Orhan Atik'in Görevine Son Verildi! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Orhan Atik'in Görevine Son Verildi!

Ontivero'yu Drogba'nın önerdiğine emin misin Alpay? Ayrıca Drogba önermişse bile, Ontivero için 2 Milyon Euro bize girdi demek yanlış. 2 milyon Euro futbol piyasasında büyük para değil. Bu tarz 5 transfer yaparsın. 10 milyon gider, olur da aralarından biri tutarsa en az 20-25 milyona satarsın.
Sonra da biz neden Porto, Shakhtar gibi olamıyoruz diyorsunuz. :) Adamlar yeri geliyor Japonya 2. Ligi
'nde forma giymiş adama 5 milyon euro veriyor. 55 milyona da satıyor.

Bu tamamen oyuncunun potansiyeli olup olmamasına bağlı ve onu alan kulübun eğitme sistemi.

Ontivero gibi 7 kulüp tarafından beğenilmemiş oyuncuya o kadar para ödemek pek mantıklı iş değildi.

Ayrıca Porto demişsin de porto bizim gibi amatörce yönetilen kulüp değil. porto inanılmaz derecede kaliteli scoutlara sahip, bizim en iyi scoutimiz iddaaci utkucan

Para harcarken doğru oyunculara harcamalisin ki senin takımına katkı saglasinlar ve daha sonra değerleri yükselsin.

Türkiye'den de liginden de bir halt olmaz. Porto zaten uç örnek de kafa yapısı değişmedikçe melek gelen bile şeytan olur gider buradan.

Sadece Porto değil. Avrupa'da bunu yapan birçok kulüp var. Her sene 2-3 milyon euro scout transferine ayırmak bize bir zarar vermez. Zaten o paraları saçmasapan yerli oyunculara veriyoruz. Ontivero, Hajrovic yanlış seçilmiş oyuncular olabilir. Ama transfer politikası olarak doğru transferlerdi. Bazen tutar, bazen tutmaz. Yapacak bir şey yok. Bak mesela Carole tuttu. Beğenirsin beğenmezsin ama şu anda takımın en önemli parçalarından biri ve bu adamı 1.5 milyon euro'ya transfer ettik. Bedava aldığımız ve beğenmediğimiz Jose Rodriguez'den 1.5 milyon euro para kazandık. Bu tarz transferleri daha fazla yaparsak emin ol aralarında çok daha iyi oyuncular da çıkacak.

Bu tamamen oyuncunun potansiyeli olup olmamasına bağlı ve onu alan kulübun eğitme sistemi.

Ontivero gibi 7 kulüp tarafından beğenilmemiş oyuncuya o kadar para ödemek pek mantıklı iş değildi.

Ayrıca Porto demişsin de porto bizim gibi amatörce yönetilen kulüp değil. porto inanılmaz derecede kaliteli scoutlara sahip, bizim en iyi scoutimiz iddaaci utkucan

Para harcarken doğru oyunculara harcamalisin ki senin takımına katkı saglasinlar ve daha sonra değerleri yükselsin.

Şükrü, Porto'nun nasıl yönetildiğini ben de çok iyi biliyorum. Onlar kadar başarılı olamazsın ama rol model olarak onları örnek alırsın, sonuç olarak daha karlı çıkarsın. Bak ben sana daha net bir örnek verdim. 22 yaşına kadar Japon takımlarında kiralık dolaşan, hatta bi ara 2. Lig'de oynayan Hulk'a 5 milyon verdi diyorum adamlar. Sen hala Ontivero beğenilmemiş diyorsun. Ayrıca Ontivero'yu deneyen kulüpler arasında Real Madrid, Milan, Tottenham gibi kulüpler var. Sence boş bir adam olsa bu kulüpler kendisini denemeye alır mıydı? Olaya bi de bu yönden bak. Adam sanki Yimpaş Yozgatspor'da falan beğenilmemiş.

Şükrü, Porto'nun nasıl yönetildiğini ben de çok iyi biliyorum. Onlar kadar başarılı olamazsın ama rol model olarak onları örnek alırsın, sonuç olarak daha karlı çıkarsın. Bak ben sana daha net bir örnek verdim. 22 yaşına kadar Japon takımlarında kiralık dolaşan, hatta bi ara 2. Lig'de oynayan Hulk'a 5 milyon verdi diyorum adamlar. Sen hala Ontivero beğenilmemiş diyorsun. Ayrıca Ontivero'yu deneyen kulüpler arasında Real Madrid, Milan, Tottenham gibi kulüpler var. Sence boş bir adam olsa bu kulüpler kendisini denemeye alır mıydı? Olaya bi de bu yönden bak. Adam sanki Yimpaş Yozgatspor'da falan beğenilmemiş.

Hulk Japonya'da başarılı sezonlar geçirdi, Ontivero daha kariyerinde hicbir şey başaramadı. Kıyaslama olmamış

Ontiveroyu denediler ve daha sonra reddediler. 1 değil, 2 değil toplam 7 farklı kulüpte denediler ve daha sonra Ontiveroyu reddediler. Bu sana bir şey göstermiyor mu? Yoksa 7 kulüp keriz bi biz mi akıllıyız???

Hulk Japonya'da başarılı sezonlar geçirdi, Ontivero daha kariyerinde hicbir şey başaramadı. Kıyaslama olmamış

Ontiveroyu denediler ve daha sonra reddediler. 1 değil, 2 değil toplam 7 farklı kulüpte denediler ve daha sonra Ontiveroyu reddediler. Bu sana bir şey göstermiyor mu? Yoksa 7 kulüp keriz bi biz mi akıllıyız???

Denenip de beğenilmediği olayına fazla takılma. Futbol dünyasında bazı takımlar tarafından denenip de beğenilmeyen, ama sonra yıldız olan birçok futbolcu var. Gökhan İnler mesela. Zamanında Fenerbahçe ve Beşiktaş denemiş ama beğenmemişti. Sonra ne oldu? Adam gitti Serie A'nın önemli oyuncularından biri oldu. Lucas Ontivero bize geldiği zaman 19 yaşındaydı. Profesyonel olarak anlaştığı 2. kulüp bizdik. Yani adam daha kariyerinin başındaydı. Hala da öyle. Ben şans verildiği takdirde Lucas'ın hala faydalı olacağını düşünüyorum. Kiralık gittiği son iki kulüpte olumlu işler yaptı.

Bu adamın niye kovulduğunu hiç anlayamadım.

Futbolcularla arası kötü diye kovuldu deniyor.

Futbolcuya dayalı düzeni yıkabilmek için yazın bir ton adam gönderildi, gene bu düzen devam ediyorsa vay anam vay.

Üst Alt