osman pamukoğlu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
emekli tümgeneral, yazar ve siyasetçi. 1993-1995 yılları arasında hakkari dağ ve komando tugayının komutanlığını yapmıştır. terör örgütü pkk'ya karşı yönettiği operasyonlar, örgüte bağlı dağdaki militan sayısını 12.000'den 5.500-6.000 aralığına düşürmüştür. 1. dereceden altın üstün cesaret ve feragat madalyası, iki kez üstün cesaret ve feragat nişanı ve beş kez üstün birlik yetiştirme nişanı almıştır. türk ordusu'nda beş tane üstün birlik yetiştirme nişanı'na sahip tek kişidir.

''Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok'' kitabını ağzım açık okumuştum. Bu aymazlığa bu ülke yıllarca nasıl sabretti diye hayıflanmıştım. Kan Uykusu belgeselini kitabı okuduktan sonra izlerseniz daha anlamlı olur.

Yazarlığı ve askerliği sağlam, siyaseti ve de hitabeti zayıf bir reistir kendileri. Fikirlerinin altındaki İttihatçılığı az çok hissettirir yazılarında.

''Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok'' kitabını ağzım açık okumuştum. Bu aymazlığa bu ülke yıllarca nasıl sabretti diye hayıflanmıştım. Kan Uykusu belgeselini kitabı okuduktan sonra izlerseniz daha anlamlı olur.

Yazarlığı ve askerliği sağlam, siyaseti ve de hitabeti zayıf bir reistir kendileri. Fikirlerinin altındaki İttihatçılığı az çok hissettirir yazılarında.

İttihatçıları sever misin

Osman paşa türkiye'de bürokrasinin nasıl döndügünü anlatıyor (y)

"savaşı aptal insanlar çıkarıyor ama akıllı ve cesur insanlar bitiriyor..."

2 sene kitap fuarına Strateji adlı kitabını imzalatmaya götürmüştüm kitabı bende görünce şaşırdı iyice okudun mu dili ağırdır anladın mı dedi yaklaşık 10 dakika sohbet etti baya etkilemişti beni Paşa. Sonra sizin gibi gençleri görmek beni mutlu ediyor deyip Savaş Sanatı ve Kafes kitaplarını da imzalayıp hediye etti sağ olsun

Üst Alt