Orkun Kökçü ve Eray Cömert Türkiye'yi Seçti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Orkun Kökçü ve Eray Cömert Türkiye'yi Seçti

Feyenoord forması giyen ve Hollanda Milli Takımı'nın alt yaş kategorilerinde kaptanlık yapan 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Orkun Kökçü, A Milli Takım seviyesinde Türkiye için oynamaya karar verdi.

Orkun Kökçü ve Eray Cömert’ten A Milli Takım kararı!

Kökçü için gerekli başvuruların yapılacağı öğrenilirken Basel forması giyen ve İsviçre Milli Takımı'nın alt yaş kategorilerinde kaptanlık yapan 21 yaşındaki stoper Eray Cömert'in de tercihini A Milli Takım'dan yana kullandığı belirtildi.

Hollanda takımlarından Feyenoord’un altyapısında yetişen ve futbol kariyerini bu ülkede sürdüren Orkun Kökçü, A Milli Futbol Takımı’nı sevindirecek bir karar verdi.

Sözcü Skor muhabiri Sercan Hamzaoğlu’nun haberine göre; aktif olarak Feyenoord A takımında forma giyen ve Süper Lig’in üç büyüklerinin de bir dönem transfer listesinde yer alan 18 yaşındaki futbolcu, A Milli Takım seviyesinde Türkiye forması giyeceğini açıkladı.

Hollanda Milli Takımı’nın U17, U18 ve U19 takımlarında forma giyen genç orta saha oyuncusu, U19 takımının da kaptanlığını yapıyordu.

Hollanda U21 Takımı’ndan gelen teklifi reddeden Orkun Kökçü’nün A Milli Futbol Takımı için oynamaya karar verdiği ve kısa süre içerisinde gerekli başvuruların yapılacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz aylarda Feyenoord ile 2023’te bitecek yeni bir sözleşme imzalayan genç futbolcu, geçen sezon Eredivisie’de oynadığı 11 maçta 3 gol atıp 4 asist yaptı.

ERAY CÖMERT DE A MİLLİ TAKIMI TERCİH ETTİ!
Öte yandan Basel’de forma giyen 21 yaşındaki stoper Eray Cömert’in de tercihini A Milli Takım’dan yana kullandığı öğrenildi.

İsviçre’de doğan ve Basel altyapısında yetişen Cömert, İsviçre Milli Takımı’nın alt yaş kategorilerinde mücadele ediyordu.

Sözcü

FLAŞ | Hollandalı gazeteci Johan Derksen: "Hollanda pasaportumuz var diye bağırıyorlar. Sonra da Türkiye'ye gidiyorlar. Ee? Türkiye pis bir ülke. Muhalif bir görüşe sahipsen hapse atılabiliyorsun. Orkun Kökçü böyle bir ülkede futbol oynayacak"

[Veronica]

IMG_20190806_151354.jpeg

FLAŞ | Hollandalı gazeteci Johan Derksen: "Hollanda pasaportumuz var diye bağırıyorlar. Sonra da Türkiye'ye gidiyorlar. Ee? Türkiye pis bir ülke. Muhalif bir görüşe sahipsen hapse atılabiliyorsun. Orkun Kökçü böyle bir ülkede futbol oynayacak"

[Veronica]

Ekli dosyayı görüntüle 54359
Yilda Turkiyeye izine giden hollandalilar sayisinin haddi hesabi yok , cekemediginden gururuna yediremediginden bunu diyor. Auwe lul

Verstuurd vanaf mijn GM1913 met Tapatalk

benim milli takım seçiminde yıllardır söylediğim bir şey var.. Bir oyuncu nerede yetişiyorsa orada oynamalı. Adam 20 sene boyunca orada doğuyor,büyüyor,eğitiliyor ama iş milli takım seçimine gelince "kendi köklerini seçmeli" deniyor.. Neden ki?

Fransa'ya da çoğu kişi haksızlık yapıyor mesela. Afrikalı dedikleri oyuncuların hemen hepsi Fransa'da doğmuş,oranın eğitimi ile eğitilmiş çocuklar. Fransa ayrıca sadece kendi ülkesini beslemiyor.. Son Afrika kupasında final oynayan Cezayir-Senegal'in pek çok oyuncusu Fransa'da doğan ve orada eğitilen isimler.

Olaya şöyle bakalım en basitinden; Güney Afrikalı bir çocuk Ankara'da doğup büyüse, bizim kültürümüzle eğitilse ve büyük potansiyel vaad etse.. Ancak 20 yaşına gelince bu büyük potansiyelli çocuk ben Güney Afrika için oynayacağım dese ülkemizin %90'ı çocuğa denmedik laf bırakmazdı.

benim milli takım seçiminde yıllardır söylediğim bir şey var.. Bir oyuncu nerede yetişiyorsa orada oynamalı. Adam 20 sene boyunca orada doğuyor,büyüyor,eğitiliyor ama iş milli takım seçimine gelince "kendi köklerini seçmeli" deniyor.. Neden ki?

Fransa'ya da çoğu kişi haksızlık yapıyor mesela. Afrikalı dedikleri oyuncuların hemen hepsi Fransa'da doğmuş,oranın eğitimi ile eğitilmiş çocuklar. Fransa ayrıca sadece kendi ülkesini beslemiyor.. Son Afrika kupasında final oynayan Cezayir-Senegal'in pek çok oyuncusu Fransa'da doğan ve orada eğitilen isimler.

Olaya şöyle bakalım en basitinden; Güney Afrikalı bir çocuk Ankara'da doğup büyüse, bizim kültürümüzle eğitilse ve büyük potansiyel vaad etse.. Ancak 20 yaşına gelince bu büyük potansiyelli çocuk ben Güney Afrika için oynayacağım dese ülkemizin %90'ı çocuğa denmedik laf bırakmazdı.
Öyle de Fransa hayrına eğitmiyor bunları. Sömürge yaptı yıllarca o ülkeleri. Bence herkes kendi ülkesinin takımında oynamalı.

Öyle de Fransa hayrına eğitmiyor bunları. Sömürge yaptı yıllarca o ülkeleri. Bence herkes kendi ülkesinin takımında oynamalı.

ben hayrına yapıyor demedim ki? Elbette kendi faydalanmak için eğitiyor.. Ancak kendi ülkesinde alamayacağı eğitimi alıyor çocuklar.

Almanya'da 3 Milyonluk Türkten yetişen Mesut,İlkay ve Emre Can nasıl oluyor da 80 Milyonluk Türkiye'deki oyuncuların yapamadığı kariyeri yapabiliyor.. Üstelik biz Afrika gibi sömürge ülkesi de değiliz. Demek ki adamlar doğru eğitim veriyor.

En basitinden bana göre yetenekleri oldukça sınırlı olan; Hakan Balta ve Hasan Ali bile sırf Alman eğitimi sayesinde yıllarca milli takım ve 3 büyüklerde oynadı.

Ben bu sebeple bu Almanya'yı seçen Türklere herkesin aksine kızmıyorum. Tek kızdığım Mesut, o da son dönemdeki gereksiz milliyetçilik şovu yüzünden.

ben hayrına yapıyor demedim ki? Elbette kendi faydalanmak için eğitiyor.. Ancak kendi ülkesinde alamayacağı eğitimi alıyor çocuklar.

Almanya'da 3 Milyonluk Türkten yetişen Mesut,İlkay ve Emre Can nasıl oluyor da 80 Milyonluk Türkiye'deki oyuncuların yapamadığı kariyeri yapabiliyor.. Üstelik biz Afrika gibi sömürge ülkesi de değiliz. Demek ki adamlar doğru eğitim veriyor.

En basitinden bana göre yetenekleri oldukça sınırlı olan; Hakan Balta ve Hasan Ali bile sırf Alman eğitimi sayesinde yıllarca milli takım ve 3 büyüklerde oynadı.

Ben bu sebeple bu Almanya'yı seçen Türklere herkesin aksine kızmıyorum. Tek kızdığım Mesut, o da son dönemdeki gereksiz milliyetçilik şovu yüzünden.
Haklısın ama bu bir akım oluşturuyor ve sonu gelmiyor. Afrika ülkeleri kafaya oynayacak belki herkes evine gitse.

Haklısın ama bu bir akım oluşturuyor ve sonu gelmiyor. Afrika ülkeleri kafaya oynayacak belki herkes evine gitse.

tamam işte bundan bence Afrika'da fayda sağlıyor.. Bugün dediğim gibi pek çok Afrika ülkesinde Avrupa'da yetişmiş oyuncular oynuyor. Kalidou Koulibaly gibi bana göre dünyanın en iyi 5 stoperinden biri Senegal için oynuyor. Senegal'de yetişse bu kadar büyük oyuncu olur muydu? Veya Riyad Mahrez..

Bundan 35-40 sene önceye kadar Afrika'da futbol nasıl oynanır bilinmiyordu.. Ayrıca bu şuna da yol açıyor; Pek çok beyaz Avrupalının siyahilere bakışı da değişiyor. Bence her yönüyle güzel bir durum.

Üst Alt