özgecan Aslan cinayetini otobüse kart basmayarak protesto etmek | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

özgecan Aslan cinayetini otobüse kart basmayarak protesto etmek

[FBV]956975167670529[/FBV]

masum olan ozge'nin sozde hakkini savunmak adi altinda baska birilerinin hakkini gasp etme eylemidir

zannimca asil amac otobuse beles binmek olarak nitelendirilmistir.

Erkeklerin etek giyerek protesto etmesinden daha saçma olamayacağı aşikardır. Bu olay Özgecan'ın katledilişini protesto etmek değil,olsa olsa o katliamı beleşciliğe çevirmektir.

Yurdun Dört Bir Tarafından Özgecan İçin Protesto Gösterileri Düzenleniyor. En Dikkat Çeken Protesto İse Dün Kadıköy'de Farkındalık Yaratmak,Kadına Şiddete Dikkat Çekmek İçin Gökhan Çak Ve Erkan Doğan Adlı İki Genç Tarafından Düşünülerek Hayata Geçirildi.
Boğa Heykeli Önüne Siyah Mini Etek Giyerek Özgecan'ın Katledilmesini Protesto Eden Genç Protestocular 'Tacize Tecavüze Son Hepimiz Özgecanız ' Mesajı Yazılı Dövizle Bir Anda Çevredekilerin Ve Sosyal Medyanın Dikkatini Çekti.O Eyleme Ait Bu Poz Sosyal Medyada Hızla Paylaşılmaya Başlandı. Evlerinde Etek Giyerek Poz Veren Erkekler Bu Eyleme Sosyal Medya Üzerinden Destek Vermeye Devam Ettiler.
Bu Eylemin 21 Şubat Cumartesi Günü Taksim Tünelde Saat 15:00'de Hafta Sonuna Kadar ''Tüm Kadınlar İçin Etekle Yürüyorum'' Eylemine Dönüşerek Devam Etmesi Bekleniyor..!

Etek giymek de saçma ama en azından olayla alakalı bu ablalarımız yılbaşında gelen ulaşım zamlarının protestosunu da aradan çıkarıyor sanırım

şoförün ne günahı var onu anlamadım belki azar işitecek neden izin verdin diye...şöförün yerinde olsam dosdoğru en yakın polis karakolunun önüne çekerdim otobüsü,sıkıysa ödemesinler

Otobüs olsaydı destekleyeceğim eylem olurdu ama otobüs değili minibüs o yani bir halkın.

Peki otobüs olsa niye desteklerdim? Otobüsten kastım İETT gibi. İETT'ler belediyenindir belediyede devletin. Bu cinayetlerin, tecavüzlerinde en büyük sorumlusu devlettir. Çünkü şuana kadar o kadar tecavüz vakaları oldu hiç biri adil yargılanmadı hatta çoğu serbest bırakıldı hepimiz çok iyi biliyoruz. Kadına şiddet zaten artık normalleşti devlet bazında. O yüzden iett olsa desteklerdim. Çünkü bu devletin kadınlar üzerinde uyguladığı sömürü politikalarını protesto etmek olurdu. Devlette akp iktidar.

Can sıkıntısı büyük dert,haklılar gibi bağırmaları filan ki haklı bile olsan adabınla anlat.O erkekleri siz yetiştiriyorsunuz biraz aynaya bakmak lazım öyle bir cinse yıkılarak olacak iş sanki.

Bu nasıl bir manyaklık? Protesto etmek, yas tutmak hepsi hikaye bu ülkede. Herkesin amacı şov yapmak. Şu olaydan bile nemalanıyorlar, yazıklar olsun. Neyi kanıtladın şimdi beleş otobüse binince? Farkındalık falan da yaratmıyorlar, tam tersine bu olayın ciddiyetine ve vahametine gölge düşürüyorlar sadece.

İnsanlar ne zaman bir takım şeylere tepki gösterseler, toplumda ne zaman bir konuda duyarlılık artsa, bunun gibi ahmakça işler yapılıp olay sulandırılıyor.

Sanki gizli bir el dokunuyor da gidin şu işin cılkını çıkartın diyor!

Üst Alt