Otomobil Markaları ve Üretildikleri Ülkeler - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Otomobil Markaları ve Üretildikleri Ülkeler

Hasta işi

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1419550637323.jpg
    uploadfromtaptalk1419550637323.jpg
    91.8 KB · Görüntüleme: 73
  • uploadfromtaptalk1419550646520.jpg
    uploadfromtaptalk1419550646520.jpg
    86.2 KB · Görüntüleme: 57
Germancılar cevap verin yurtdisi plakali araci turkiyede nekadar tutabiliriz? 6 ay diye biliyorum 2 seneye cikacak dedikodulari vardi en son takip etmedim nedir durum?

üretip ne yapacak bizim kamiller zarar ederler üretmeden ithal arabalara geçirip vergiyi her türlü soyuyorlar zaten halkı vergi ile 10 milyar euro hasılat çekmek varken atıyorum üretsek felan bir mucize olsa zarar ederler iflas eder fabrikalar

üretip ne yapacak bizim kamiller zarar ederler üretmeden ithal arabalara geçirip vergiyi her türlü soyuyorlar zaten halkı vergi ile 10 milyar euro hasılat çekmek varken atıyorum üretsek felan bir mucize olsa zarar ederler iflas eder fabrikalar

Tv piyasinini kaptirdilar zaten camasir,bulasik,buzdolabinda durum nedir bilmiyom yakinda sadece tost makinasini satarlar. Benim istegim insaat sektorunude yabancilar alsin uyduruk dairelere en az 140 bin tl cekiyorlar zaten.

Germancılar cevap verin yurtdisi plakali araci turkiyede nekadar tutabiliriz? 6 ay diye biliyorum 2 seneye cikacak dedikodulari vardi en son takip etmedim nedir durum?

6ay olayı şuan devam ediyor.
2 seneye çıkarılacak olaylarına babam gülüyor 10 senedir o dedikodular varmış. Kendi bacağına kurşun sıkmazmış devlet. O yüzden çok düşük olasılık.

6ay olayı şuan devam ediyor.
2 seneye çıkarılacak olaylarına babam gülüyor 10 senedir o dedikodular varmış. Kendi bacağına kurşun sıkmazmış devlet. O yüzden çok düşük olasılık.

iyide avrupa birligine girildiginde(mesela yani) mecbur sure kalkmaycakmi? Ayrica ulkede kac kisinin ab vatandasligi varki okadar zarar edilsin. Alman vatandasligi olan zaten turkiyeden araba almiyor bide cogu zaten almanyada. Bide merak ettigim 6 ay cikis zorunlumu hani turkiyede baglatsan 6 ay sonra geri alsan olmuyomu ?

Chrysler-Dodge-Jeep İtalyan oldu. Fiat aldı ve üretiyor.

Skoda - Seat - Lamborghini ise yine alman oldu VW üretiyor.

Bugatti İtalyan kökenliydi, onu da VW yani VAG grup aldı ve Alman oldu.

Onun dışında Jaguar'ı da Tata grup almıştı, sonra ne oldu bilmiyorum.

Saab battı zaten.

Aslında çok marka yok.

VW yani Vag grup; Porsche-Bugatti-Lamborghini-VW-Skoda-Seat

Fiat grup: Ferrari-Maserati-Alfa-Chrysler-Dodge-Jeep-Lancia

Renault-Nissan ortak çalışmalar içinde.

Peugeot-Citroén PSA grup çatısı altında.

Mercedes-Smart, Renault'dan motor alıyor. SsangYongayrıca Mercedes'den alt takımlar, 4 çeker sistemi teknolojilerini alıyor.

Bmw-Mini, PSA'dan motor alıyor.

Lexus, Toyota'nın lüks markası.

Infitini Nissan'ın lüks markası.

Kia, Hyundai'in lüks markası.

Opel yarı alman, yarısı GM'de sayılır.

Ford 2 kanat, ABD ve Avrupa olmak üzere.

Otomobil sektörü çok karışık. :D
audi -> vag

Başlıktan üretildiği ülkeler kısmının çıkarılması lazım. :) MArkaların fabrika lokasyonları çok farklı.

Tecrube___Devrim_2_by_mnckry.jpg

Chrysler-Dodge-Jeep İtalyan oldu. Fiat aldı ve üretiyor.

Skoda - Seat - Lamborghini ise yine alman oldu VW üretiyor.

Bugatti İtalyan kökenliydi,
onu da VW yani VAG grup aldı ve Alman oldu.

Onun dışında Jaguar'ı da Tata grup almıştı, sonra ne oldu bilmiyorum.

Saab battı zaten.

Aslında çok marka yok.

VW yani Vag grup; Porsche-Bugatti-Lamborghini-VW-Skoda-Seat

Fiat grup: Ferrari-Maserati-Alfa-Chrysler-Dodge-Jeep-Lancia

Renault-Nissan ortak çalışmalar içinde.

Peugeot-Citroén PSA grup çatısı altında.

Mercedes-Smart, Renault'dan motor alıyor. SsangYongayrıca Mercedes'den alt takımlar, 4 çeker sistemi teknolojilerini alıyor.

Bmw-Mini, PSA'dan motor alıyor.

Lexus, Toyota'nın lüks markası.

Infitini Nissan'ın lüks markası.

Kia, Hyundai'in lüks markası.

Opel yarı alman, yarısı GM'de sayılır.

Ford 2 kanat, ABD ve Avrupa olmak üzere.

Otomobil sektörü çok karışık. :D

Burada hatan var, Bugatti fransiz markasidir (markasiydi simdi VW). Ureticilerinin kokenleri italyan olabilir ama fransada uretilmisdir ayrica kurucusu fransiz vatandasidir.
Fransada bir ton yabanci yasiyor. Nerede uretildigine bakilmali yoksa Citroen de hollandali olur.

Gerçi sende haklisin, bugatti ismini duyunca insanin ilk aklina gelen italya.

Son düzenleme:
Üst Alt