Önümüzdeki Sezon İçin İdeal Kadronuz? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Önümüzdeki Sezon İçin İdeal Kadronuz?

"Günümüz futbolu" en uyuz oldugum kavramlardan bir tanesi. Orta sahayi kalabalik tutalim düsüncesi en az 40 yildir var futbolda, günümüz futboluna has bir düsünce tarzi degil. Ofansif ve dominant oynayan takimlarda zaten iki bekde hücumda aktifir.

3'lü 4'lü oynamak aynen hem elindeki kadroya hem de oynamak istediğin taktiğe bağlı, laf olsun diye 3'lü savunma veya 4-4-2 oynanmaz, ne oynamak istediğine göre oynanır.

Günümüz futbolu denmiş, bugün bir sürü takım maç içinde hem 3'lü hem 4'lü savunmaya geçebiliyor zaten maçın gidişatına göre. Bir takım oyuncu değiştiriyor veya bir oyuncuyu biraz farklı bir yere kaydırıyor, öbür takım da başka bir oyuncuyu başka yere kaydırıyor birden 3'lü oynamaya başlıyor.

Bir takımın bunları sorunsuz oynamayı öğrenebilmesi için de aynı hoca ve kadronun bir süre beraber çalışması lazımdır, ayrıca iyi hoca (ünlü olması gerekmiyor) ve oyun zekası iyi oyuncular lazım.

Futbolda sabit mevki diye birşey de yok, birçok futbolcu farklı mevkilere geçebiliyor yapabiliyorsa. Bugün piyasadaki önemli Avrupalı beklerin birçoğu orta saha, stoper veya wingerdan devşirme, stoperler orta sahadan, forvetler kanattan veya ofansif orta sahadan veya vs.. Van Persie kanat oyuncusuydu, Lahm, Alaba vs orta saha. Şimdi Valencia ve Navas bek oynuyorlar ve iyi oynuyorlar, Mascherano orta saha oyuncusuydu, Ronaldo sağ kanattı, United'da santrafor oldu, Real'de sol açık oldu şimdi merkeze geçiyor vs..

Son düzenleme:
Reis sende iyice pesimist oldun.Ne yapacak bu taraftar adam gitmiyor işte hayalimizdeki kadroyu da mı yazmıyak:D

Samsung S8 4400 ve 5000TL fiyatla çıktı ama hemen gelen az bir tepki ile fiyatları 3999TL ve 4499TL'ye çektiler.

Bu ülkede hiç bir şeye tepki yok, herkes herşeyi kabullendiği sürece Dursun ve onun gibi adamlar bu ülkenin içine edecekler her sektörde.

Tepki verirsen, destek olmazsan sittir olup gidecek bir de böyle düşünün.

-------------------muslera--------------------

Linnes---çakkeridi--maskerano---Latovlevici

e.çolak-----Veloso---Asamoah----Feghouli

---------------Bruma------------------------
--------------------------balotelli------------

agha nasıl? Hayri P. Cund;

Canim kardesim neden bu kadar agresifsin anlamis degilim. Ben 33 yasindayim, yaklasik yirmi seneden fazladir futbol izliyorum, son bes alti senedir orta saha oyuncularinin ve orta sahanin bu kadar önemli oldugu bir dönemi hatirlamiyorum. Kirk yil öncesini bilemem ama benim izledigim dönemde futbolda bir cok degisiklikler oldu. O eski klasik forvetler kalmadi, artik sag acik ve sol acik oynayan oyuncular daha önemli bir hal aldi. Bir dönem on numaralar vardi, simdi kante, matic, casemiro, gonalons, Melo gibi oyuncular olmadan zor mac kazaniyorsun. Orta saha oyuncularindan artik o kadar cok sey bekleniyor ki, oyun kurma, oyunu iki yönlü oynama, beklere ve defansa yardim etme, gol atma, ben eskiden bu kadarini hatirlamiyorum. Bu benim sahsi fikrim o yüzden bu kadar agresif olmani gerektirecek bir durum yok.

Benim agresim oldugumu mu düsündün :D Asla, yapim degildir.

Yahu oynadigin oyun hem senin mentalitene hemde oyuncu grubuna bagli. Bu herzaman böyleydi. Almanya´da forvet yok, zaman zaman tek bir forvet koymakta bile zorlaniyor yillardir. Dünyanin en komple forvetlerinden bir tanesi, ve en iyi kanat oyuncularindan iki tanesi varsa, cok rahat kanatli, tek forvetli oynarsin.

Su an yari finalde bir tane cok genc 4-4-2 ofansif, bir tane de yillardir yukarilarda oynayan, 4-4-2 defansif bir dizilis ile sahaya cikan iki takim var. Simdi yeniden 4-4-2 mi devrim yapmis oluyor ?

Sen eger "karakterli" bir takimsan, gidip sana ouygun en optimal dizilis ve sistemi bulursun, ve istikrarli bir sekilde onu oynarsin. Büyük kulüplerin, oyun düzenlerini, oyun sistemlerini kopyalayarak, kötü bir taklik olmaktan baska birsey olamazsin.

Conte´nin 3-5-2´si onun olsun... Bana Chelsea´nin bütcesini versin, o da Galatasaray´in bütcesini alsin. Takimlarimizi kuralim. Hodri meydan, ve el elden üstündür yani.

Benim tepkim sana degildir. Bu olayin marketing bölümü. Eskiyi süsleyip, yeniymis gibi sunuyorlar. Bu belirli hocalarin, kendilerini piyasada özellestirip, bir alan acma hirsindan kaynaklaniyor. Eger sen avrupa piyasasindaysan, sende kendini en iyi sekilde pazarlamaya calisirsin, ki en iyi is tekliflerini alabilesin. Olayin özü budur. 100 yil öncesinde degilim, ama eski zamanlarda sadece bukadar tam tam yapilmazdi, yapilan meslek ile ilgili. Artik derinligin dahi bittigi yerde, daha da bir derinlik katilmaya calisliyor. Tuchel mesela tamamen bu pazarlamanin ürünü, konseptrainer hypi bir cikdi piyasaya, o da kendini pazarlamayi bildi. Dortmund´a geldi, ve hala pazarlamaya devam ediyor, ve bu konuda basarili, basarisi olmamasina ragmen. !

Teknik Direktörler bilim adami degildir, hatta cogu cahildir. Kamufle etmeye calissalar dahi.

Son düzenleme:
________________muslera__________________

linnes______s.aziz____v.hugo__________carole

___________lucas leiva_____selcuk inan_____

ghezzal_______sneijder__________bruma___

_____________jackson martinez __________

-----------------Harun------------------
Sabri-------Çalık-----Aziz--------Carole
-----------Tolga---Nigel---------------
Rodriguez------Selçuk------------Yasin
----------------Eren---------------------

Gelecek sene bir çok maçta bu 11'i göreceğiz.

Fernando Muslera
Gino Peruzzi - Rafael Toloi - Domagoj Vida - Charlie Taylor
Dani Garcia - Dale Stephens
Rachid Ghezzal - Lucas Lima - Armindo Bruma
Mario Balotelli

Son düzenleme:
Fernando Muslera
Gino Peruzzi - Rafael Toloi - Domagoj Vida - Charlie TAylor
Dani Garcia - Dale Stephens
Rachid Ghezzal - Lucas Lima - Armindo Bruma
Mario Balotelli

hayvan-gibi-sey-yapiyorsunuz-yaww_8661312-3830_640x360.jpg

Muslera
transfer
transfer
transfer
transfer
transfer
transfer
bruma
transfer
transfer
transfer

yedek
transfer
transfer
transfer
transfer
transfer
transfer
transfer

başkan : Yeni
hoca : Yeni
antrenörler: Yeni
scout ekibi : Yeni

NOT : Kulüp bir an önce, yabancı sermayeye devredilmeli. Katarlı olur Rus olur Çinli olur hiç fark etmez. Bir milyardere devredilmeli.
Galatasaray lisesi kapatılmalı. Kapısına kireç dökülmeli.

Son düzenleme:
Muslera
transfer
transfer
transfer
transfer
transfer
transfer
bruma
transfer
transfer
transfer

yedek
transfer
transfer
transfer
transfer
transfer
transfer
transfer

başkan : Yeni
hoca : Yeni
antrenörler: Yeni
scout ekibi : Yeni
Ahmet çalık yedek olur en azından. 14 tane türk lazım kadroda mecburiyeten. Ama katılıyorum gerisine maalesef

Üst Alt