Özdoğan: “Dursun Özbek'in Galatasaray’a verdiği zarar 450 milyon TL” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Özdoğan: “Dursun Özbek'in Galatasaray’a verdiği zarar 450 milyon TL”

ahmetozdogan_ozelroportaj.jpg

Galatasaray eski yöneticisi ve son seçimde başkan adayı olan Ahmet Özdoğan, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Spor Kazanı programına katılan Özdoğan, G.Saray’da seçim yapılabilmesi için eski başkan Duygun Yarsuvat’a büyük görev düştüğünü vurguladı.

“Dursun Özbek'in Galatasaray’a verdiği zarar 450 milyon TL”
Galatasaray Kulübü’nün 31 Mart 2016 tarihi itibarıyla toplam borcunun 1 milyar 494 milyon lira olduğunun hatırlatılması üzerine yorumlar yapan ve “G.Saray'da her gün maliyetler daha da artıyor, borç daha da artıyor, bu bir gerçek. Bu anlayış, bu vizyon, bu sistem bu şekilde gitmez” diyen Özdoğan, spor kulüplerinin diğer şirketler gibi olmadığını ve başarı olmazsa gelirin de gelmeyeceğini ifade ederek;

“Örneğin Duygun Yarsuvat başkan dönemindeki şampiyonlukla 170 milyon TL girmiştir kasaya. Bu sene ise 6. veya 7. bitireceksiniz ligi, Avrupa şansınız da yok, kupa alırsanız gidiyorsunuz. Dursun Özbek'in bu şartlarda verdiği zarar 150 milyon dolar; yani 450 milyon TL'dir. G.Saray UEFA'dan yanlış savunma nedeniyle ceza aldı, başarısızlık nedeniyle de Avrupa'ya gidemezse külfet bu olacaktır. Tasarruf noktasında ise kulüpten personel tasarrufu sağlandı ancak işlerin devamı ve kaliteli ilerlemesi için iyi personelleriniz de olmalı, bu da mali bir kaynak demektir. Yani bu politika da ayrı bir olay" dedi.

“Başkan ile taraftar arasındaki sorun çözülmez”
“G.Saray spor kulübü başkanı ve yönetimi ile taraftar arasında ciddi bir iletişim problemi var. Bu mümkün değil düzelmez. Bunun için yeni bir hava yaratmak lazım" diyen Özdoğan,

“G.Saray Avupa'nın iki büyük kupasından biri olan Euro Cup'ı kazandı. Bir kulüp 3 - 5 gün içinde taraftarıyla bütünleşerek bunu kutlar. Ama 2 gün geçti, kombine fiyatları açıklandı, ortalık birbirine girdi. Mecbur muyuz biz buna, bir yönetim anket yaparak sormaz mı fiyat politikasını? Sonrasında büyük bir tepki aldı ve geri adım atıldı, böyle bir yönetim tarzı olmaz. Taraftar ‘başarıya destek veririm ama sponsor değilim’ der. Sponsoru sen bulacaksın, taraftar destekleyecek. Taraftara müşteri gibi hissettirmemek lazım. Siz öyle bakarsanız, o zaman taraftarını kaybetmeye başlarsınız” diye konuştu..

“Duygun Yarsuvat başkana hayat bir görev düşüyor”
Yeni bir hava yaratmak için, Duygun Yarsuvat’a görevler düştüğünün altını çizen Özdoğan şöyle konuştu;

“Kendisi Dursun Özbek’e seçim döneminde ‘kefilim’ dedi. Geçen günlerde ise ‘seçime gidilmeli’ dedi. Duygun Yarsuvat başkana hayat bir görev düşüyor. Hukukçu olduğu için bir kulübün nasıl seçime gidileceğini iyi bilen bir insan. Seçime gidilmesi için bazı şartlar var; Dursun Özbek’in istifa etmesi, yönetim kurulunun belli sayıya düşmesi ya da imza toplanması lazım. Madem Duygun Yarsuvat ‘seçime gidilmesi lazım’ dedi, şimdi camianın önüne düşmek durumunda. Kendisinin bir kefaleti var, bunu da G.Saray camiası adına yerine getirmelidir. Bu konuda G.Saray'da bir önder olması lazım, bana göre bu isim de Duygun Yarsuvat’tır”.

“1600 imzanın ilkini Yarsuvat atmalı”
“Seçim için gerekli 1600 imzanın ilkini Duygun Yarsuvat atmalı” ifadesini de kullanan Özdoğan;

“Duygun Yarsuvat ya Dursun Özbek’i ikna edecek ve seçime gidilecek. Ya yönetim kurulundan bazı arkadaşlarla konuşacak, çünkü o kefil oldu ve onlar ayrılacak. Ya da seçim için gerekli 1600 imzanın ilkini kendisi atacak. Seçime gidilmesini o da arzuluyorsa, ki öyle dedi, o zaman bir kanaat önderi olarak harekete geçmesi gerekli. Çünkü kendisi bu yönetime kefil olmuştu. Duygun Yarsuvat’ın hem en başarılı, hem kanaat önderi bir başkan olma durumu varsa, ne gerekiyorsa yapabileceğini düşünüyorum. Bu çok önemli bir görev ve o da G.Saray’a karşı görevlerini hepimizden iyi bilir ağabeyimiz olarak” diyerek sözlerini noktaladı.

Ajansspor.com

Bu adam Dursun ve Turgay'a göre daha iyi konuşuyordu.Listesinde Dinçer ADAMhan da var idi.Keşke bu adam seçilseydi.

mickey mouse dursun başarıda yok ama borç gene artmış bari başarıda olsa takım 7. şuan 3. falanda değil külliyen zarar bu adam gitmezse en sonunda kulaklarını kesip yedirecem

Tam 2.başkan olacak tip.
Aysal başkanımın listesine çok yakışır

Lanet gelsin Dursun ve Yonetime!
Dayak yiye yiye gideceksiniz!

Bütün sorumluluk duygun ve dursuna yüklenmeli rezil-i rusva edilmeli ıslak odunla dövülüp adada çırılçıplak denize atmaları lazım bu adamları

Bu gerzek gelse daha beter olurdu. Yeni Ribery'ler bulucaz diye paso ucuncu ligden topcu alacaz, yildiz mildiz almayiz diyordu.

Dursun Özbek Galatasaray Tarihinin en kötü başkanlarından biridir. Sıfatını sevdiğimin vizyonsuzu, kulübün onurunu ve itibarını ayaklar altına almıştır. İlk defa 5. 6. olmuyoruz. Lakin bu kadar karamsar ve hata üstüne hata yapan bir yönetim yakın zamanda yoktur. Buna Adnan Polat da dahil.

bu herif de bunu söyleyip duruyo
kolpa sıktığını düşünüyom

%100 DOĞRU TESPİT

Özdoğan, “Biz göreve seçilseydik, Galatasaray’ın sağ beki Dani Alves olacaktı. Menajeriyle her konuda anlaşmıştık. Galatasaray’ın adı geçtiği zaman her şey durur. Galatasaray dünyada bir markadır. Dani Alves teklifimizi kabul etti. Yönetime gelseydik. Şu anda bizimle çalışıyor olacaktı.

Taraftara oynuyor , Alvesle anlaştın yeni yönetime paslasana hain.

Üst Alt