Parçalı Formamızı Unutmayalım - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Parçalı Formamızı Unutmayalım

Cevap: Parçalı Formamızı Unutmayalım

Çok haklısın... Yani 1.5 yılda yapıldığını söylemiştim.

Ayrıca olay sadece 3 formayı çizmek değil. bunun her detayı, kumaş seçimi . kumaş üretimi diğer kumaşla işlgili tüm detaylar. diğer aksesuar detayları.....

yani sadece karar aşaması aylar sürer... birde bunun üretime başlama aşaması , malzeme tedariki... yüzbinlerce forma üretilecek... sonuçta tasarım ile üretim aynı şey değil...

en önemlisi tanesi yaklaşık 100 TL ye satılacak bir ürün den bahsediyoruz... nike etiket vuracak üzerine... herşeyin herkesin içine sinmesi gerekir...

Ayrıca birde işin kar boyutunuda hesaba katalım... herkes kar etmeli bu işten... 95 TL satılacak bir ürünü 90 TL ye mal ederseniz geçmiş olsun...

forma üretim süreci sanılanın aksine çok daha uzun.gelecek sezonun formaları aylar öncesinden belli oluyor.kaldı ki bu üretim sürecinde sadece forma değil kamp antreman ürünleri,gündelik ürünler de yer alıyor.bunları tasarlanması 2 saatlik iş olsa da bunları belli bir üretim bandında seri üretime geçirmek uzun bir süreç gerektiriyor.bu sürecin bu senelik yetişmediğini ancak gelecek sezon formalarımız elit kategoriden olacağını yöneticimiz söyledi.bunu nike ın bize uyguladığı reklam ve pazarlama politikasından,sözleşme feshi için verdiği tazminattan anlayabiliriz.bu yüzden bilip bilmeden yorum yapıp insanları yanlış bilgilendirmemek gerek.

okudum kabasakal, sen rahat ol. sanki cok teknik ve yillarin deneyimine sahipmis gibi sallamissin birseyler. antreman urunleriyle formalarin ne alakasi var anlamadim. ben antreman urunleri de orjinal olsun demedim ki. formalardan birinin dizayni onceden cizilmis nike parcalisi degil de bu konuda cizilenlerden biri olsa uretim sureci nasil degisir onu yaz da yazdiklarinin bir anlami olsun. yoksa birsey biliyormus gibi yok seri uretim bandi falan genis genis laflar edip sonra da anlattim ya anlamadiysan oku triplerine girme.

okudum kabasakal, sen rahat ol. sanki cok teknik ve yillarin deneyimine sahipmis gibi sallamissin birseyler. antreman urunleriyle formalarin ne alakasi var anlamadim. ben antreman urunleri de orjinal olsun demedim ki. formalardan birinin dizayni onceden cizilmis nike parcalisi degil de bu konuda cizilenlerden biri olsa uretim sureci nasil degisir onu yaz da yazdiklarinin bir anlami olsun. yoksa birsey biliyormus gibi yok seri uretim bandi falan genis genis laflar edip sonra da anlattim ya anlamadiysan oku triplerine girme.

yılların deneyimine sahibim demedim sadece bildiklerimi söyledim.en azından "nike lesh,adamlar bizi iplemiyor yea" tarzı ipe sapa gelmez yorumlardan daha iyidir.bugün büyük firmalar belli bir ürünü ortaya çıkarırken aylar öncesinden planlar yapıp o plana göre hareket ediyor.nike gibi büyük firmalar formaların tasarlanmasından,kumaş seçimine,üretimine,tedarikine kadar olan süreci bir şemaya oturtup belli aylara yayıyorlar.bu süreçte sandığımızdan çok daha önce başlıyor.formalar yazın çıkarken onların tasarımı bir sene önce ekim kasım aylarında bitmiş oluyor.o formaların tasarım farklılığı üretim bandını değiştiriyor.nike her sene katalog forması dediğimiz belli kalıplar yapıp bunların üretim bandını belirlediği için yapılması kısa sürüyor.biz sözleşmeyi şubat ayında yapıp işin anlaşma ve projelendirme kısmı mart ve nisan ayına sarktığı için biz bu sürecin dışında kaldık.nike istese tabii ki 2-3 ayda bize özel forma üretebilir ancak onlar da bizim için yıllık üretim planlarını bozmadı.onun yerine bu senelik hızlı üretebileceği katalog ürünlere yöneldi.ancak gelecek sezon giyeceğimiz formalar yüzde yüz elit kategoriden olacak.bunu hem fatih terim hem de sedat doğan üstüne basa basa söyledi.bizim gibi bir örnek de shakhtar da 08-09 da katalog ürünü forma giyerken o seneden sonra elit kategori ürün giymeye başladı.nike ın fransayla sözleşmesi bundan 3-4 sene önce imzalandığından onlar direk özel tasarım forma giydiler.daha ne kadar açık anlatayım bilemiyorum

Gerçek parçalı formayı yapmakta ne var ? Uğraşmamış işte adamlar bize uğraşacak adamlar gerek.

resimler nike town berlinden.formamız diğer elit kategori takımlarla yanyana.en azından nike bizi iplemiyor takmıyor diyenlere cevap olmuş olur.

https://www.galatasarayformalari.com/index.php?topic=1241.msg18641#new

IMG_2259.jpg

IMG_2264.jpg

IMG_2258.jpg

IMG_2260.jpg

Üst Alt