ozan tokgöz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ozan tokgöz

birbiriyle alakası olmayan 50 konuda birden bilgisi olabilen ve hepsinde doyurucu cevaplar verebilen süpersonik bir abimizdir. benim okulumdan mezun olması hasebiyle de sempati duymaktayım kendisine. metal müzik sever, mütemadiyen iddaa'dan yatar. :( forumda onyüzbin satır efsane yazılar yazar. fantastik edebiyat konusunda çok donanımlıdır. ayrıca forumun türkçe oscar'ının değişmez kazananıdır. beni de arada tokatlar ama kendisini sevdiğim için ses çıkarmam.

bunlara ek olarak beşiktaşlı'dır. bilic'e ve iron maiden'a duyduğu yakınlığı dost meclislerinde sürekli dile getirir. galatasaraylı olsa 4/4 lük olurdu diyebileceğim ama malesef 3/4 kalmış değerli hücreler topluluğudur. yine de sever sayar, tevfik fikretli avatarını görünce acaba ne yazdı diye meraklanırız.

Kurduğu cümlenin sonunu gelmemesiyle ünlü, her daim yazım kurallarına itinayla uyan, bilgili, birikimli, yetkili bir abiye benziyor.

"Ozan abi bilir.." şeklinde sürekli zikrettiğimiz sözdeki özne. Aramızda muhabbet ederken herhangi bir durum, mevzu, anı anlatılacaksa her sahne değişiminde "Ozan abi bilir" şerhi düşülerek, sen bu kısmı dinlemesen de olur zaten biliyorsun denmiş olunur. Zira herkes öncesinden yaşamındaki olayları onunla paylaşıp fikrini almıştır muhakkak. Bununla birlikte hakkaten "bilir". Herhangi bir soruda soracağınız soruya 100-120 satırlık cevaplar yazması ile meşhudur.

Çok ciddi gözüküp feci makara yapar. Forum ödüllerinde sahip olmadığım tek ödülün onun tekelinde olması dolayısı ile her aralık ayı kendisine kıskançlık beslerim.

Ozan abi yav işte, marka gibi bir şey adam.

Bu adamı okumak bi zevk. Yazının başlangıcıyla bitişi arasındaki süreyi algılayamıyorum bazen. Çok nadir görülen bir dile sahip.

Kendime örnek aldığım idol olarak gördüğüm insan. Vakti zamanında senden adam olmaz şeklinde yakıştırmalara maruz kalmış olsa da adamın hasıdır. Maiden ve Blind Guardian hastası olması ne kadar iyi bir müzik kulağı olduğunun belgesidir. Gençleri müziğe teşvik etme konusunda çok başarılıdır özellikle bana "Ne yap et bir bas gitar al öyle iki tıngırdatıp kenara atılacak bir alet değil, müziğin yaşı yoktur bırak fizikçi olup ne yapacaksın" şeklinde gazlamaları vardır.

Ayrıca en büyük hobilerinden birisi fırça atmaktır. Karizmatik ses tonu azarlamaya başladığı anda adeta Sis gorilinin savaş çığlığını andırmaktadır. O andan itibaren başa gelen çekilir diyerek tüm olacakları sineye çekmek en doğru tercihtir. Çok iyi bir hayvan severdir, doğa dostudur, yerlere sigara izmariti atmaz ama zaman zaman tutan kuponları attığı rivayet edilir.

Edebiyata fazlasıyla hakim olmasına rağmen zaman zaman imla ve yazım hataları yaptığı görülür. Bunlar tuzak hamlelerdir düşmeyiniz,oltaya gelmeyiniz. Bunun yanında fanatik bir Karşıyaka taraftarıdır. Vakti zamanında mekan bastığı, kavgalara önderlik ettiği doğrudur ama yaş kemale ermeye başladıkça durulmuş, kendi kabuğuna çekilmiştir. Ozan abi ile ilgili ne yazsam illa ki eksik kalacak o yüzden şimdilik bu kadar yeter. Canımız, ciğerimiz, ağabeyimizdir. Yiğit ağabey de kendisi de çok iyi biliyor başlarına büyük bir bela aldılar. Hayatım boyunca başlarını şişirmeye devam edeceğim.

Ileride oglumun adini bile vermeyi düsündüyüm 2 kisiden biridir.

Digeride Emir.

Yane ya Türkceyi müthis konusacak, yada sicacak.

Üst Alt