Ormancıdan Ayı'ya Döner Tekme


AYI ORMANCIYA SALDIRDI

- AYININ SALDIRISINA UĞRAYAN ORMAN İŞÇİSİ MEHMET DEMİR "ELİMİ YUMRUK YAPIP AYININ BOĞAZINA SOKUNCA NEFESSİZ KALDI BUNU FIRSAT BİLEREK AYIYA TEKME ATTIM"
Karabük'ün Yenice ilçesinde ormanda damga yapan bir işçi, ayının saldırısına uğradı. Ayı ile boğuşan işçi elini yumruk şeklinde ağzına soktuktan sonra döner tekme vurarak kurtuldu.Yenice Orman İşletmesi'ne bağlı İncedere mevkiinde damga yapan Mehmet Demirci (38), karşısına çıkan 1 metre uzunluğundaki boz ayının saldırısına uğradı. Mesai arkadaşlarından uzakta olan ve ayı ile boğuşan Demirci, elini yumruk şeklinde yaparak ayının boğazına soktuktan sonra döner tekme atarak ayının elinden kurtuldu. Boğuşma sırasında ayının pençe darbesi sonucu omuzundan yaralanan Mehmet Demirci, arkadaşları tarafından kaldırıldığı Yenice Devlet Hastanesi'nde tedavi edildi.Ayının saldırısına uğrayan Mehmet Demirci yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ormanda ağaçlara damga yapıyorduk. Diğer arkadaşlarım bana uzak yerdeydi. Ağaçlara damga yaptığım sırada bir anda karşıma boz renkli bir ayı dikildi. Her şey bir anda oldu. Ayı birden üstüme saldırdı. Yaklaşık 5 dakika boyunca ayıyla boğuştum. Elimi yumruk şeklinde yaparak ayının boğazına soktum. Nefessiz kalan ayı beni bıraktı. Bu sırada ayıya döner tekme attım. Ayı kaçmaya başladı. Sesimi duyan diğer arkadaşlarım hemen yanıma geldi. Boğuşma sırasında ayının pençesi sonucu omuzumdan yaralandım. Arkadaşlarım tarafından Yenice Devlet Hastanesi'ne getirildim. Burada tedavi ve aşı yapıldıktan sonra taburcu edildim"

Yeniceforum - AYI ORMANCIYA SALDIRDI
 
Cevap: Ormancıdan Ayı'ya Döner TekmeRyu-hurricane.jpg
 
Cevap: Ormancıdan Ayı'ya Döner TekmeArkadaş sallıyor gibi geldi bana, boğazına elimi soktum döner tekme attım felan, o ne demek lan
 
Cevap: Ormancıdan Ayı'ya Döner Tekmeelini ayının agzına soktuysa büyük ihtimal şu an tek kollu olması lazım.
 
Cevap: Ormancıdan Ayı'ya Döner Tekmebu adam bizim ilçeden bitane daha vardı bunun gibi buda onun videosu :D[video=youtube;zcdtnaLZloE]https://www.youtube.com/watch?v=zcdtnaLZloE[/video]
 
Cevap: Ormancıdan Ayı'ya Döner TekmeBoz ayı, yaşayan en büyük etçillerden biridir. Baştan kuyruk sokumuna kadar uzunlukları 1 ile 2,8 m arasında değişiklik gösterir. Kuyrukları 6,5 - 21 cm civarındadır. Omuz hizasında yükseklikleri 0,9 - 1,5 m arasındadır. Arka ayakları üzerinde oturduklarında boyları 2,43 m olabilir. Ağırlıkları 80 - 600 kg arasında değişim gösterebilir. Ortalama bir erkek, yine ortalama bir dişiden 8 - 10 % daha büyük olabilir. Ursus arctos türünün en büyük bireyleri Alaska’nın güney kesimlerinde ve çevre adalarda yaşarlar. Bu bölgelerde erkekler 389, dişiler ise 207 kg olabildiği gibi, 780 kg ağırlığa erişebilen devasa ayılar da bulunur. Alaska boz ayısı (Kodiak - Ursus arctos middendorffi) en büyük boz ayı alt türüdür. Ağırlıkları bazın kesimlere doğru hızla düşebilmektedir. Güneybatı Yukon’da bireyler ortalama 140 kg’dır. Kürkleri genellikle koyu kahverengidir. Fakat krem renginden hemen hemen siyaha kadar geniş bir renk yelpazesine sahip olabilir. Türkiye’de genelde “Boz ayı” adıyla anılır. Sebebi Türkiye’deki ayıların renginin boza, yani kahverengi ve grinin karışımına yakın olmasıdır. Bireyler Rocky Dağları’nda sırtları boyunca daha uzun kürke sahiptirler. Dağların buzlu eteklerinde yaşayan ayılar, kırlaşmış (grizzly) bir renge sahiptirler. “Grizzly” adı buradan gelmektedir.

Boz ayılar son derece güçlüdürler ve büyük bir dayanıklılığa sahiptirler. Bir sığırı tek bir darbede öldürebilirler. Bir at kadar hızlı koşabilir, Olimpik bir yüzücü kadar iyi yüzebilir, bir Kanada geyiğini yokuş yukarıya sürükleyebilirler.Ziya,adam iyi sıkmış:asd:
 
Cevap: Ormancıdan Ayı'ya Döner TekmeYapıştım boğazına, dizlerinin üzerine oturttum.

boştaki diğer elimle BozAyı'ya bastım tokatı, yer misin yemez misin...Aralıksız 5,5 saat tokatladım BozAyı'yı,

sonra iki elimle havaya kaldırıp, rahat 100 metre ileri fırlattım... :DZiya terk...
 
Cevap: Ormancıdan Ayı'ya Döner TekmeYapıştım boğazına, dizlerinin üzerine oturttum.

boştaki diğer elimle BozAyı'ya bastım tokatı, yer misin yemez misin...Aralıksız 5,5 saat tokatladım BozAyı'yı,

sonra iki elimle havaya kaldırıp, rahat 100 metre ileri fırlattım... :DZiya terk...tabi bunlarsen amerikadayken oldu :)
 
Üst Alt