Özel Desteğe İhtiyacı Olan (otizm, disleksi vb.) Çocuklar İçin, Bu Konuda Kurulan Bir Okul Ne Gibi Yenilikler Yapabilir? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Özel Desteğe İhtiyacı Olan (otizm, disleksi vb.) Çocuklar İçin, Bu Konuda Kurulan Bir Okul Ne Gibi Yenilikler Yapabilir?

Merhabalar,

Yüksek lisans projesi olarak ihtiyacı olan özel çocuklar için okul açma (sadece teoride bu aşamada) planlaması yapıyorum.

Normalde bu tarz planlamalar finansal hedefler içermesine karşın, bizim projemiz okulun, çocuklara yardımını arttırmaya yönelik.

Araştırmamı yaptım, ancak sıklıkla teoriyi pratiğe çevirirken ideal sonuçlar alınamadığı görülüyor.

Sizin, otizm, disleksi, kekemelik, sağırlık veya dikkat bozukluğu olan kişilerde öğrenmeye ve dışlamamaya yardımcı olan tecrübelerinizi paylaşa bilirseniz makbule geçer.

Özellikle yurt dışı tecrübesi olanlar Amerika'da disleksiler için audiobook kullanılıyordu veya otizmlileri zorla sosyalleştirmek zararlı, bilgisayar üzerinden öğrenim görebilecekleri bir saat Hollanda'da çok işe yarıyor tarzı tecrübeniz varsa paylaşmaktan çekinmeyin.

Anketi google dokümanlar üzerinden paylaşıyorum redditte de paylaşacağım için. İlk size sormak istedim samimiyetinize inandığım için.

Teşekkürler

1 dakikalık anket linki

edit: yorumunuz paylaşılırsa isminiz veya avatarınız görünmeyecektir merak etmeyiniz.

Benim çocuğum 3 yaşında davranış bozukluğu ve dikkat eksikliği olabileceğini belirterek pedegoga yönlendirdiler. Tabi ailelerin bu durumu kabul etmesi kolay olmuyor özellikle annelerin. Tabi çocuğu direk götürdüm, belli testler yaptılar zeka olarak bir sorunun olmadığını ve dikkat eksikliğinin giderilmesi için eğitici bir ders programının kendisine uygulanması gerektiğini ve telefon televizyon tablet gibi ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerektiğini ve aynı an da 2 oyuncakla bile oynamayacak dedi. Seans başı 200tl haftada 2 kere çağırıyor ve 1 saatlik ders veriyor. Maddi olarak herşey kazanılır ama evlat kazanılmaz bu sebeple zorda olsa herşeyin üstesinden gelmeye çalışıyoruz.

Teknolojiden uzak durunca odak aileye ve diolaga dönüyor şuan herşey yolundadır.

Benim çocuğum 3 yaşında davranış bozukluğu ve dikkat eksikliği olabileceğini belirterek pedegoga yönlendirdiler. Tabi ailelerin bu durumu kabul etmesi kolay olmuyor özellikle annelerin. Tabi çocuğu direk götürdüm, belli testler yaptılar zeka olarak bir sorunun olmadığını ve dikkat eksikliğinin giderilmesi için eğitici bir ders programının kendisine uygulanması gerektiğini ve telefon televizyon tablet gibi ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerektiğini ve aynı an da 2 oyuncakla bile oynamayacak dedi. Seans başı 200tl haftada 2 kere çağırıyor ve 1 saatlik ders veriyor. Maddi olarak herşey kazanılır ama evlat kazanılmaz bu sebeple zorda olsa herşeyin üstesinden gelmeye çalışıyoruz.

Teknolojiden uzak durunca odak aileye ve diolaga dönüyor şuan herşey yolundadır.

Durumunuz birçok kişinin sandığından daha çok rastlanan bir durum, yardım almanıza sevindim(bu ne yazıkki o kadar sık olmuyor). Teşekkür ederim paylaştığınız için.

Üst Alt