Oyun/İş Bilgisayarı/Notebook Tavsiyeleri - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oyun/İş Bilgisayarı/Notebook Tavsiyeleri

Windows içinde yüklü olarak gelsin diyosan piyasada bu fiyatlarda alınabilecek bu var.
Eğer Freedos ile aran iyiyse veya anlayan-bilen bi tanıdığın varsa bu uygundur.
LENOVO IdeaPad L3-15IML05 Intel Core i5 10210U 4GB 256GB SSD MX130 Freedos 15.6" 81Y3001CTX | Trendyol
Bu da detaylı kurulum videosu renktaş..

Bende yazılımcı olduğum için donanım piyasasını fazla takip etmiyorum.

Ama labtoplarda gördüğüm mesela 4 gb bir ram de uzun süre rahat kullanmıyorsun veya 8 gb bile olsa bir zaman sonra sorun başlıyor. Ama dediğim gibi Linux'a geçtiğinde sen onu 3 ile çarpıyorsun. Linux'da 4 gb ile çok rahat çalışırsın 8 ile uçarsın.

Benim masaüstüne gelince harddiskim 2009 diğer parçalar 2013 model ve yıllarda windows kullanmama rağmen çok üst bir sistem değildi. O dönemden sonra donanıma yaptığım masraf, bozulan klavye ve mouse. Bir de geçen sene kasanın bozulan fanı ve yine fanı bozulan güç kaynağını değiştirdim toplasan 250 TL. yi geçmemiştir. Hala yeni bilgisayar gibi çalışıyor.

Edit : Ekran kartım bile onboard, direk anakartın üstünde.

1.png

Çok teşekkürler ilginiz için
Dizüstü arıyorum bu arada
Günümüz standartlarına uygun çok kötü özellikleri olmayan ama aşırıya da kaçmayan
Orta halli bir şey arıyorum
7 yıldır ASUS kullanıyordum baya memnunum ama ekranda sorunlar çıktı son yıl 7.yılda gayet doğaldır dedim ben de . Tekrar ASUS mu alsam diyorum . Ancak Lenovo da övülüyor baya duyuyorum.
Bir de RAM felan o özellikleri nasıl olmalı . Ekran kartı vs . ?
Bu konulardan cidden çok anlamıyorum çünkü

Şimdi fiyatlara baktım da uçmuşuz biz ya :D
7 yıl önce ben ASUS intel core i5 işletim sistemli 6 gb ram pcyi 1600 tlye almıştım galiba
Şimdi baktım i3 ler iyi bir markada 4 bin liraya fırlamış
İşletim sistemi i5 olsun istiyorum Windows istiyorum bu arada
Bütçeyi biraz daha artıracağız gibi gözüküyor

Şimdi fiyatlara baktım da uçmuşuz biz ya :D
7 yıl önce ben ASUS intel core i5 işletim sistemli 6 gb ram pcyi 1600 tlye almıştım galiba
Şimdi baktım i3 ler iyi bir markada 4 bin liraya fırlamış
İşletim sistemi i5 olsun istiyorum Windows istiyorum bu arada
Bütçeyi biraz daha artıracağız gibi gözüküyor
Bütçeyi arttırmak istersen ipin ucu kaçar renktaş :D Bundan fazlası Monster var 6800 lira.Msi var 8000 lira.Yurt dışında tanıdığın varsa ordan aldırabilirsin.Bana kalırsa ben kasa toplamanı isterim..

bu iyi gibi çavuşfield

Aradığım özelliklere uygun gerçekten
Bunun üstünden bir araştırayım ben eyvallah üstat
Bir de internetten sipariş güvenilir olur mu acaba teknolojik aletler için ?

Aradığım özelliklere uygun gerçekten
Bunun üstünden bir araştırayım ben eyvallah üstat
Bir de internetten sipariş güvenilir olur mu acaba teknolojik aletler için ?

Ekran çözünürlüğü çok düşük. Görüntü kalitesine dikkat eden biriyseniz piksellerin sayıldığını görünce pişman olabilirsiniz. 1366x768 değil 1080p olsun ekran. Film / dizi izleyecekseniz eğer.

Bizim arkadaş İstanbul'un güzel bir yerinde, deniz kenarında pandeminden de faydalanıp 6 bine nikah yaptı yav. 6 bine de geçen yıl Aralık'ta yaptırdığı rezervasyondan faydalanıp Kıbrıs'ta 5 yıldız otelde 5 gece 6 gün balayı yaptı. Millet bu paralara bilgisayar almak durumunda kalıyor. Dolarla mı alıyorsunuz diyen bir gavat vardı, çıksın versin bu fiyatların hesabını.

Bizim arkadaş İstanbul'un güzel bir yerinde, deniz kenarında pandeminden de faydalanıp 6 bine nikah yaptı yav. 6 bine de geçen yıl Aralık'ta yaptırdığı rezervasyondan faydalanıp Kıbrıs'ta 5 yıldız otelde 5 gece 6 gün balayı yaptı. Millet bu paralara bilgisayar almak durumunda kalıyor. Dolarla mı alıyorsunuz diyen bir gavat vardı, çıksın versin bu fiyatların hesabını.

Geçen sene 5300 liraya aldığım dizüstü bilgisayar şu an 9200 küsür liradan satılıyor..

Şu an almayayım birkaç ay geçsin ucuzlar ucuzlayınca alırım diyemiyorsun ülkede. Öyle bir enflasyon var ki.

Üst Alt