# Ovidiu Petre | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Ovidiu Petre

Ovidiu Petre (d. 22 Mart 1982; Bükreş), Rumen eski futbolcudur.

champions-league-soccer-group-d-real-sociedad-vs-galatasaray-kahveci-picture-id640502473

Petre, profesyonel futbol hayatına altyapısında yetiştiği kulüp olan National Bükreş'te adım attı. 2003-2004 sezonu öncesinde Tamaş ve Bratu ile birlikte Bükreş'ten Galatasaray'a geldi. Ertesi sezon takımdan ayrılan Tamaş ve Bratu'nun aksine 2004-2005 sezonunda da takımda kalan Petre, sezon ortasında Romanya'ya dönerek Politehnica Timişoara takımına transfer oldu. Burada, National Bükreş'ten de tanıdığı teknik direktör Cosmin Olăroiu'nun sezon ortasında Steaua București'ye geçmesi üzerine, Petre de sezon sonunda Steaua'ya geçti. Burada yaşadığı uzun süreli sakatlıkların ardından Suudi futbol takımı Al Nassr'la anlaşarak tekrar Romanya'dan ayrılan Petre, ertesi sezon sözleşmesinin bitmesiyle takımdan ayrıldı ve İtalya Serie B takımlarından Modena ile anlaştı.

Başarıları:
Türkiye Kupası: 2004-2005
Romanya Süper Kupası 2006

bu gariban hem en fazla oynatilmis, buna bagli olarak da en fazla isliklanmisti. ustune ustluk bratu ve tamasa gore daha kotu bir kariyere haiz olmus. bratu 1-2 gol atinca vay be iyi herif galiba denmis ama sonra ortadan kaybolmustu (fransaya gitmisti). tamas basimizi clde yakinca oynamamasi gerektigi erken belli olmustu ama ne hikmetse iyi paraya rusyaya mi ne satmistik. sonra premier ligde bile oynadi herif. olan petreye oldu habire isliklaniyodu herif oynaya oynaya 1 sene italya 2.liginde oynamis

hakki yenmis cesur bir savasciydi

bizden sonra da fena bi kariyer yapmadi

ekurilerinin azizligine uğramıştı o ayri

daha açık ve net tepki gören bi futbolcu olmamıştır heralde tarihimizde.
5-1lik maçı görememişti diye hatırlıyorum ben. tepkilerden hemen sonra gönderilip ribery gelmişti. hagi bu olaydan dolayı riberye karşı gibiydi

Üst Alt