklarıda dahil.

Kanatta Podolski, Sinan ve Bruma olacak. Bir adam daha katarsak tadindan yenmez bence. öncelik kanatta degil, öncelik iki tane adam gibi stoper bulmak, forvet ve orta saha

renktaş brumadan bi cacık olmaz ona bel baglayamayız...yasin desen ölmüş gömmemişler..podolski ve sinan var ama 1 kanat daha şart..son cümlende de dedigin gibi her yere adam gerek.

Üst Alt