osteitis pubis | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

osteitis pubis

Birçoğunuzun hayatında ilk kez duyduğu bu anlamsız 2 kelime tam olarak 1 sene çok sevdiğim halı saha maçlarından uzak kalmama neden oldu..ilginiz çekeceğini düşünmüyorum fakat olur da 1 renktaşımızın başından geçerse veya bu sakatlığa yakalanan biri googlea yazarsa en taze şekide yeşillensin istedim.. duyanlar da muhtemelen kewell-arda-aydın gibi topçularımızın kariyerini sıfırladığı için duymuştur..

Öncelikle tanımını yapalım tıpta mahrem olmaz penisiniz üzerindeki simfisiz pubis denen kemiğin tek veya çift taraflı iltihaplanmasına osteitis pubis denir..bu iltihaplanma zamanla o bölgeye yapışan bacak kaslarında gerilmelere çekmelere neden olur çoğu zaman başka sakatlıklarla karıştırılır .. erken evrede o bölgede geniş bir ödemle sınırlı kalırken ilerleyen vakalarda kemik yapısında bozulmalara neden oluyor tabi bur durumun tedavisi de zorlaşıyor..maalesef ülkemizde hekimlerimiz de bu alanda yetersiz ..işin erbabını bulmak çok zor ..bu rahtasızlığı geçiren kıbrıslı bir abimiz türkiyede eski fenerbahçe kulüp doktoru da dahil olmak üzere 30 civarı doktora gittiğini ve iyileşemediğini belirtmişti.. tabi onun rahatsızlığının boyutu ileri düzeydeydi..

İlk kez 2016 aralık ayında sol kasığımda çekmeler başladı..haftada 1 maç yapıyordum ..tabi ben normal kas çekmesi yırtık vs. zannediyorum..üstüne gittiğim doktorlar hep farklı tanılar koyuyor.. bu süreçte gittiğim bir doktor bacak kaslarıma steroid uygulaması yaptı ondan sonra ciddi bir toparlanma hissettim tabi yine gaza gelip 1 hafta sonra maça çıktım çünkü kimse durumumun ciddiyetini belirtmemişti.. işte o maçta b.ku yediğimi anladım.. testislerimin altına kadar komple kasılmıştı maç sonunda adım atamıyordum..bu iş böyle olmaz deyip civarda iyi bir profesör buldum.. sağolsun hocamız mrıma bakar bakmaz oğlum sen neyaptın bu bacağa deyince içimi korku kapladı.. işte orada sihirli kelmeyi söyledi ostetis pubis :) ..3 ay kesinlikle futbol oynamamamı söyledi sonra kontrol tabi osüreçte normal hayatımda bile bacağım inanılmaz çekiyordu topallamaya başlamıştım bazı günler. kontrole gittiğimde yine 3 ay attık aynı şekilde zor bir sakatlık olduğunu zaten en baştan söylemişti..Bu süreçte ağrı kesici kas gevşetici hemen her akşam buz uygulamalarını ihmal etmedim ama en ufak bir düzelme yoktu.. daha sonra başka bir doktorun önerisiyle prp işlemi yaptırdım..şöyle tedavi ettim böyle tedavi ettim diyerek kanıma girdi :) tabi o işin sonu da fos çıktı en fazla %10-20lik bir iyileşme olmuştur .. boşu boşuna 2000 tl civarı bir para harcadım..bunu hava olsun diye yazmıyorum bu duruma düşerseniz bilin ki hiç gerek yok bu işlemlere.. o prp'nin gazıyla maç yapayın dedim artık 2017 ağustos civarıydı hepten berbat ettik bacağı yine bir değişim olmamıştı.. artık futbola dair umutlarım tükenme noktasına gelmişti bir daha çok sevdiğim halı sahalara dönemeyecek miydim ?
en sonki deneyimimden sonra 3 ay hiçbir şekilde futbol oynamadım bu sırada internetten bazı pubis egzersizleri bulup onları uygulamaya çalıştım ama bu hareketler bile çok zorluyor.. ekim gibi bir abimin tavsiyesiyle iyi bir fizik tedavi uzmanına başvurdum..daha önce ya spor hekimi ya ortopedi uzmanlarına gitmiştim..bu hocamız mrlarıma bakınca durumumun daha önce gördüğü pubis vakalarından iyi olduğunu söyleyince bir anda umut ışığım oldu.. ''seni bir şekilde futbola döndüreceğiz'' cümlesi hala dün gibi aklımda.. 2 aylık ilaç takivyesi ve dinlenme önerdi.. ilaçlar sakatlığımı baskılıyordu ve kendimi iyi hissediyordum bu süreçte moralim de epey yerine geldi..

MUTLU SON

Artık kasım ayının souna gelmiştik.. bu süreçte doktorumun önerisiyle spor salonuna da gitmeye başlamıştım bacakları güçlendirmek için..23 kasımda ilk halı saha deneyimime çıktım..tabi maçtan önce bengayımı sürüp 20dk sağlam ısıdndım.. maçta berbat durumdaydım bacak ağrısı pek yoktu ama bu süreç okadar korkaklaştırmıştı ki ayak içi pas atmaya korkuyordum..maçtan sonra da buz uygulmasını ihmal etmedim.. böyle böyle 3 maç geçti... her maçtan sonra ağrı kesici kas gevşetici hap alıyordum yoksa aprı oluyordu bacağımda.. 4. maçın sabahında yine doktorumun önerisiyle ağrıs kesici-kas gevşetici iğne vuruldum.. maçta çok ciddi fark etmişti maçtan sonra da çok iyiydim..bundan sonraki maçlarda da aynı şeylere devam ettim bu süreçte bir de kaık desteği aldım ciddi faydası oldu.. çok şükür şu an 13 maç yaptım gün geçtikçe performansım arttı hatta eskisinden iyiyim bile diyebilirim.. en son iğne vurdurmayı da bırakmıştım ama bir sorun yaşamadım..

bu hastalığa yakalanan arkadşlara önerilerime gelirsek

-kesinlikle bunun ilacı zaman en az 6-8 ay spordan egzersizden uzak durun

- bu süreçten sonra bacağınızı güçlendirecek hareketler yapın

-buz bu işin olmazsa olmazı akşamları buz kompresi ihmal etmeyin

-eğer ödem aşamasını geçip kemik yapısında bozulma varsa maalesef tedavi süreniz çok uzar ameliyat şarttır diyebilirim

-bu hastalığı birçok şeyle karıştırabilirler iyi bir doktora gitmenizi tavsiye ederim

bunu çoğunuz okumayacak eminim inanın içimden geçenleri yazsam 3 sayfa falan çıkar..halı saha sevdası bir başka oluyor rakadaşlar eşimle kaç kez polemiğe girdik bu süreçte..ölüm mü var ucunda bırak futbolu rahat et dedi ama olmuyor işte..inanır mısınız bu 1 senede toplasan 5 halı saha maçı kaçırmışımdır tümünü izlemeye gittim
son olarak bu sakatlığa yakalanan varsa istediği zaman bana ulaşsın elimden geleni yaparım sağlıcakla kalın

geçmiş olsun reis.

duyduğum kadarıyla sn. arda turan da bu konuda dertliymiş. ama onunki genelde oynadığı takım zor dönemdeyse ortaya cıkıyor.

geçmiş olsun reis.

duyduğum kadarıyla sn. arda turan da bu konuda dertliymiş. ama onunki genelde oynadığı takım zor dönemdeyse ortaya cıkıyor.

reis o kadar boktan bir sakatlık ki işin içinde adam müsvettesi olunca bile üzülüyorum..haftada 1 maç yapan adamı bu hale getiriyorsa profesyonel futbolcuyu net bitirir üstleik arda almanyada bu işin en baba hocasına ameliyat olmuş ona rağmen bu kadar atlatabilmiş..

Arda'ya Osteitis pubis teşhisi konulmasını değerlendiren Toroğlu, "Ben bu sakatlığı zamanında geçirdim. Ve o dönemde tamamıyla benim hatamdan kaynaklandı. Fazla seks yapmak ve dinlenmemek buna sebep olur" diye konuştu.

Arda cok seks yapıyor

adam efsane yav :asd:

Daha önce uzun konular hakkındaki görüşlerimi yazmışımdır..

Konuyu okumadan evvel ctrl+f yapar ve aşağıdaki kelimeleri aratırım.. 3 tanesinden fazla varsa da okurum..

penis, tek, çift, yırtık, mutlu son, bacakları, bana ulaşın

Açıkçası böyle zengin kelimeler barındıran bir metnin, okunmaması büyük saygısızlık olur.. :hat:

Üst Alt